Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

    ПРи първа възможност ще покажа
    - магнезия е интересен материял, съгласен съм, че е крехък, но в подходящата комбиняция не е чак такова дърво, а е сравнително лек.
    * титания беше варянт, но както вече казах в завода дето го правиха, не можаха да немрят матеиал

    Коментар


    • #17
      От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

      Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
      Така, колега, гледай сега... Колелото е свястно, хубаво е има прилични спирачки и капли. Проблема с по евтините колела е, че с цел да се влезе в определен ценови клас, нивото на част от окомплектовката се сваля. При условие, че за хубав монтаж за велосипед трябва да се извадят няколко хиляди лева, колело за 700лв просто няма как да покрие тези изисквания. С твойте 110кг курбелите и средното движение заедно с евтините педали просто сдават багажа. Колелото ти е стабилно. Моят съвет е да не ог продаваш освен ако не го замениш с нещо от класа 1500 - 2000 лв. Необходимост при по-тежките колоездачи е: СРЕДНО движение на ВЪНШНИ лагери заедно с курбел с куха ос което като цена започва от 150-170лв за комплект на Шимано M590 http://ecx.images-amazon.com/images/I/4176ms1rx1L.jpg + качествени педали които струват над 50лв.
      ПП Питайте.
      Благодаря за отговора, това Шимано е пълен комплект курбели + средо движение /касета/, нали ? Намиран го за 139,00лв в онлайн магазините. Ако реша да го сложа ще пасне ли на останалите компоненти /верига, задни зъбаци, декланшор и обтегач/ или трябва и тях да сменям, защото ако е така сметката ще набъбне доста ? Каква задна главина би ми препоръчал, ако се окаже че и при нея има проблем и мога ли да сменя само нея или трябва в комплект с предна /при предната за сега проблеми не съм забелязал/ ? При педалите проблеми нямам, но може да ми препоръчаш също читав модел на приемлива цена.

      п.п. Коя комбинация е подходяща при моето тегло и стил на каране, така че да ми е по-лесно при изкачвания - Cahainring Sizes - 44-32-22T или 48-36-26T ?
      Последно редактирано от shavo; 24-07-13, 12:16.
      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
      2007 HOMDA FMX 650

      Коментар


      • #18
        От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

        Това е въпрос на лични предпочитания и мускулна сила. За предавателни числа аз съм с 22/36 те са най-популярни за катерене, но моят курбел е с две плочи. 44/32/22 е най-добър за смесено каране, но зависи от силата ти. Да точно това е комплекта, слагаш го и забравяш. Относно съвместимостта попитай в сервиза където ще ти ги слагат. Не сменяй главините освен ако не са сдали багажа. Когато гледаш за главина търси началния висок клас на шимано- DEORE зависи на какво захващане ти е диска на спирачката и с колко спици си. Като цяло главините Ще сдадат, но накрая За педалите. Търси платформени с капсуловани лагери (класика), все пак си едър и с някакво малко педалче няма да имаш сигурност и стабилност.

        Коментар


        • #19
          От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

          ОК, ще кажа какво се случва като има развитие. Благодаря !
          2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
          2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
          2007 HOMDA FMX 650

          Коментар


          • #20
            От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

            Колелото е отремонтирано към момента - сменени и гресирани педали, пукането е било от тях. Разглобени и гресирани задна главина и средно движение - май това е проблем при всики велосипеди Крос - не ги гресират преди продажба. Отзад има все още малко биене, около 2мм, но най-вероятно гумата се е поокривила, тъй като каплата е права. Ще покарам Събота и Неделя да видя как се държи, ако отново се появят проблеми, ще сменя курбели + касета и педали, а по-натам и главините с по-качествени.

            П.П. От магазина бяха коректни и отстраниха бързо проблема - за 2 дни.
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • #21
              От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

              Браво. Успех и приятно въртене. Ако има проблем пак пиши.
              И послушай колегата JoeQ, голям Педал е. Има какво да се научи от него.

