Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

    Честит, голям красавец.

    Парт-тайма си е екстра за офроуд, кофти е за шосета, но предполагам ще има опция да си смениш раздатката с някоя друга.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

      Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
      Честит, голям красавец.

      Парт-тайма си е екстра за офроуд, кофти е за шосета, но предполагам ще има опция да си смениш раздатката с някоя друга.
      Джипа е на лизинг няма шанс да пипам нещо по него, НЕ е мой докато не платя и последната стотинка...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

        И нека сагата започне сега

        Тук смятам да документирам с какво се сблъсквам и хубаво и не толкова хубаво, демек ремонти.

        1.Задържаше ми лява предна спирачка и на магистралата при едно рязко спиране, запалих феродото и прегорих лявата спирачка отпред, ето темата с малко повече информация - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=182100

        2.Купих предни дискове 116 паунда, ляв калипер(спирачен зилиндър) 97 паунда, 2 карета х 23 паунда всяко, американски някакви, купих накладки американски предни комплект 57 паунда, ето ги серийните номера на нещата - JEEP Disk brakes -Dealer part Number -52060137AB; Front Left Caliper -Dealer Part Number - 68003707AC; карета преден мост 4137757/JM-00007;Brake pad set front - 68003701AA/ JM-00379.

        3.Тръгнах да свалям преден ляв диск, свалих го, тръгнах да свалям предна лява главина да сменя карето, и почна филма, 3те звездовидни болта които държат главината бяха клеясали и загладени, блъскане със секача не помогна, намерих един инчов ключ вложка и с чука го набих и взе, че мръдна, после с много зор отвих и останалите като за да го постигна строших и трите автоматични държачи за вложки, как се казва онова което заключва в определена посока и слагаш вложките на него.

        4.Малко преди да затворят магазина отидох да купя тези автоматични въртоци за вложки и имаше намаление, взех си комплект 170 инструмента за 110 кинта, само двата въртока бяха почти 50 кинта реших, че ми е по-изгодно да си взема нов комплект с доживотна гаранция.

        5.Взех малка газова горелка за да нагрея карето на полуоската, щото с половин час блъскане с чука освен, че ме намразиха съседите друго не постигнах. Сега ще седна да чета как се вадят карета/universal джоинтс a.k.a. U-Joints и като задобрея или си взема инструмент ще ги вадя без да свалям главината ако науча много неща ще пусна отделна тема с повече обяснения и линкове.

        6.Като свалях главината успях да счупя датчика за АБС и половинката остана вътре в главината, трябва да почета да видя как да го извадя, сигурно ще пробивам малка дупка в него, че е пластмаса или нещо такова и после ще опитам с видия или с резба и винтче да го измъкна...

        7.Планувах утреда ида на море с родата, ама явно в почивния ден другите докато набиват великденски яйца аз ще търся или преса да извадят карето или ще нагрявам и ще блъскам с чука докато го оправя и после ще трябва да поръчам датчик за АБС с кабелче, иначе сигурно компа ще откачи на джипа...
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

          Да ти кажа какво да внимаваш, че може и още да се обърка. Когато поставяш полуоската гледай да не бутнеш семеринга да се размести, че смяната му става само със сваляне на дифа. Аз това направих и сега сълзи. Лятото ще свалям дифа, а работата хич не е малко и не е за всеки.
          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
          http://www.facebook.com/JeepBG
          LZ1GGC

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

            Красавец!

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

              Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
              Да ти кажа какво да внимаваш, че може и още да се обърка. Когато поставяш полуоската гледай да не бутнеш семеринга да се размести, че смяната му става само със сваляне на дифа. Аз това направих и сега сълзи. Лятото ще свалям дифа, а работата хич не е малко и не е за всеки.
              Адаш мерси много за съвета, май ми донесе още една лоша новина, без да искаш...

