Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

    Здравейте,
    доколкото ми е известно при Фронтера Б включването (в раздатката) става с ел.мотор, а отделно в предния мост има дисконектор с вакуумно управление на единия вал на диференциала. Отделно ли се управляват дисконектора и муфата в раздатката или заедно от бутона за включване на предния мост? Ако има проблем с включването той индикира ли се по някакъв начин на таблото? Примерно лампата да мига. По мигането (ако има такова) може ли да се разбере дали има проблем с муфата на раздатката (не се е реализирало включването, дали поради механични или електрически повреди) или проблема е в дисконектора (проблем с вакуум, ел.клапан или механичен проблем)?
    Изобщо тази с-ма при Фронтера Б надеждна ли е? Какви проблеми създава най-често? Има ли вариант когато се налага често включване и изключване на предния мост, да се остави дисконектора постоянно зацепен (все едно си с ръчни хъбове, които си оставил заключени)?

  • #2
    От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

    Не знам, защо не ти отговарят колегите с Б Фронтери, сигурно са на море и са се отдали на бири и цаци Не съм запознат със задвижването на твоята машина, но при постоянно зацепени предни колела и включване на раздатка си представям страшни мизерии от сорта на непасване на зъбни колела... Ако ставаше да са си постоянно зацепени предните колела към диференциала то нямаше въобще да имаме хъбове на по-старите машини.
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Не знам, защо не ти отговарят колегите с Б Фронтери, сигурно са на море и са се отдали на бири и цаци Не съм запознат със задвижването на твоята машина, но при постоянно зацепени предни колела и включване на раздатка си представям страшни мизерии от сорта на непасване на зъбни колела... Ако ставаше да са си постоянно зацепени предните колела към диференциала то нямаше въобще да имаме хъбове на по-старите машини.
      Здравей,
      Не съм съгласен, че зацепения преден мост (без значение дали от дисконектор на вала или от хъбовете) пречи на включването от раздатката, защото това означава, че който си е сложил ръчни хъбове ще включва трудно. Отделно, че има джипове които са направо с капачки (нямат вариант за свободен ход). Само за пример – на Мазда БТ / Форд Рейнджър дисконектора се управлява отделно, и може да се остави зацепен и оперираш само с лоста на раздатката.
      Последно редактирано от Двигателист; 22-07-13, 12:40.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

        Не съм сигурен, че нашите раздатки са предвидени за подобни интервенции, а пък и не знам някой с Фронтера да е сложил капачки, но може и аз да бъркам. Ще чакам някой капацитет да се изкаже
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

          Слагат се капачки колега, ако се кара в тежки условия е по надеждно
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

            Б-то е с капачки. Въртят се непрекъснато полуоските. Едната полуоска, лявата, се разделя на две с дисънектора. При изключено 4х4 едната полуоска върти напред и през диференциала върти наобратно другата (по-късото парче). По дългото си се върти напред от лявото колело. При включване на 4х4, първо се зацепва раздатката, от което следва изравняване на двеженията на двете парчета от разделената полуос. След това дискънектора съединява двете парчета и така се получава включването на 4х4 в движение. А за бавни, след включено 4х4, трябва да се спре на място и колата да е в покой. Това е то.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

              При изключен дисконектор и режим на раздатката 2Н предния кардан не се върти, та в движение дали ще е възможно да се включи
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

                Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                При изключен дисконектор и режим на раздатката 2Н предния кардан не се върти, та в движение дали ще е възможно да се включи
                Да аз редовно включвам предното с над 70-80 км/ч няма никакви проблеми, много е яко докато ти поднася да включиш 4х4 директно спира поднасянето и започва да се движи в желаната от теб посока.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

                  ЗДРАВЕЙТЕ.и аз от месец съм с мечтата си опел фронтера Б,обяснете моля как се включва предния мост.казаха ми натискаш бутона и избираш бавни или бързи и готово.а после спираш и изключваш бутона и готово.само не знам дали като при А версията трябва 2 метра назад за да се отцепи предния мост или не трябва.
                  благодаря предваритело.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

                    Колега, ако всичко ти е наред, няма напред/назад - натискаш бутона и на половин оборот вкл/изкл!

