Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    А какво да каже дългия Патрол с 2.8?...
    Е той е 26 коня отгоре, а и 6-так, ама май е по-тежичък. Друга обаче ми е мисълта..гореспоменатата Тойота вече една седмица е в реанимация, като в "лечението" на компютъра са са се впрегнали кадърни майстори..,та ето каква беля може да ти докара автомобил с електроника в незнайно колко далечно кътче на света! Извода за мен е да се търси прост, здрав и надежден дизел от рода на 1HZ, който аз специално бих турбинирал, или аналогичния Патрол, който по-горе виждаме , че се продава нов с 10 места за под 40к. евро.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

      За целта еднозначно бих избрал... ТЛК 60 с 2H или 12Н-Т. По-идиотоустойчива и непретенциозна машина, аз поне не съм виждал. Прилично удобна, носи каквото и натовариш и яде всичко, което гори. За вместимост, мисля че бие 80-тката.
      Намирането на 3 що-годе читави екземпляра също е възможно. Части се намират. Оказа се че доста мотокари Тойота се задвижват с 2Н.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

        Малко да посъживим темата - както повечето разбрахте - бях десетина дена в Африка (Кения) на разузнаване и малко съм озадачен! Толкова стари модели като коментираните тук, не видях никъде!?! От корабите всеки ден се свалят стотици бройки - все нови модели..Дайте да поумуваме малко, защото този проект си е в ход все още и след месец-два ще трябва да купуваме джип... Вярно е, че наблюденията ми са само от една държава, но цивилизацията като цяло е много повече от колкото очаквах, а пътищата им (и асфалтираните и черните) са по-хубави от нашите. Ако и да беше "дъждовен сезон" - кал не видях никъде...

        Коментар


        • #34
          От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

          "Една лястовичка пролет не прави!" (разбирай една държава). Както и не бъркай летенето със самолет и обиколка от 20-30-40+ К км. Забий новото в пустинята и си до там! После ще има тема в "Бедствия и аварии.....". Аз си продадох новото и си купих старо за Африка. Защо ли?...Айде сега поумувай малко над въпроса
          П.П. И тук се нижат кораб след кораб с ново, ама колко от тях доживяват до края на гаранцията си без сериозни ремонти? Да не говорим да се ползват за това, за което ти искаш
          П.П.П. Темата ти поема рязко в погрешна посока. Поумувай и над това.

          Коментар


          • #35
            От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

            Гоше, темата е за това - да умуваме заедно! Ако всичко ми беше ясно, просто в един момент щяхте да започнете да следите пътуването тука. Аз все още съм на мнение, че колата трябва да е ТЛК-80 4,2 TD.. Просто споделям видяното и какви мисли ми вкара в главата...
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 01-06-14, 22:24.

            Коментар


            • #36
              От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

              Ами като си на такова мнение, земгайте няколко броя и започвайте да ги стягате. Моя избор е ТЛК80 1HZ, Без турбини, компове...и каквото още се сетиш. Просто до безобразие, съответно идиото устойчиво, ...с поцинковано шаси.Моя избор е ръчна скоростна кутия.... Гори каквото му сложиш да гори, а това там е ежедневие, и е добре да не му пука на двигателя с какво го хранят. Уж нафта, ама...смърди различно. Заложил съм на простичкото. Дори силовата броня ще махна. Различно от сток е окачване, гуми, лебедка, шнорхел, втори резервоар, а резервната гума стават две гуми изнесени на задна броня, здрав покривен багажник да носи палатка и мен нощем. Всичко си набавих през последните две години без шнорхела, но другата седмица и това ще стане. Много вероятно е дори шкафовете (австралийски), които са много добре измислени и изпълнени, събират хиляда неща....с разтегателна маса е много вероятно да отпаднат. Много простичко решение за съхранение на всякакъв вид багаж ( дрехи, чарколяци) пластмасови ( прозрачини или полупрозрачни) бидончета за туршия различни размери от Илиянци. Леки , евтини, не пропускат прахоляци и в същото време ако имаш нужда от съд за течности, вадиш гащите или чорашите и воала.....
              Искаше да поумуваме, поумувахме! Знаеш, че съм попътувал малко насам, натам и съм пробвал няколко различни вариянта откъм техника и оборудване. Стигнах до извода, че ми е нужно само най-необходимото ( а то е учудващо малко всъщност) и да е мнооооого простичко.

