Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С цигари през Европа (Унгария)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С цигари през Европа (Унгария)?

    Колеги, съжалявам, че пускам такава незначителна тема. Но незнанието и неволята ме накараха да се обърна към знаещите за съвет и информация.
    Става дума, че скоро баща ми (който е пушач) ще ми идва на гости. По колко цигари има право да носи със себеси от България до Германия? За Германия знам колко. Но проблема е, че на всякъде му казват, че в Унгария давали само по 2 (?!) кутии. А той с 2 кутий надали ще издържи 2 седмици (пуши по 2 на ден).
    Верно ли е това и колко има право да пренесе (в частност през Унгария)? Не става въпрос за промишлени количества, но и в най-мракобесните времена поне 1 стек можеше да се носи. А тея унгарци (ако е вярно) по-католици от папата ще се изкарат. Благодаря!
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

  • #2
    От: С цигари през Европа (Унгария)?

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Колеги, съжалявам, че пускам такава незначителна тема. Но незнанието и неволята ме накараха да се обърна към знаещите за съвет и информация.
    Става дума, че скоро баща ми (който е пушач) ще ми идва на гости. По колко цигари има право да носи със себеси от България до Германия? За Германия знам колко. Но проблема е, че на всякъде му казват, че в Унгария давали само по 2 (?!) кутии. А той с 2 кутий надали ще издържи 2 седмици (пуши по 2 на ден).
    Верно ли е това и колко има право да пренесе (в частност през Унгария)? Не става въпрос за промишлени количества, но и в най-мракобесните времена поне 1 стек можеше да се носи. А тея унгарци (ако е вярно) по-католици от папата ще се изкарат. Благодаря!
    Ако не излиза извън границите на ЕС мисля, че бяха 10 стека! Но може и повече - никой не проверява!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: С цигари през Европа (Унгария)?

      Е тогава защо от автобусната фирма твърдят и казват само по 2 кутии за Унгария??
      Има ли вариант самите унгарци да са си измислили и да имат някъв техен си закон? Реално погледнато той излиза от ЕС в момента в който преминава от БГ в Сърбия и обратно влиза В ЕС при влизане от Сърбия в Унгария, където именно правят проблема за повече от 2 кутии. Глобата била над 200 евро. Дори не иска 10 стека. Става дума за по 1 стек, един за него и 1 за майка ми. Но дори и така е над 2 кутии.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #4
        От: С цигари през Европа (Унгария)?

        Това ограничение важи когато влизаш в страна от ЕС.Примерно от Сърбия в България или от Сърбия в Унгария. Унгарците конфискуват и глобяват ако са повече от две кутии. Не се заяждат на още една но започната.Но си е до късмет.

        http://en.nav.gov.hu/intormation_on_...l_luggage.html

        Коментар


        • #5
          От: С цигари през Европа (Унгария)?

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          Е тогава защо от автобусната фирма твърдят и казват само по 2 кутии за Унгария??
          Има ли вариант самите унгарци да са си измислили и да имат някъв техен си закон? Реално погледнато той излиза от ЕС в момента в който преминава от БГ в Сърбия и обратно влиза В ЕС при влизане от Сърбия в Унгария, където именно правят проблема за повече от 2 кутии. Глобата била над 200 евро. Дори не иска 10 стека. Става дума за по 1 стек, един за него и 1 за майка ми. Но дори и така е над 2 кутии.
          Аз писах ако не излиза от ЕС! А през Сърбия излиза и влиза! Тогава само 2 кутии! Със самолет 1 стек! Ако минава през Румъния 10 стека! При влизане в ЕС от трета страна е разрешено само 2 кутии!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: С цигари през Европа (Унгария)?

            На летище Малпенса (до Милано, Ит) ченге ме пита „Имате ли цигари“? Отговор „Не пуша..!“ .. . Ония се сбърка от яд и ме накара да си изпразня раницата на пода!...
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: С цигари през Европа (Унгария)?

              Оня ден в Македония си купувах Карелия Слим по 3.02 лв кутията - стека е 30.20 кинта. в лева

              На връщане нямаше такива на бензиностанцията, и затова не взех.

              По начина, по който минах МК-БГ граница, можеше да внеса 6 мастербокса, ама минаването беше със скандал.

              С очите си съм виждал, как се купуват стекове от безмитния магазин на БГ-Тюрк границата, и покорната съпруга на "контрабандиста" му лепи слим-кутийките на съпруга на косматите баджаци с тиксо..