              Коментар


              • #22
                От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

                Много ми е интересно как колело за 700 лв. изкарва толкова дефекти,много озадачаващо,аз бях 116 кг. 1.80 висок на великден,днес съм 95 кг.ремонтирах един стар шосеен велосипед който и до днес ми прави проблем с задното движение и ми къса нервите,купих си още едно втора употреба made in germany ,алуминиева рамка 28 цола капли ,спици от неръждавейка(не хваща магнит) щото на обикновенните спици в магазина така им викат неръждаеми,ама поцинковани ,преден и заден венец също от неръждавейка,верига също неръждавейка,размера на колелото е максималния и ми идва малко високо или по точно на границата ,тежи 12 кг. като му махнах динамо,заден фар,смених каплите и задното движение,днес му сложих други гуми за асфалт нещо като сликове,нов деральор(стария беше също чисто нов),нова седалка.Всичко което съм сменил е било в безупречно състояние,просто ги смених с по висок клас.Та се чудя пак ,как така колело за 700 лв. да дава дефекти.Верно че немското колело струва ново над 1000 лв. но е карано и въпреки това здраво,дали българите в завода са се изхитрили нещо ,пиши какъв модел са педалите,главинити и това което е дало фира ?А и няма такова нещо при най-ляв отпред и на десен венец да опира,чука в деклашора,ако е така е или до неправилна настройка или фабрично недомислие или деклашора е прекалено дълъг ,сменяй си нещата с по качествени ,поне ще знаеш че нещата ще са ок!

                п.п В момента съм 95 кг. без да съм пил вода,в раницата имам ключове,крачна помпа,лепенки лепило,смазка,вода поне 3 литра,две външни гуми,и малкия ми син отпред на рамката който е около 24 кг. общо около 135 кг.Правим преходи по над 30-40 км. на ден предимно събота и неделя ,луфтове и каквито и да забележки няма никакви !
                Последно редактирано от Roninn; 04-08-13, 20:50.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

                  Здравей колега. Нямам идея защо даде дефекти колелото, явно просто е било до допълнителна настройка, гресиране и т.н. или просто късмет /и много килограми / ...... Нямам много време тези дни да го тествам след ремонта, но за сега всичко е ОК, преди няколко дни умишлено го карах само по пресечен терен и си намерих едно бордюрче около 40 см от което скочих поне 10-на пъти без да счупя каквото и да било. Иначе педалите са някаква куча марка, главините са joytech, спирачки хидравлични дискови tektro draco, по движението всичко е shimano - acera и alivio - с две думи доста нисък клас компоненти, но за толкова пари не мисля че има нещо кой знае колко по-различно на пазара, като направи пак проблем ще сменям с по-висок клас и така.

                  п.п. Каква е рецептата за 20 кг по-малко в рамките на 3 месеца ?
                  2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                  2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                  2007 HOMDA FMX 650

                  Коментар


                  • #24
                    От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

                    Постоянен глад,и яко каране,зарязах колите и вече ходя и на работа с колелото
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

                      Колелото вече не е при мен, реших да го подменя с по-хубаво за новия сезон. Сега се колебая между Cross Big Foot 2013 - 1200,00лв и Drag 29er Team Edition 2014 - 1290,00лв, като май повече клоня към Drag - a /заради монтажа, предимно вилката и спирачките/...... Какво ви е мнението колеги ?
                      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                      2007 HOMDA FMX 650

                      Коментар


                      • #26
                        От: Cross Grip 924 - подобрения или подмяна ?

                        CUBE ATTENTION SL 29

                        Намира се за около 1500лв и всеки елемент е изпипан.
                        Качи се на кроса и драга и после пробвай това кубе, ще усетиш разликата.
                        На кроса рамката, лично аз я усещам леко слаба и сякаш поддава и си мисля, че при по-сериозно натоварване няма да издържи.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X