              П.П. Друг джип, който бих избрал е ТЛК60, 61 . Много ги харесвам, дори в някои отношения превъзхождат 80-ката. Просто да попаднеш на читав екземпляр е ТОТО 2 А нямам нерви и ноу хау да възстановявам някоя полуумряла.
              Последно редактирано от goshko-loshko; 01-06-14, 22:47.

              Коментар


              • #37
                От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                Ами като си на такова мнение, земгайте няколко броя и започвайте да ги стягате. Моя избор е ТЛК80 1HZ, Без турбини, компове...и каквото още се сетиш. Просто до безобразие, съответно идиото устойчиво, ...с поцинковано шаси.Моя избор е ръчна скоростна кутия.... Гори каквото му сложиш да гори, а това там е ежедневие, и е добре да не му пука на двигателя с какво го хранят. Уж нафта, ама...смърди различно. Заложил съм на простичкото. Дори силовата броня ще махна. Различно от сток е окачване, гуми, лебедка, шнорхел, втори резервоар, а резервната гума стават две гуми изнесени на задна броня, здрав покривен багажник да носи палатка и мен нощем. Всичко си набавих през последните две години без шнорхела, но другата седмица и това ще стане. Много вероятно е дори шкафовете (австралийски), които са много добре измислени и изпълнени, събират хиляда неща....с разтегателна маса е много вероятно да отпаднат. Много простичко решение за съхранение на всякакъв вид багаж ( дрехи, чарколяци) пластмасови ( прозрачини или полупрозрачни) бидончета за туршия различни размери от Илиянци. Леки , евтини, не пропускат прахоляци и в същото време ако имаш нужда от съд за течности, вадиш гащите или чорашите и воала.....
                Искаше да поумуваме, поумувахме! Знаеш, че съм попътувал малко насам, натам и съм пробвал няколко различни вариянта откъм техника и оборудване. Стигнах до извода, че ми е нужно само най-необходимото ( а то е учудващо малко всъщност) и да е мнооооого простичко.

                П.П. Друг джип, който бих избрал е ТЛК60, 61 . Много ги харесвам, дори в някои отношения превъзхождат 80-ката. Просто да попаднеш на читав екземпляр е ТОТО 2 А нямам нерви и ноу хау да възстановявам някоя полуумряла.
                Компове и да има, че си одят дома - това поне има кой да го направи... От десет минути пуша и медитирам върху това:http://suchen.mobile.de/auto-inserat...rt=ALSO_EXPORT

                Коментар


                • #38
                  От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                  Да, доста лачена е, но не бих си я избрал, освен ако това не е цената за 3 бр

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                    Ето ти тема за размисъл, пушене и медитиране http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=27248
                    Моята концепция за експедиционен автомобил е различна от тази в някои отношения. Не гоня перфекционизъм и презастраховане.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Компове и да има, че си одят дома - това поне има кой да го направи... От десет минути пуша и медитирам върху това:http://suchen.mobile.de/auto-inserat...rt=ALSO_EXPORT
                      Такава Тойота 200кс няма. Явно на тази е монтиран допълнително турбо компресор, което разваля работата…Иначе цената е добра.

                      Според мен идеята да обикаляш света с 130кс не е добра. Имал съм такава кола и ви казвам, пътуването с нея си беше мъка,разходите огромни, а двигателя съвсем не е толкова бепроблемен колкото си мислите.

                      Вижте какво използват австралийците.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                        Руси, возил си ме само веднъж, но косите още са ми настръхнали Той не отива на състезание, а на експедиция. Всъщност всичко е много индивидуално. На мен 130 кончета са ми напълно достатъчни. А австралийците използват предимно Тойота 60,70,80, Често използват пикапи, но по принуда. "Виж кой, какво използва" е една тема като за кокошката и яйцето.
                        П.П. Твойта беше бензиновия вариянт и го карах "разнообразно" от Пловдив до София. Не ми допадна. Предпочитам в пъти дизеловата версия.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                          Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                          ... На мен 130 кончета са ми напълно достатъчни. А австралийците използват предимно Тойота 60,70,80, Често използват пикапи, но по принуда. "Виж кой, какво използва" е една тема като за кокошката и яйцето...
                          В крайна сметка, всичко е въпрос на лични предпочитания, опит и информация. Моите наблюдения са, че Австралийците най-много ползват Хайлукс в момента (от гамата на Тойота), но може и да бъркам.

