Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с принтер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми с принтер

    Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
    Моя съвет е да си вземеш Kyocera.
    Аз пък където до сега съм имал досег с такива, все е имало проблеми - я ще се мръщи на хартия, я ще трябва определени части да се сменят удивително често. А не са били евтини модели, а тъкмо напротив.

    В работата сме с цветно 3-в-1 на HP сигурно от 7-8 години. Нула грижи, с изключение на един прекъснат лентов кабел, който си замених собственоръчно срещу крупната сума от 20лв. HP искаха на ни продадат цялата надстройка със скенера, на перверзна цена, а в сервиза бяха доокепазили кабела. Изобщо, след 2 неуспеши опита с други марки, вече сме само на HP. И вкъщъ съм с цветен лазерен на HP.

    ПП: Впрочем, "домашния прехвален HP", какъв точно HP е, и на колко копия ориентировъчно?
    Всеки модел си има в характеристиките за какво натоварване е предвиден, и това важи не само за HP, а за всички. Няма как домашен примтер, предвиден за печат от дъжд на вятър да издържи твърде много в офис, в който се харчи по една и повече тонер касети месечно.
    Последно редактирано от sparkybg; 22-02-17, 10:01.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Проблеми с принтер

      Домашният беше HP 8630. За една година употребихме 1,5 пакета хартия. Тоест 700-800 страници. За това време сменявахме само оригинални тонер касети.
      Както и да е, сега търся МФУ - цветно, лазерно. Намирам HP, Canon и Брадър на най-ниска цена 500-600 лв. Консумативи - оригинални касети 120-140 лв/цвят/1500 копия. Нещо ми скъпее цялата констелация. Втора употреба по-висок клас?

      Коментар


      • От: Проблеми с принтер

        Не съм разбрал че търсиш цветен.
        Остави тази работа с оригиналните касети и да ги сменяш всеки път. Търси такъв с касети които се зареждат за по 30-40 лв.
        За цветните принципно една касета прави около 1500 копия...

        Коментар


        • От: Проблеми с принтер

          Или още по-точно - такива, на които съвместимите касети са с такава цена.

          Коментар


          • От: Проблеми с принтер

            цветно и съвместимо = компромис
            всичко останало е бла бла

            Коментар


            • От: Проблеми с принтер

              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
              Домашният беше HP 8630. За една година употребихме 1,5 пакета хартия. Тоест 700-800 страници. За това време сменявахме само оригинални тонер касети.
              Както и да е, сега търся МФУ - цветно, лазерно. Намирам HP, Canon и Брадър на най-ниска цена 500-600 лв. Консумативи - оригинални касети 120-140 лв/цвят/1500 копия. Нещо ми скъпее цялата констелация. Втора употреба по-висок клас?
              Да "умориш" OfficeJet 8630 за 700-800 страници е наистина лош късмет и не е типично дори за "новите" HP! Впрочем колко консумативи сте сменили за тези 700-800 стр, защото малкият черен е за ~ 1000, а големият за ~2300?

              Иначе за 5-600 лв лазерно у-во ще е с по-лоши х-ристики от твоя OfficeJet! М/у другото в момента повечето OfficeJet-и са с 3 години гаранция, срещу онлайн регистрация...
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Проблеми с принтер

                Употребихме оригиналните тонер касети. После по още един комплект. После дойде ред за нов комплект. Купих го и преди да презаредим принтера се гътна. Не може да изкара толкова копия, за колкото го продават.

                Коментар


                • От: Проблеми с принтер

                  Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                  Употребихме оригиналните тонер касети. После по още един комплект. После дойде ред за нов комплект. Купих го и преди да презаредим принтера се гътна. Не може да изкара толкова копия, за колкото го продават.
                  Кофти! Тия принтери печатат по 1500 стр/мес. без никакви проблеми - гаранция нещо?

