Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Тя много харна, бре, Танасе

    Честито!!!

    Я да питам - като е лизингова колата, и както каза - тя не е моя, докато не я платя окончателно - как си ги правиш тия ремонти самичък?
    В смисъл - гаранция не нарушаваш ли, как става това?

    Пожелавам ти това да са последните бурми, дето отвиваш по джипа.

    Честито отново!
    Мерси много Вени за хубавите пожелания

    Ами не е моя все още, но не е и в гаранция защото е на почти 7 години, купувам части от дилъра с фактура, тоест оригинални а където дилъра смъква по две три кожи купувам ОЕМ части, американски или някакви уж от сериозни доставчици, в сервизната история слагам печат на моята фирма на кирилица нека докажат, че не съм оторизиран сервиз или квалифициран за ремонти на ДЖИЙП в дейността на фирмата ми е вписано ..."всякакви дейности НЕ забранени от закона"...

    Почти хепи енд историята за днес показа, че теглича който си докарах от щатите НЕ става на задната ми броня, номера пречи, по-точно има едни 5 см които са предвидени лесно да бъдат изрязани от бронята които пречат, чудно ми е къде съм гледал когато я купувах или описанието на теглича не е било много ясно... за сега теглича ще чака или ще го пусна за продажба ако има смисъл.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #32
      От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

      Ето какво сложих преди малко, полски теглич за 113 паунда с доставката, 350 кг носи на носа, 3500 кг на теглене.

      За да се сложи този тип теглич т.н. лебедова шия, трябваше да разкача задната броня и да я сваля на половина за да напъхам дългите болтове.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02824.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5592801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02825.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5592802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02826.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5592803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02827.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5592804

      Сега си търся закачалка(tow bar bike rack) за 2-3 велосипеда, която да сложа на новия теглич и най-важното трябва да избера удачен начин за окабеляване и мисля да си взема допълнителна дъска с монтирани светлини с диоди и място за регистрационна табела. Едното е трицифрена сума, другото е двуцифрена...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41f4ggDtB-L.jpg
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5592808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5592809

      Дългосрочен план е да си направя покривен багажник с товароносимост 250+ кг

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:out4x4-jeep-roof-rack-02.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5592805Натиснете снимката за да я уголемите

Име:out4x4-jeep-roof-rack-05.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5592806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Wrangler_4WD_HDS_g2_L.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5592807
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

        Така днес реших да си регулирам малко волана, че стоеше не "кестерме", това 5 мин работа, уж го уцелих, ще видя довечера, обаче се доказа друг проблем.

        От известно време нещо ми свиреше в завои и си знаех, че е или спирачки или лагер на главина и се оказа със сигурност лагер на задно дясно колело.

        Има луфт и чукане когато колата е вдигната на крик, проверих четирите колела и задно дясно определено има видим и добре осезаем луфт и шум.

        Следва въпроса, какво да се купува и как се сменя?

        Днес няма да мога но мисля да разглобя всичко отзад в дясно, да сваля полуоска, главина и т.н. и да видя дали с просто око ще се разбере нещо ако ли не, ще купувам комплект май са лагер, втулка и семеринг, някой би ли помогнал точно какво се сменя при тръгнал лагер?

        Притеснява ме нуждата от преса за сваляне и поставяне на лагера, има ли начин да се постигне без преса или не е добра идея?

        Така и така ще се мацотя, сигурно ще сваля и капака на дифа да видя как е там след 10тина години каране и ще сменя маслото после, естествено.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

          Лагер да свири?
          Може да има луфт, без да има износване.
          Луфта се определя от една ламарина.
          Може да смениш лагера и пак да имаш луфт.
          Може и без преса, ама ще е бая зор - втулката и лагера ги режеш с флекса, пъхаш ламарината, семеринга, някакси набиващ лагера, а втулката я загряващ на котлона и тя сама влиза. Може и лагера да стопли, да влезе по лесно.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #35
            От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            Лагер да свири?
            Може да има луфт, без да има износване.
            Луфта се определя от една ламарина.
            Може да смениш лагера и пак да имаш луфт.
            Може и без преса, ама ще е бая зор - втулката и лагера ги режеш с флекса, пъхаш ламарината, семеринга, някакси набиващ лагера, а втулката я загряващ на котлона и тя сама влиза. Може и лагера да стопли, да влезе по лесно.
            Мерси колега!

            Под свирене разбирай шуми, като на задържала спирачка, при завой осезателно.

            Ще трябва да сваля главината и полуоската за да видя как е ситуацията, но днес съм капут, нещо съм се натровил и без да ям и пия ходих 100 пъти в тоалета, сега пия вода с йод барем малко "затегне" нещата, че съм я загазил, 2 кила загуба на течности от сутринта до сега

            След няколко образователни видеота мисля, че ми трябват следните неща:

            Т.н. slide hammer което е дефакто инструмента за изпъване на огънати ламарини, не знам как се казва на български, поръчах един от Амазон за Неделя, за 40 кинта ще видим дали става.