                    п.п. ти въобще пробва ли какво става като натиснеш бутона
                    п.п. 2 - по менюъл вклчването на предното е безопасно до 96 км/ч!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

                      Първоначално публикуван от Angel / Reny Преглед на мнение
                      ЗДРАВЕЙТЕ.и аз от месец съм с мечтата си опел фронтера Б,обяснете моля как се включва предния мост.казаха ми натискаш бутона и избираш бавни или бързи и готово.а после спираш и изключваш бутона и готово.само не знам дали като при А версията трябва 2 метра назад за да се отцепи предния мост или не трябва.
                      благодаря предваритело.
                      За включване/изключване на предния мост ( с бутончето ) не трябва непременно да си спрял ( може и в движение ). Някои ОФА след изключване на предния мост връщат назад, защото при тях предния мост е с автоматични хъбове, до като при теб е дисконектор на едната предна полуоска. За включване/изключване на бавните ( с лоста/"патерицата" ), обаче задължително трябва да си спрял!
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

                        Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                        .... За включване/изключване на бавните ( с лоста/"патерицата" ), обаче задължително трябва да си спрял!
                        и лоста на N или на Р (това за автоматик)
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

                          Ще съживя малко темата , защото имах проблем с включването на предния мост . В един прекрасен ден , в една хубава кал , след натискане на копчето за двойното , лампичката започна да мига и до там . С помощта на приятели бях изваден от калта и започна казуса с решаване на проблема . Изчетох много теми , и започна огледа . Вдигнах джипката във въздуха за оглед и се установи че кардана към предния мост върти и проблема е във вакумната муфа . Започнах с проследяване на тръбичките - оказаха се здрави . Проверих електромагнитните клапани и там стана пълна мъгла , защото в положение изключено предно имаше два + на клапаните , тоест аз очаквах един плюс и при натискане на бутона в купето този плюс да се обърне . При натиснат бутон за двойното + изчезват , последва сваляне на двата клапана и проба с подвижен кабел . Тогава всичко си дойде на мястото !!! Просто клапаните са обърнати на 180 градуса и когато има два + единия подава вакум на муфата , а другия свободен въздух през един филтър . А когато се натисне бутона и няма управляващ + клапаните се разменят и тогава реално се зацепва полуоската .. Много странно решение на Исузо / вероятно ако откаже управлението ще има включено двойно при аварийни ситуации / .. Проблема се оказа единия клапан , който не затваряше добре и вакума не беше достатъчен за да придърпа менбраната на муфата . Да споделя я, че има два датчика , единия е на раздатката и той сигнализира за зацепването и разрешава включването на бавните , втория е на муфата на предния мост и той е виновника лампичката да мига бавно на таблото . Този от скоростите , ако не е сработил - лампичката мига бързо . По този начин човек може да се насочи лесно къде е проблема . Забравих да спомена , че клапаните за вакумите са два , единия сивия включва , а синия изключва . Дано съм бил полезен с информацията . Хубав ден от мен

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

                            Здравейте колеги,
                            отдавна не бях ползвал двойното предаване .При опит да го включа чух характерния звук на муфата ,но лампичката на таблото мига продължително.След като престана да мига реших,че всичко е ОК' ,но тест в реални условия показа ,че предния мост не е активен.При опит да изключа индикаторната лампичка премигва постоянно (без да угасва).
                            Първо направих оглед на тръбичките и вакуум маркучите ,но не открих проблем.Реших да отворя кутията с муфата.Маслото което изтече беше идеално чисто и детайлите изглеждаха добре,но незнам защо муфата се беше зацепила в крайно дясно (към диференциала) положение и не искаше да се помръдне.Използвах отвертка за да я освободя след,което спокойно я раздвижих наръка.Затворих кутията и налях ново масло(SAE 75W90).Това беше...сега двойното работи както трябва!!!
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос относно включването на предния мост на Фронтера Б…

                              Здравейте колеги , да се включа и аз с проблем с двойното! Включва само като разменя ръчно вакумите!Което според мен изключва механичен проблем ,но незнам към кое да се насоча ... Разбрах ,че на Сивия клапан има вакуум ,а на синия няма и това не се влиае нито от копчето нито ако им изключа буксите .Това нормално ли е ? какво мислите ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X