Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с принтер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми с принтер

    Подкарай го като DOT4. Понеже не ми се пише- карай по алгоритъма от клипа - работи на 100000%.

    Коментар


    • От: Проблеми с принтер

      Благодаря за отговорите,по нито един начин не се получи.Windows-a 7мица 64 битова,пробвах по метода на Veni,при опит за разпечатване на тестова страница вдига грешка.Драйвер за 64 битова вистa опитвам да сложа през Device Manager и ми казва,че не го харесва,спрял съм всичките глупости за цифрово подписани драйвери и UAC настройки.Пробвах от сайта на HP с драйвер за за принтер 3055 PCL5 за Win7 64 бита,но пак греда.Пробвай и с друг USB кабел,винаги съм знаел,че принтерите ме мразят
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_1.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5806394
      Изтрих и всички предишни драйвери и принтери,които някога са работили с този компютър,ей така за всеки случай.

      Коментар


      • От: Проблеми с принтер

        Нещо не правиш като хората.

        Коментар


        • От: Проблеми с принтер

          Аз с Виндовс съм бая скаран вече, ама онуй жълто триъгълниче с удивителната... да не е на пауза или да не е разрешен? Десен бутон на иконката какво показва? Нещо Paused, Enabled... някакви чавки се поставяха, ако си спомням правилно.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Проблеми с принтер

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            В крайна сметка се сдобих с модел 1010 с ХР работи прекрасно,но със седмицата греда.Някой работещ с такъв може ли да сподели как да го подкарам,Windows-a го разпознава,но не може да му намери подходящ драйвер.
            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            имах на служебния комп но го смениха с нов на WIN 10 и сега не се сещам дали съм го запазил........ най-рано в понеделник ще мога да проверя /дано не забравя/
            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            Благодаря за отговорите,по нито един начин не се получи.Windows-a 7мица 64 битова,пробвах по метода на Veni,при опит за разпечатване на тестова страница вдига грешка.Драйвер за 64 битова вистa опитвам да сложа през Device Manager и ми казва,че не го харесва,спрял съм всичките глупости за цифрово подписани драйвери и UAC настройки.Пробвах от сайта на HP с драйвер за за принтер 3055 PCL5 за Win7 64 бита,но пак греда.Пробвай и с друг USB кабел,винаги съм знаел,че принтерите ме мразят
            [ATTACH=CONFIG]978845[/ATTACH]
            Изтрих и всички предишни драйвери и принтери,които някога са работили с този компютър,ей така за всеки случай.
            намерих два драйвера при мен < lj1010serieshb-vista64 > и <ljp2015pcl5vista2k2008xp2003> /така се казват арх.файлове/ не знам кой точно е работил, защото вече не съм с този принтер, нито на WIN7
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Проблеми с принтер

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              намерих два драйвера при мен < lj1010serieshb-vista64 > и <ljp2015pcl5vista2k2008xp2003> /така се казват арх.файлове/ не знам кой точно е работил, защото вече не съм с този принтер, нито на WIN7
              НР1010 дават, че е съвместим с Win10 на сайта на производителя.
              И препоръчват универсален драйвер оттук на същия сайт.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Проблеми с принтер

                Трябва ти "HP Universal print driver PCL5" за съответния Windows. Има и за 7 и за 10, има и за 32 и за 64. Вкъщи търкалях цветен 1515n така. Сега е вързан към рутера, пак по USB и пак ползвам същия драйвер на 64 битова 7-ца, само че праща към прежов порт, а не към USB-то.

                Ето тема във форум по въпроса:
                https://answers.microsoft.com/en-us/...d-0d9c1c601f4d
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Проблеми с принтер

                  Благодаря още веднъж на всички колеги.Принтера успях да го инсталирам по метода на Вени, като ДОТ4 после като 3055 PCL5 и т.н. като цяло проста работа.Проблема при цялата проста работа се оказа в Windows-a,след преинсталация всичко тръгна по вода.

                  Коментар


                  • От: Проблеми с принтер

                    https://www.youtube.com/watch?v=Rixe6mXhQWM това работи ли?

                    Коментар


                    • От: Проблеми с принтер

                      Първоначално публикуван от ivied
                      ...на лаптопа пише, че е offline...
                      Конкретно за това, ако го виждаш в Control Panel\Devices and Printers при избран принтер: десен бутон Printer properties/Ports/Configure Port.../ махни отметката на SNMP Status Enabled и после OK/OK. По някой път помага.