              Като свалих полуоската, вместо семеринг навътре към дифа имаше 2 шайби, закачени на полуоската, 2 пластмасови шайби които някакси трябва да пречат на маслото да не изплисква извън дифа/моста... или някой си е оставил ръцете да спести от семеринг или тва е ебахти дизайна, защото това НЕ е плътно затваряне на ръкава на моста а нещо около 80%...

              Ей сега ще сваля и другата полуоска да видя там как е, ако е същото мъка... дано има семеринг около дифа, но не ми се видя да е така, е сега ще светна с фенера да проверя.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                Класика!Безавариийно!Със здраве да го караш и незабравими километри!Маа....му супер са американските пущинаци!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                  Супер са си машините ама си искат тяхното, някой умник е напръскал джипа отдолу с нещо черно, пръскал наред върху гумички, карета, семеринги, наред, което уж трябва да пази от корозия, ама вместо това корозията си работи отдолу под него, и сега всичко се развива с мъки и ми става лошо като го почна.

                  Решил съм да ревизирам всичко по моста, карета, спирачки, масла и т.н. защото така или иначе сега е на трупчета поне да знам, че всичко е сменено и да няма изненади ако тръгна на дълъг и далечен път.

                  Ето какво ме чака и как се сменя АБС сензора и кабелчето - http://www.jkfreaks.com/forums/showt...l-speed-sensor
                  Последно редактирано от BatGeorgeone; 18-04-14, 08:14.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                    За днес напредък и два - три важни урока.

                    1. Каретата излизат с много майки и много чукове директно върху тях, хубаво е да се свалят С клипсите преди да се блъска в бързината някой може и да забрави. Всичко беше на дреб, С клипсите бяха на прах, всичко беше монолитно, кофти ситуация.

                    2. АБС сензора за движение на гумите НЕ излиза доброволно, нито със спрей нито с внимателно разклащане и всякакви други подобни прийоми от неврохирургията, строши се и това си е.

                    3. Когато се блъска с чука по капачето на карето, е хубаво да се внимава, аз внимавах уж ама пак размазах малко онова пластмасовото като шайба на полуоската което би трябвало да пречи на вода и боклуци да влизат в кожуха на моста, сивото нещо точно в началото на полуоската където започва кожуха на моста.

                    Проверих имам си семеринги в моста имам и едни пластмаси които явно само насочват полуоската докато е вътре в кожуха на моста, помага при вадене и слагане...

                    Сега ми предстои операция по изваждане на АБС сензорите и поръчване на същите, добре, че карета поръчах два броя, сега и АБС кабел/сензори два броя, дано намеря частите и без дилър, защото с дилър означава чакане и цените поне по 2 пъти над пазарните.

                    ABS Wheel Speed Sensor, Front Left,Front Right - Part Number - 68003281AA

                    Ето го и как изглежда точно.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABS-Sensor.jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5580722


                    Изродите нагли продават хъба с лагера ЗАЕДНО с АБС сензора, в разните магазинчета ето това Front Hub & Bearing Assy (Wrangler JK) (52060398AC) - струва скромните 159 паунда и идва със сензора и кабелчето, хитреци.

                    В САЩ го има сензора под път и над път ама за 15 кинта поръчка транспорта струва 35... и 1-3 седмици доставка, веселие.

                    Май ми остава дилъра като вариант или някоя морга да склони да даде хуба с кабелчето за 20-30 кинта...
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 18-04-14, 13:35.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                      Честито и от мен колега, въпреки не толкова новата тема!
                      Ето какво излиза за твоя VIN по "Chrysler PAIS DVD", ако не си го "прочел" до сега.
                      http://dox.bg/files/dw?a=a34a280bae
                      Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                      Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                      Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                        пластмасите са точно за насочване, но все пак внимавай при поставяне.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                          Хубавава новина е, че дилърите продават кабелчетата със сензора отделно за 24 кинта бройката, не толкова хубавата новина е, че ще пристигнат Петък/Събота идната седмица заради празниците...

