Обява

Свий
Няма добавени обяви.

grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

    Естествено, най-добрия вариант е да препоръчаш на човека от "онази добавка, много е хубава, сипваш и забравяш", нали??? А на физика не те уча, ти до сега щом не си се научил, вече е късно, продавай си добавките докато има кой да ти се връзва!!! Тя физиката не е за всеки!!!

    Коментар


    • #47
      От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

      "All radiators are equipped with a pressure cap.
      This cap releases pressure at some point within a
      range of 124-to-145 kPa (18-to-21 psi). The pressure
      relief point (in pounds) is engraved on top of the cap
      (Fig. 4).
      The cooling system will operate at pressures
      slightly above atmospheric pressure
      . This results in a
      higher coolant boiling point
      allowing increased radiator
      cooling capacity. The cap (Fig. 4) contains a
      spring-loaded pressure relief valve. This valve opens
      when system pressure reaches the release range of
      124-to-145 kPa (18-to-21 psi)."

      Коментар


      • #48
        От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

        Колеги не Ви се меся в споровете, охладете малко страстите, налейте си по бира, а искам да попитам следното:

        CAUTION: Do not use coolant additives that are claimed to improve engine cooling.

        ВНИМАНИЕ: Не използвайте добавки към охлаждащата течност, които са заявени за подобряване на охлаждането на двигателя.

        Това го прочетох тук: - http://www.wjjeeps.com/service/cooling.htm

        за какви добавки става въпрос???
        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
        O8867З7I78

        Коментар


        • #49
          От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

          Да, това го пише в оригиналното сервизно ръководство на WJ за охладителната система. Не исках да го споменавам, за да не дразня колегата.. Добавки за охладителната система, добавки за маслото, добавки против течове всякакви.... който има опит с тези неща знае, че полза няма (в най-добрия случай), а може и да стане по-зле. Явно затова производителя изрично го споменава. Но на хората не им пречи да продължават да опитват! :-)))

          Коментар


          • #50
            От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

            Аз също не съм съгласен, че 110 е нормална работна температура. Въпреки, че и при мен загрява на ниски скорости/ около 5-10км/ч/ по нагорнище, но съвсем за кратко и се вкл. вентилатарите и всичко влиза в нормите. Но като видя 110 градуса и се изприщвам. Определено, при колегата нещо не е в ред и всеки с теория как 110 е нормална температура, граничи с некомпетентност, или неподготвеност. През живота ми съм работил и автомонтьор и то по двигатели, затова си позволявам зи връпо-зка категорично мнение.ittpro прочетеното в даден сайт не означава 100% че е верно и е въпрос на тълкуване, особено ставайки дума за температура и налягане съчетано. В тази връзка, защо термостата е настроен на температура различна от 110 градуса, ами отговора е много прост, защото не е желателно да се достигат тези температури, независимо то типа на двигателя.
            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

            Коментар


            • #51
              От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

              ОК, ще цитирам първо пост на един колега от този форум:

              Марто (Мартин Христов)
              Старши участник | OM || Организатор |
              | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *

              "......
              Друг основен момент е температурните режими на работа на дизеловиете и бензиновите двигатели... Първите се чувстват ОК при около 85С, а вторите - някъде около 110С и има доста хора които като от нафта минат на бензин, не знаейки за този факт, започват да се шашкат излишно!......"
              За справка: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=164066&page=2

              Друго: цитирал съм в предишен пост работните налягания на охладителната система не от "някакъв сайт" а от оригинално сервизно ръководство на WJ и те са: 124-to-145 kPa (18-to-21 psi).

              А това е таблица, показваща връзка между температура на кипене и налягане, не от някакъв сайт, а съвсем научно обосновано, на база, на която зависимост работят хиляди неща около нас. Тази таблица е за флуид вода, нямам за антифриз, но за нагледно средство върши работа:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Temp-Presure.JPG
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5509579

              Всеки нормален човек би могъл да си направи извод при какви температури работи системата. Наистина започнаха да ми се изчерпват възможностите да го обясня по друг начин и затова ще спра до тук.

              А, също така, във връзка с оборотите на виското, в същото сервизно ръководство има описана процедура за тест на виското, при която се изисква двигателя да работи при 2400 об./мин.! Защо ли???

              Още мнения:
              http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=58627
              http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=77485
              http://www.engineeringtoolbox.com/bo...ter-d_926.html
              Последно редактирано от ittpro; 08-08-13, 19:15.

