Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aз - големият глупак!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Aз - големият глупак!

    ОК!
    VENI-VIDI-VICI!

    Коментар


    • #17
      От: Aз - големият глупак!

      Алтернатора може да излезе само отгоре. Не се налага сваляне на радиатора. Вярно е, че го въртях половин час във всички посоки за да намеря начин, но успях да го извадя и след смяна на четки да го върна обратно.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #18
        От: Aз - големият глупак!

        Ако имаш ядове с кАмпютъра - обади се. В мазето от 4 години отлежава напълно работещ компютър за Фероза.
        Дано са малки щетите!
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #19
          От: Aз - големият глупак!

          Общо трите пъти, когато съм правил тая простотия на японска кола, се е разминавало само с изгорял предпазител, веднъж - и с окотено реле на допълнително слаган китайски имобилайзер, но никакви други ядове. както каза и Спарки - първо проверка на бушоните под капака, проверка на самия кабел, че на някои по-стари джапонци (всъщност и на БМВ съм го срещал) предпазителя е там, а съдейки по описанието - тоя случай може да е точно такъв.
          Ако се е прецакал генератора, или ще плющи искри и при правилно свързване, или поне ще светват лампите в купето - на тях им е силно през жичките за полярността на акумулатора. Ако и те не светват - 100% главен предпазител.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            От: Aз - големият глупак!

            От клемата на плюса ( за стартера е вторият дебел кабел, може да имаш и някой друг тънък за радио или де да знам...) има втори като част от него е "стопяем "- fusible link. В тази му част,към 5-10 см. е в термо шлаух, по това ще го познаеш и по спомен беше на около 15-20 см от клемата. Аз просто го резнах и удължих кабела.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #21
              От: Aз - големият глупак!

              Туй не е ли япоснско, ако е , нямаш ядове, един бушон има 60 или 80 А, голям , квадратен, той си е отишъл, за това е и сложен. Аз на Сузуки направих същата простотия - само тоя главен бушон се изпържи.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Aз - големият глупак!

                Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                От клемата на плюса ( за стартера е вторият дебел кабел, може да имаш и някой друг тънък за радио или де да знам...) има втори като част от него е "стопяем "- fusible link. В тази му част,към 5-10 см. е в термо шлаух, по това ще го познаеш и по спомен беше на около 15-20 см от клемата. Аз просто го резнах и удължих кабела.
                A те точно тая раббота силно не я препоръчвам! Жълтите са сложили предпазителя не за украса. По-добре сложи някаква жица "на око", ако чак толкова е проблем да се докара до що-годе нормално състояние, иначе при следващата издънка (а от собствен опит мога да твърдя, че тя неминуемо се случва някога) щетите ще са наистина сериозни, плътно до подпалена инсталация.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Aз - големият глупак!

                  При правилното свързване не искри нищо,но и нищо в инсталацията не светна.Днес съм на денонощна работа,но утре ще търся.И ще снимам...
                  VENI-VIDI-VICI!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Aз - големият глупак!

                    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                    Ако имаш ядове с кАмпютъра - обади се. В мазето от 4 години отлежава напълно работещ компютър за Фероза.
                    Дано са малки щетите!
                    В този ред на мисли... Май си изгорих компютъра
                    Прибрах се да си взема лаптопа с PDF-ите и отивам да се боря. Не дава ток към помпата...
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Aз - големият глупак!

                      Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
                      При правилното свързване не искри нищо,но и нищо в инсталацията не светна.Днес съм на денонощна работа,но утре ще търся.И ще снимам...
                      Е ти какво очакваше? Има един или няколко изгорели ГОЛЕМИ бушони. Като ги смениш все нещо ще светне.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Aз - големият глупак!

                        На "прима виста" ми бяха достъпни бушоните до клемата на акумулатора/30 и 40 А/,но са здрави.Вътре в купето зсичко е здраво,но няма ток.Аз затова се чудех за сваляне на радиатора,за да има достъп до генератора и кабелите.
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Aз - големият глупак!

                          Точно този предпазител е главен. През него захранването отива към таблото долу в ляво в купето. От там захранва контактния ключ, табло в двигател отсек ..... Преди 3-4 години, като купих Ферозата и пътувам за в къщи, спрях да си купя нещо от един магазин, връщам се въртя ключа - няма никой, мъртвец, ни табло свети ни бендикс се чува да щтрака. Сглобих една пробна лампа и по веригата от контактния , ключ, първо табло, второ табло -стигнах до този тип предпазител. Беше си от старост естествен край. После гледах ел . схемата и го видях къде е но не съм се замислял дълбоко,... щото 2Х годишна джипка я ползвам в радиус дето селските трактори могат да дойдат, при нужда.
                          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                          В. Иванов

                          Коментар


                          • #28
                            От: Aз - големият глупак!

                            Да де,ама те са два предпазителя и след тях е кутията с бушони на калника-там всички са здрави/стопяемите де/???
                            VENI-VIDI-VICI!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Aз - големият глупак!

                              Става въпрос за предпазител - fusible link , "стопяема връзка" - не е в табло а в кабела -3-4 мм от плюсовата клема който захранва таблото вътре в купето, контактния ключ, табло и бендикс -демек контролните/управляващи вериги. ( ел схемата ми е в преносим хард диск, ако се налага ще отваряме и ще гледа гледаме и там ). Но първо да ти дойде захранваното вътре в разпределителното табло в купето -долу в ляво, 4х5 см някъде е голямо. А то се захранва от този предпазител вграден в кабела който захранва това табло.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #30
                                От: Aз - големият глупак!

                                Значи, аз се оправих! На един от плюсовите кабели, непосредствено след плюсоватаа клема има бушон 30А. Той дава захранване на компа. Таблото и запалването си работят и без него.
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X