            Това по-горе трябва да послужи за изваждането на целия хъб с полуоската и после когато остане черупката на лагера, с кукичката на този инструмент се вади и черупката от тръбата на моста.

            За смяна ми трябват - семеринг, лагер и втулката държаща лагера, мисля да взема оригинални за това ще пиша на дилъра да ми каже цена и ако е огромна, ще взема Къри или нещо такова.
            Последно редактирано от BatGeorgeone; 29-06-18, 21:38.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #36
              От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

              Ами казва се обратен чук.
              Освен изброените неща, обърни внимание на ламарината за която писах по горе - има реална опасност да смениш изброените и пак да имаш луфт.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #37
                От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                Ами казва се обратен чук.
                Освен изброените неща, обърни внимание на ламарината за която писах по горе - има реална опасност да смениш изброените и пак да имаш луфт.
                Мерси много за съветите! Би ли показал на снимката тук, коя част, кой номер е тази ламарина която визираш?

                Ако сменя 18, 19 и 20 не мисля има начин да има луфт и с новите части, ако не съм прав би ли обяснил нагледно?

                На 90% съм убеден, че няма да мога да набия лагерите и втулката без преса, а преса нямам, НЕ мога да нагрявам защото ще стопя новия семеринг, тоест нагряване не влиза в арсенала, охлаждане влиза ама нямам такъв спрей за охлаждане.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D44_TJ_3.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5793177

                П.П. Купих си 20тонна преса, и без това ми предстоят смяна на карета, дифове и кво ли не, все ще влезе в употреба и е по-евтино да ми седи в гаража от колкото да губя часове, да се моля и да плащам на механици.

                Другата седмица Сряда Четв трябва да пристигне, до тогава ще опитам да си набавя и частите и те така те.
                Последно редактирано от BatGeorgeone; 30-06-18, 12:49.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                  150 паунда(след 10% отстъпка) за семеринг, лагер, втулка и планка оригинални от ФИАТ срещу 64 кинта на Краун, опитвам да изкрънкам дилъра за още отстъпка и ако свали до 120-130 ще взема оригинални, не ми се рискува с китайски неща на този отговорен възел.

                  Лагера е най-скъпото нещо, дали има шанс да намеря същия лагер на СКФ примерно и да излезе на половин цена?
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                    За лагера + втулката ето ти за 20 долара:
                    https://www.rockauto.com/en/parts/ti...l+bearing,1672

                    Топленето е да се сгрее - до 150 градуса примерно, не да стане червено...

                    Абе тая схема не знам от къде я изкара, ама не ме кефи нещо.

                    Я виж тук позиция 19:
                    https://www.ebay.co.uk/itm/Jeep-CHRY...-/182633397219

                    Ето това ти определя натяга на лагера:
                    https://www.northridge4x4.com/part/r...-seal-retainer
                    Последно редактирано от onufriz; 30-06-18, 23:13.
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                      За лагера + втулката ето ти за 20 долара:
                      https://www.rockauto.com/en/parts/ti...l+bearing,1672

                      Топленето е да се сгрее - до 150 градуса примерно, не да стане червено...

                      Абе тая схема не знам от къде я изкара, ама не ме кефи нещо.

                      Я виж тук позиция 19:
                      https://www.ebay.co.uk/itm/Jeep-CHRY...-/182633397219

                      Ето това ти определя натяга на лагера:
                      https://www.northridge4x4.com/part/r...-seal-retainer

                      Браво, златен си

                      Сега те схванах за коя ламарина говориш, ритейнър и викат тука.

                      Днес карах едни 3-400+ КМ и взех много силно да се съмнявам в първоначалната си диагноза - лагер на задно дясно колело, за това преди малко се хванах да повторя диагностиката.

                      Вдигах всички колела едно по едно на крик, и много внимателно ги клатех, силно , слабо, с хват на север-юг и хват на изток-запад, после натисках яко и т.н.

                      На предните колелета, нямам никакъв луфт, нито чукане при никакви условия от към главината, имам лек луфт и звук обаче някъде от шарнирче или белетка, супер малък е за това ще го игнорирам за момвнта.

                      От зад обаче, имам както по-горе описах луфт и чукане и на двете колелета, като на задно дясно е два пъти по-силен звука и около два пъти повече луфт, може би или това е нормално или тази ламринка верно трябва да държи и прибира главината, защото луфта е при натискане, все едно потъва главината с полуоската вътре в посока дифа.

                      Въртях и всяко едно колело, да видя дали стърже нещо, освен спирачки друго осезаемо няма, намокрих спирачките за да не стържат и да засека ако стърже на целязо но според мен на слух всички колелета се върят с еднакъв звук, тоест на слух проблем не усетих също.

                      Отидох на автомивка, измих супер добре спирачките, да няма прах, мръсотия, да не задържат и тествах колата на 20тина КМ каране, ами шум има над 110-120 ама това може би са гумите.

                      Един въпрос, задните лагери смазват ли се от маслото на дифа, според мен отговора е да, защото семеринга е след тях ама все пак да питам, щото ако в дифа маслото не е достатъчно се сещам кое ще замине първо за много кратко време???
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                        Да, от маслото на дифа се смазват.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                          Да, от маслото на дифа се смазват.
                          Мерси много!

