Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aз - големият глупак!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aз - големият глупак!

    Такава дивотия не съм правил в живота си,та даже ме е срам да пиша!В полумрак,сънен размених полюсите при закачване на акумулатора.В моменат на закачването изпуши кабела откъм плюса/мисля,че този към стартера/.После нищо не работи.Много бързах,та просто са качих на друга кола,но се чудя - по принцип,акумулатора ли скапах,електриката на джипа,или и двете?
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: Aз - големият глупак!

    Акумулатора малко вероятно ама генератора е почти сигурно че се е окотил, има ли комп колата ?
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Aз - големият глупак!

      ...има и ме е страх да помисля
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #4
        От: Aз - големият глупак!

        Дам, алтернаторът е мъртвец, или поне само диодите в него. Откачи кабелът от дебелата му клема, който отива към стартера, огледай за изгорели предпазни връзки, сигурно има и на Дайхацуто такива, и почвай проби.

        Коментар


        • #5
          От: Aз - големият глупак!

          Като се замисля , може да се разминеш само с генератор, по вероятно да е думнал релерегулатора. Като за начало свали генератора отремонтирай го и тогава проверявай другите системи
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Aз - големият глупак!

            Ремонта на алтернатора едва ли ще надхвърли 20-30лв за части, дано останалите електроники да имат диод, предпазващ от размяна на поляритета.

            Коментар


            • #7
              От: Aз - големият глупак!

              Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
              дано останалите електроники да имат диод
              На доста коли компа има диод на захранването та едва ли е станала голяма беля
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Aз - големият глупак!

                От Вашите уста-в божиите уши!
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #9
                  От: Aз - големият глупак!

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Дам, алтернаторът е мъртвец, или поне само диодите в него.
                  Не е сигурно. Баща ми беше заредил наобратно един акумулатор, който набутах във Skoda Fabia. Освен 2 мощни бушона, бушона на радиото, и изгорялото крайно стъпало на сирената на българската аларма, други поражения нямаше.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Aз - големият глупак!

                    Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
                    От Вашите уста-в божиите уши!
                    Дай боже! Ама аз така преди 4-5 години изгорих на фолксваген шаран комп за 2000 лв. На алтернатора нищо му нямаше! Дай боже при теб да мине с малкия дявол!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Aз - големият глупак!

                      На плюсовия кабел поне по ръководство има "fusible link" демек бушон, ама може и да не е в никоя кутия с бушони. Предполагам е изгорял.

                      Между алтернатора и акумулатора също е възможно да има бушон. Бе, виж в сервизното ръководство кое-що.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Aз - големият глупак!

                        Благодаря на всички.Сега съм на път,но след две-три дни се заемами ще докладвам.
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Aз - големият глупак!

                          Скоро един колега беше направил същото, освен генератора смени и електронният блок на мотора! Дано при теб да има някой бушон!
                          O877886339

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Aз - големият глупак!

                            А дали мога да сваля алтернатора отдолу,че не ми се сваля радиатора?
                            VENI-VIDI-VICI!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Aз - големият глупак!

                              Провери бушоните, смени каквото трябва, сложи акумулатора правилно и виж какво ще стане. Чак после умувай останалото.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X