                  п.п. сега попрочетох предисторията. Май са ти го сменили гаранционно?
                  Последно редактирано от bushiDO; 22-02-17, 22:54.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Проблеми с принтер

                    Както написах по-горе, смениха ми го с нов от следващия модел. Сега обаче търся цветен лазерен тип МФУ за в работата. Гледам разните Брадърс също са с 3 год гаранция и прилични за парите си показатели.

                    Коментар


                    • От: Проблеми с принтер

                      1. Мастилен принтер независимо от марката = груба грешка - личен опит след 3 изхвърлени. От тогава имам цветен лазерен и вкъщи = нула грижи.
                      2. Цветен лазерен принтер значи оригинални консумативи, ако искаш качествен цветен печат. И аз се изтарикатих един път да пълня, щото според приятел пълнач сталвало перфектно. Нищо подобно - качеството даже на чернобелия печат няма нищо общо с оригинала. Без колебания бих взел устройство на HP. Ама, не гледай най-евтините, а гледай спецификации според нуждите ти и разходите. Тоест ако се предвижда натоварване от 3000 страници месечно например, купи устройство, предвидено за такова натоварване.
                      3. Да, консуматива при лазерен цветен е скъп, обаче де-факто излиза по-евтино от мастиления такъв, особено като сложиш в сметката и факта че лазерния със сигурност си дава копията, които му пише в спецификациите, а струйния почти никога, особено ако не се ползва всеки ден.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Проблеми с принтер

                        За офис, с голямо натоварване, може да е по-изгодно да си вземеш устройство под наем -плащаш на страница като хартията си я купуваш отделно. Не се занимаваш с тонери, ремонти и т.н.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Проблеми с принтер

                          Ако ще купуваш - HP или Canon
                          Ако послушаш колегата IvanIvanov - Виж офертите на коника минолта
                          Самсунг не си взимай.
                          Пълнене на тонер - голяма грешка (макар и да има фирми които се справят успешно понякога) Самата касета след 2-3 зареждания почва да маже, да печата както и където си иска.
                          Заместителите - там рядко съм имал проблем (а съм продал доста), а цената им понякога е в пъти по-ниска от оригиналната.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • От: Проблеми с принтер

                            Хм. За пълненето, пълнил съм почти всичко дето може да се пълни от монохромните. Нямало е проблеми.
                            Да не говорим, че има модели с външен барабан дето като вземат да цапат и оригинална да сложиш вся тая.
                            Като цяло касетите си имат живот и тои никак не е малък. На 3 зареждани се сменя барабана карат още доста. За брадърката да не говорим. Имам устройства с сменени барабани по 3-4 пъти. Барабан се сменя на 12000 копия.

                            Коментар


                            • От: Проблеми с принтер

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Хм. ....За брадърката да не говорим....
                              Не разбрах - Брадър са скапани или обратното, лесни за обслужване. Питам, тъй като в ниския ценови клас най ми допада един техен модел. Очаквано месечно натоварване под 500 страници.

                              Коментар


                              • От: Проблеми с принтер

                                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                                Не разбрах - Брадър са скапани или обратното, лесни за обслужване. Питам, тъй като в ниския ценови клас най ми допада един техен модел. Очаквано месечно натоварване под 500 страници.
                                Брадър е много предпочитан тъй като брояча му се занулява с превъртането на едно зъбно колело. На другите това става с чип, а това оскъпява зареждането...
                                За под 500 страници няма да има проблем.Точно там дето споменах за 3-4 барабана е един счетоводен офис. Смятай 4 х 12 000 са 48000 копия до момента...

                                П.С. Говоря за монохромен лазер. За цветни на Брадър нямам наблюдения...

                                Светни съм зареждал на HP и нямаше проблем(след смяна на чипа естествено). Някои каза, цветовете след зареждане не били хубави. Нямам наблюдения, но едва ли някои които си е взел цветен лазер ще го ползва за печат на снимки на фото хартия. А пък при графиките малко по зелено или малко по червено едва ли е забележимо и то значение (наистина не съм сравнявал цветове преди и след зареждане...)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X