              е, тлъстака вкара два стека между макарите..

              е, цигари с плоски къдрави косми по опаковката няма да си взема, дори да ми ги подаряват. представих си как се разопакова мъжагата..

              Инак, официално, повече от две кутии на човек - йок! Категорично.

              Коментар


              • #8
                От: С цигари през Европа (Унгария)?

                Ситуацията е ясна- 2 кутии.
                Благодаря на всички за информацията и съдействието!
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #9
                  От: С цигари през Европа (Унгария)?

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  На летище Малпенса (до Милано, Ит) ченге ме пита „Имате ли цигари“? Отговор „Не пуша..!“ .. . Ония се сбърка от яд и ме накара да си изпразня раницата на пода!...
                  http://europa.eu/travel/shop/index_bg.htm
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    От: С цигари през Европа (Унгария)?

                    Две кутий,другите от магазина в Германия

                    Коментар


                    • #11
                      От: С цигари през Европа (Унгария)?

                      Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                      Две кутий
                      Е с това влезна в темата за римските сенатори!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: С цигари през Европа (Унгария)?

                        брей... последния път като ни тарашиха беше 5 кутии (преди няколко години)... Ама нали не пуша...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: С цигари през Европа (Унгария)?

                          Кви 2 кутий кви 5 лева?
                          Излизам постоянно и няма как да я прескоча Унгарията а и пуша нормално по кутия на ден ( до колкото е нормално де).Имаш право да носиш един стек но разпечатан с поне една отворена кутия за лична употреба ! Това е за Унгарските педровци!Винаги когато минавам през Сръбско си ги взимам от там щото цената е на половина и никога не съм имал проблеми при положение , че се виждат и не ги крия!Няма да казвам по колко съм мъкнал за приятели , че не е за разправяне !
                          Ако баща ти идва по някое време другата седмица аз предполагам , че ще пътувам пак за Англия понеделник или вторник и мога да ти го доставя до Мюлхен ,Щутгарт,Карлсруе или някъде там
                          Uaz 469 2.4 D MB
                          KTM 600 ROTAX
                          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                          Коментар


                          • #14
                            От: С цигари през Европа (Унгария)?

                            Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                            Кви 2 кутий кви 5 лева?
                            Излизам постоянно и няма как да я прескоча Унгарията а и пуша нормално по кутия на ден ( до колкото е нормално де).Имаш право да носиш един стек но разпечатан с поне една отворена кутия за лична употреба ! Това е за Унгарските педровци!Винаги когато минавам през Сръбско си ги взимам от там щото цената е на половина и никога не съм имал проблеми при положение , че се виждат и не ги крия!Няма да казвам по колко съм мъкнал за приятели , че не е за разправяне !
                            Ако баща ти идва по някое време другата седмица аз предполагам , че ще пътувам пак за Англия понеделник или вторник и мога да ти го доставя до Мюлхен ,Щутгарт,Карлсруе или някъде там
                            Имаш право на влизане от Сърбия към Унгария на 2 кутии /40 цигари/, както и навсякъде при влизане от трета страна в ЕС! Това по закон! Останалото е "ако мине"!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: С цигари през Европа (Унгария)?

                              Както съм написал по-горе ако мина през Сръбско си взимам от техните защото многократно съм питал шапкарите с колко точно няма да ми резнат тиквата.Отговора им е все един - 1 отворен стек таван !По закон може да е 2 кутий но както съм го написал няма ядове.За през румънско си карам с стекче с БГ бандерол и си свиркам.Там за толкова и на въпрос не са ми го правили , но пък лично съм виждал как едно по стеснително момченце от наще което се опита да мине границата пред мен го напипаха със стекчето и се пробваха да го конфискуват за себе си буквално!Никога не им цепя басма и не им давам да си взимат квото им хареса от багажа иначе и една кутия прах на жената нямаше да мога да донеса .Ама съм свикнал да се разправям с тях и вече не ми прави много впечатление .По веселото е на ферито за острова , там ем е Европата ма ти цепят дъто от ровене
                              А относно ограничението на автобусните шофьори там се знае от панти века.Има такова защото те самите взимат доста цигари нагоре за търговия и ако всеки пътник си вземе по стек са направо изгорели
                              Uaz 469 2.4 D MB
                              KTM 600 ROTAX
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                              Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X