                      " SMTP server not set up." - иска ти мейл сървър, явно. Виж дали има други опции - файлов сървър, FTP ... По принцип Lexmark, Xerox мултифункционалните устройства не са много юзър френдли, и не само юзър ..., искат доста настройки за да тръгнат, а самите им настройки нямат много логика.

                      Преди време един такъв като твоя, но малко по-голям, към 100-тина кила принтер цял ден се опитвахме да го подкараме, накрая дойде един специалист от представителството на Лексмарк, поти се няколко часа, накрая принтера тръгна някак и каза по-добре да не го пипаме повече, защото и той не знаеше какво му има.

                      ПП Виж дали не иска USB кабел за скенера ...

                      Коментар


                      • От: Проблеми с принтер

                        Ако не успееш, не бързай да се укоряваш, че не си направил нещо както трябва.
                        Лексмарк са едни устройства, които имат собствено виждане по всички въпроси, свързани с работата им.

                        При мен имам един потребител, който желае да печати двустранно.

                        Печати двустранно, само след като се обяви в уърд/ексела двустранен печат, след което се влезе в пропъртис на устройството, види се, че и там му е казано същото, излезе се, и се отиде към печат.

                        Това го вразумява, но частично - при 30 двустранни листа, между 6-10 лист обръща на едностранен печат, и след няколко обръща отново на двустранен - без повторяемост, и без никаква логика.

                        Като мрежово устройство е по-своенравно, отколкото като с директна usb връзка, но без ярко изразена характерност. Wi-fi - абсолютно собствено мнение си има сандъка, и печати когато, и както си иска, без възможност за каквото и да е въздействие..

                        Така че, съвет за тотално решение на проблема.....armenskipop.com

                        Ако не стане, не значи, че не е станало, и ако стане - не значи, че е станало....Лексмарк, това е положението - с извинение за това, което не пиша, ама е ясно - за мамата става дума.

                        Коментар


                        • От: Проблеми с принтер

                          Това ти е за Fax, трябва да имаш още едно подобно устройство, което да ти е принтерът.
                          Квадратното е USB - Type B май беше, обикновено има такъв кабел в кашона.

                          Като се замисля, в работата преди няколко месеца се появи някакъв подобен принтер, към него нямаше софтуер за сканиране от PC. Може да сканира само през бутоните на устройството, след като се конфигурира. Но го подкарах с Fax and Scan, който си е към Winodws-a, IrfanView, също може да сканира. Много не съм ги разучавал ...
                          После се опитах и на друг компютър да го подкарам, но не стана, качих му всякакви видове драйвери и пак не стана. После качих драйверите и на работещия вече компютър и той също спря да работи. Играх си сумати време, сканирането не ми е много ясно как работи ...
                          Накрая го оставих да се сканира само през бутоните от устройството: задава му се SMTP сървър и LDAP, за да чете мейл контактите от Active Directory и да не пишеш всеки път.

                          А пробва ли да рестартираш рутера, понякога стават чудеса )

                          Коментар


                          • От: Проблеми с принтер

                            Добрата новина от сайта на Lexmark e: Scan Destinations
                            • e-mail, USB or Network connected computer, FTP


                            Т.е. на теория трябва да работи. И ако нищо друго не помогне, трябва да се прочете ръководството ...


                            ПП
                            http://support.lexmark.com/index?seg...rompage=null#3
                            В ръководството за сканиране не се споменава Windows, само linux-и разни ... но пък в Windows-драйвера има и Lexmark Scan driver, който при мен не можа да помогне, както писах по-горе.

                            В общи линии, битката ще е неравна ...
                            Последно редактирано от connann; 05-07-19, 19:46.

                            Коментар


                            • От: Проблеми с принтер

                              Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                              ..А пробва ли да рестартираш рутера, понякога стават чудеса )
                              Това е песимистичен оптимизъм.....
                              Утре ще пратя линк към софта за сканиране, с което тая пластмасова барака сканира успешно.

                              Коментар


                              • От: Проблеми с принтер

                                На потребителя съм му определил да ползва това, и засега не се оплаква, видимо работи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X