                          Ето данните - MOPAR® Front Wheel Speed Sensor KitFor 07-14 Jeep® Wrangler & Wrangler Unlimited JK
                          Quadratec Part No: 56207.1039
                          Manufacturer Part No: 68003281AC

                          Нямам под ръка задни сензори или сензор от Гранд Чероки, според мен ако НЯМАТ разлика в електрическите съпротивления и т.н. на вид с малко шкуртка може и да се побългари нещо, но това ще го мисля когато дойдат ще си взема точните размери и снимки.

                          Имам едни съмнения и надежди, че малко повече опит човек може да съвместява разни части не само от други модели но и от други марки...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                            Честито много безаварийни!
                            Христо Георгиев-0889022988
                            Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                              Готово, след 2 седмици поръчки, чакане и ремонти преди малко привърших и дано е за дълго

                              Нови предни карета, нови спирачни дискове отпред, нов калипер, нови накладки отпред, нови 2 сензора за АБС, нова спирачна течност ДОТ 5.1, обезвъздушени и прочистени всички тръбички до потичане на бистра течност, тестове, измиване и дано вече всичко е ток, за скромната сума от около 350-400 за части и куриери + около 200 кинта отгоре за течности, инструменти, разни консумативи и дреболии и последно но не по значение, може би с туткането и четенето на инструкции, форуми и гледане на филмчета по темата общо под 10 часа работа и още толкова "самообучение".

                              Ако сега тръгна на правя всичко наново и имам всички нужни неща надали ще ми отнеме повече от 3-4 часа, имайки предвид, че само избиване и набиване на каретата ми отне 3-4 часа първия път, защото излязох извън града да не бия с чука рано сутрин в неделя и да ме намразят всички съседи

                              АБС светлинката за повреда се изключи сама след 10-15 метра каране, компа бързо се усети, че вече всичко е добре.

                              Истината е обаче, че голям и тежък джип си иска хубави големи спирачни дискове, с бразди и улеи за охлаждане и големи двойни калипери с по два спирачни цилиндъра на колело, тръгна ли да вдигам джипа това ще ми е едно от първите неща да сложа тунинг кит на спирачната система.

                              Извинявам се за липсата на снимки, но ако някой има конкрени неща да пита, ще пусна от нета снимки или видео, този път е вървян вече и го има документиран, има разни дребни важни подробности ОБАЧЕ които е хубаво да се знаят.

                              1. Понеже абс сензора масово се чупи при опит за вадене, се пробива лекичко с 3-4 мм бургийка и се навива видия и се вади, понякога обаче парче от сензора пада вътре в главината, ако е голямо парчето като при мен се случи, просто се надявам да няма грижи, най-много да ми строши сензора в движение, тогава ще се вади хъба и ще се избива лагера за смяна и почистване.

                              2. Новите АБС сензори и кабелчета са много дълги и захватите НЕ са като на моя джип, свински опашки, внимание и готово.

                              3. АБС кабелчетата когато се разкачват и закачват е хубаво да се види вида на клипсите, да се види в нета как се вадят и слагат, има пинизи от къде се бърка и как се откачва и закачват, различно е за всяко колело.

                              4. Накладките няма значение леви десни, но има значение коя е от вътре и коя от вън, тази с дългата ламаринка(нещото което започва да стърже когато накладката се износи прекомерно) мисля се слага то вътре от към дифа.

                              5. Когато се обезвъздушава трябва на всеки 10тина напомпвания да се долива, защото иначе свършва в казанчето и в системата влиза много въздух и всичко почва от начало с нова течност
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD Auto - още един в клуба

                                Тя много харна, бре, Танасе

                                Честито!!!

                                Я да питам - като е лизингова колата, и както каза - тя не е моя, докато не я платя окончателно - как си ги правиш тия ремонти самичък?
                                В смисъл - гаранция не нарушаваш ли, как става това?

                                Пожелавам ти това да са последните бурми, дето отвиваш по джипа.

                                Честито отново!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X