                          4.2д атмосферния дизел по наблюдения от колеги е слаб за пясъците, когато е на тлк78 или на 80/105. При 73ка е тамън. Може би затова Боян след като ходи с Дончо в Тунис реши да турбинира неговата 78ца (бившата на Руси).

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            ...Моите наблюдения са, че Австралийците най-много ползват Хайлукс в момента (от гамата на Тойота), но може и да бъркам.
                            Не бъркаш, така е! Но както написах по-горе, ползват пикапи по принуда. А защо е така е друга тема.
                            Най-добре е човек да се метне до Австралия за 2 седмици и да разбере защо някои неща се случват именно така. Аз така направих през 2006. Не съм подхващал тема за това, щото за диалог ми е нужен поне още един , който да е бил и да е разкършил кокали в Австралия поне за седмица....Именно след посещението в Австралия реших да карам Хайлукс. Чудесен автомобил, но не за експедиции по-дълги от 3 седмици и минаващи границата на Африка. Проверено лично!

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            ...4.2д атмосферния дизел по наблюдения от колеги е слаб за пясъците, когато е на тлк78 или на 80/105. При 73ка е тамън. Може би затова Боян след като ходи с Дончо в Тунис реши да турбинира неговата 78ца (бившата на Руси).
                            Карал съм 78-ца с 1HZ. Мъката е огромна! По принцип 70-та серия не е моя избор със сигурност! И след няколко кръгчета със 78-ца, съвсем не е моя. Усещането е за охлюв във свяко едно отношение, отврат!

                            П.П. Според мен задължително условие при решението за експедиционен автомобил е да си врътнал няколко стотин кръгчета с такъв преди да кажеш "да, това е!" Трябва да ти е кеф да си в него, а на мен ми е кеф да съм в 80-ка.Да, тромава е , но не дразнещо. Чуствам се сигурен в него, и е истинско удоволствие да се пътува с него. А това допринася за успеха на начинанието. Все пак ще живееш (буквално) с него в следващите Х на брой месеци. Трябва да сте си другарчета, иначе развод!
                            Последно редактирано от goshko-loshko; 02-06-14, 09:16.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                              Австралийците сега най-много карат ТЛК 79, 78, 79 с V8 D4D . Не че и тази концепция няма недостатъци:
                              1.Тези модели се правят само за Австралия и са само с десен волан(поправимо).
                              2.Цената е като за нова 200тица(непоправимо).
                              3.Мотора е с редуцирана мощност за да издържи трансмисията, но все пак 205кс и над 400Н.м. бива.

                              Кадрите са от преди месец, направени при един новозенландски дилър на Тойота.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150810.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5591412
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150805.jpg
Прегледи:1
Размер:153.6 КБ
ID:5591413
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150808.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:5591414
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150809.jpg
Прегледи:1
Размер:172.2 КБ
ID:5591415
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150806.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5591416

                              По този край на света вече много рядко се срещат 70тки с полумъртвия шестцилндров дизел.

                              На Марто тези коли не му вършат работа.
                              Лично аз на негово място бих заложил на нови коли от магазина. Кои магазински коли стават?
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор и подготовка на експедиционен автомобил.

                                При всички положения мисля, че трябва да си говорим за дизелов осмак! 130 коня на 3,5 тона ми се вижда......., ами никак не ми се вижда! Гошето е прав - не сме тръгнали на кушия, но това което видях в Кения като стил на каране за около 800 км. асфалт/черно (знам, че е така не само в Африка, ами и в почти цяла Азия/Русия), си трябва пауър, иначе изпреварванията са си направо "руска рулетка", а в страните с обратно движение на нашето - съвсем (а те никак няма да са малко с оглед на маршрута). Все повече се замислям за турбиниран агрегат...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X