                          Едно се притенявам, със сигурност всичко е корозирало и ако се опитам да натегна леко дори тази ламаринка рискувам да строша някой болт, ако това се случи няма да имам избор освен да сменя лагер, втулка, семеринг и да сложа нова ламаринка защото тя седи зад всички тия чаркове

                          Остава да си проверявам маслото и да се надявам всичко да е наред още дълго време.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                            Ами то от натягане - файда йок...
                            Ако е свалена, можеш да я посъветваш с чука.
                            Ама колко точно да я "съветваш"?????
                            Или нова.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                              Такаа, взе често да ми се случва на дълъг път при "настъпване" я на баир я при изпреварване да светне "Чек Енджин" лампата и да плювне грешка P0046 - Turbo overboost issue...

                              Това не е голямата беля, по-гадното е, че колата веднага влиза в "лимп моуд", забива муцуна и това създава от силно неприятна до много опасна ситуация особено ако съм на средата на изпреварване, и това ме тревожи. До момента го лекувам със закачен ОБД четец и телефон включен на таблото та ако се случи в движение за 4-5 секунди с две-три натискания по телефона трия грешката в движение и колата пак се изстрелва, няма нужда да се спира и да се гаси двигателя.

                              Четох много и преди и сега и до еднозначен отговор не достигнах, може да е от спукан маркуч на интеркулер, до затапен ЕГР, през замърсено с нагар тубро до прецакано турбо или запушен маслоуловител или прецакана вакуумна тръбичка или прецакан клапан на турбото и още поне още толкова супер разнопосочни неща

                              Маркуч на кулера съм сменял с нов оригинален, че моя беше много силно спукан.

                              ЕГР и всмукателен колектор съм чистил със спрей за ЕГР.

                              МАП и сензора във възд филтър съм чистил.

                              Нищо не съм правил по изпускателната система, тоест нямам идея в туброто какво се случва.

                              След всички почиствания и т.н. позитивен ефект спрямо точно тази грешка нямаше, проблема е по-чест в горещо време до степен лятото когато карах от острова за БГ да ме е страх да го напъвам в жегите, че плюеше грешка често.

                              Мисля си за следния план, моля включете се с коментари, предложения и насоки, ако обичате:

                              1. Ще купя добавка на Бардал/Лики Моли за почистване на Турбо, слага се в горивото и се кара на магистрала поне няколко стотин КМ от които поне 50тина КМ на яка ръчка с над 3500-4000 оборота, аз това го правих ама за по-кратко време и му викам Италианско прогонване на системата

                              2. Колата е на почти 149 000 мили в момента и ми предстои второто планирано обслужване - ангренажни ролки, ремък, в.помпа, термостат + АСК масла и филтри. За първата операция така или иначе се разглобява половината кола и двигател та тогава мога да сваля всички тръбопроводи всмукателни и изпускателни, турбо, ЕГР и разните клапани и да почистя/тествам/сменя ако има нещо нередно. Сега в момента е супер кучи студ и зверски вятър и хич не ми се почват такива ремонти, защото ако ме хване кофти дъждовно време може с дни да не успея да изляза от дома. Този ремонт е планиран за идните месеци... преди лятото трябва да стане.

                              3. Има ли някакви начини на почистване на турбото без сваляне/разглобяване на охлювите, примерно разни спрейове, добавки и т.н. или всичко е пунта мара и козата си иска пръч?

                              После Пис

                              Сега като помисля, мисля, че от известно време(повече от година две) джипа ми се струва мудничък особено на ниски обороти. Понеже карам два други автомобила ако се кача на джипа след вана или след на жена ми бензиновия Черок в моя Вранглер имам чуството, че съм седнал във верижен Кировец, тромав муден особено в ниските обороти.

                              Другото което наблюдавам и бях питал за него но отговор не получих е следното поведение на турбо надува:

                              От празен ход с бууст примерно под единица при подаване на газ плавно, бууста се увеличава и към 1500-1800 оборта достига пик и после рязко пада, до към 2000 и нещо оборота има една дупка в бууста и след това пак рязко се покачва бууста.

                              В тази тема ТУК го имам обяснено със снимки това поведение и не знам дали това е нормално, дали е нормално?

                              Как мога да получа информация какво е нормалното поведение на ЦРД системата/ДВГ на моя автомобил, примерно какво става на ниски обороти, на средни, на високи, кога се променя бууста чрез промяна на ъгъла на лопатките на турбото, моето тубро няма т.н. "уейст валв" а променя ъгъла на лопатките, как в цялата схема се вписка ЕГР, кога на какви обороти и при какви условия се активира, кога се деактивира, плавно ли работи ЕГР или само в режим Отв/ЗАтв и т.н.?
                              Последно редактирано от BatGeorgeone; 11-03-19, 12:13.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #45
                                И другата тръба на кулера даде фира, по-скоро проблем поради немърливост и не толкова фабричен недостатък или недомисъл, ето повече подробности в тази тема - ЛИНК
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X