              Коментар


              • #52
                От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                И колко градуса целзиеви е тя?
                От 92 - 100 градуса, до 103-104 в пикови моменти! Нормалната!
                Последно редактирано от sonda; 08-08-13, 23:20.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #53
                  От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                  Първоначално публикуван от ittpro Преглед на мнение
                  Естествено, най-добрия вариант е да препоръчаш на човека от "онази добавка, много е хубава, сипваш и забравяш", нали??? А на физика не те уча, ти до сега щом не си се научил, вече е късно, продавай си добавките докато има кой да ти се връзва!!! Тя физиката не е за всеки!!!
                  Виж сега! Първо- нито съм те карал теб лично добавка да използваш , нито ме интересува на колко градуса си караш таралясника!! Ясно ли ти е или да ти изясня тоя факт по-подробно! А тъпизмите ти "продавай си добавката" , ако поне малко беше попрочел, щеше да си на ясно, че са смешни...по няколко причини! Ред Лайн продуктите не се продават в България, а аз самия си поръчах един галон от Англия за лична употреба! Това не е "добавка" в класическия смисъл , както "вълшебните" добавки за масла и гориво, а продукт, който хората по света използват в охладителните системи изключително при рейсингови автомобили, а освен това и при висохопроходими возила в пустинни и други екстремни условия! Пак казвам....препоръчах я на колегата, задал въпроса в темата, защото виждам, че не успява да открие причината за термичното натоварване! Ако шизофренната ти мисъл допуска умисъл за реклама в това ми действие, проблема си е твой! Съвета ми беше адресиран НЕ КЪМ ТЕБ, а към колегата с проблем в охлаждането , за да не си убие мотора, което е по-вероятно да стане, ако следва твоят съвет " карай, няма страшно ..110 е добре" ! Тази добавка увеличава ТОПЛООБМЕНА и едно от най-ценните и качества е, че предотвратява образуването на въздушни мехурчета по повърхността на блока, което е особено опасно! А особено по това време на годината, с тези температури, превантивното и използване е доста добра застраховка!
                  Последно редактирано от sonda; 08-08-13, 22:55.
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #54
                    От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                    Имах същия проблем. Смених три поредни вискота, термостат, свалях радиатори гледах и се пулех. След оригиналния модел виско слагах няколко модела тунингови Ultra HD с регулируема температура на включване. Нищо не помогна докато един ден при вече доста висока тепмература вдигнах капака и отново установих, че джипа почти ври, а перката си я спирам на ръка и виското е абсолютно изключило. Електрическата перка върти на макс. Та позагледах се аз и ....... ченето ми увисна. Перката се въртеше наистина лежерно НО... в обратна посока. А са де... ремъкът върти шайбата обратно на часовника, а перката на виското се върти наобратно, сиреч по часовника. Електрическата перка върти на макс. Измъкнах от таблото бушона на ел. перката. Перката на виското постепенно спря и се завъртя бавно в правилната посока. След около 15-20 секунди виското зацепи и огромната му перка охлади двигателя почти веднага. Сещате ли се какво се случва?

                    При мен ситуацията е следната:

                    1. Всичко по охлаждането и перките е в заводски вид и не е преоменяно
                    2. Електрическата перка е монтирана от вътрешната страна на радиатора на 10 см преди другата перка която е на виското.
                    3. Електрическата перка е на две степени. Високата степен се включва само над 105 градуса или при включване на климатика.
                    4. Описания ефект с прегрят двигател и въртяща се наобратно перка на виското се случваше само когато ел. перката е на високата степен.
                    5. Ел.перката е с обратен наклон на лопатките спрямо тази на виското и се върти в обратната посока
                    6. Разстоянието между двете перки е около 80-100 мм.

                    На някой да му минават през главата някакви асоциации с торг-конвертора при автоматиците ? Е... там е отговорът и лечението е просто и чисто "хомеопатично"

                    По-късно споделих уж куриозната според мен ситуация с мой приятел занимаващ се от над 15 години с климатици, а той невъзмутимо ми отговори: "Хе че то при още 100 коли го има тоя дефект".

                    Почти 100% съм сигурен, че ситуацията е същата и при автора на темта. Нека обърне внимание при прегрял двигател, и изключило виско и на място в коя посока се върти перката на виското. И да почерпи ако нещата съвпадат
                    Последно редактирано от elbgt; 08-08-13, 22:48.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #55
                      От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                      Колега, щом си го видял това сигурно е истина...но аз не мога да си го обясня. Ел. перката също като виското, създава въздушен поток от вън на вътре към двигателя, нищо че перките и са на обратно и се върти в обратна посока. Така че щом въздушния поток е в същата посока към двигателя, обясни ми как перката на виското ще се завърти на обратно срещу потока....може би става, аз лично не го разбирам?
                      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                      O8867З7I78

                      Коментар


                      • #56
                        От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        От 92 - 100 градуса, до 103-104 в пикови моменти! Нормалната!
                        Минах през този филм. Първо смених виско. След това-термостат. Без натоварване стрелката си стоеше като закована на 210F-това около 96С. При натоварване през лятото с клима и платформа отиваше нагоре. След смяната на термостата обаче температурата на двг. без натоварване остана пак висока. Стария термостат го сварих и истанових, че започва да отваря малко след 90С и малко преди 100С отваря на макс. В сервиз с лазерен термометър ми измериха на нормално загрял двг. 95С на главата и 82-88 съотв. отдолу и отгоре на радиатора. Тогава ми стана ясно, че радиатора е за смяна. Скоро след това го смених с нов и вече и в най-големите жеги повече от 210F не показва.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Минах през този филм. Първо смених виско. След това-термостат. Без натоварване стрелката си стоеше като закована на 210F-това около 96С. При натоварване през лятото с клима и платформа отиваше нагоре. След смяната на термостата обаче температурата на двг. без натоварване остана пак висока. Стария термостат го сварих и истанових, че започва да отваря малко след 90С и малко преди 100С отваря на макс. В сервиз с лазерен термометър ми измериха на нормално загрял двг. 95С на главата и 82-88 съотв. отдолу и отгоре на радиатора. Тогава ми стана ясно, че радиатора е за смяна. Скоро след това го смених с нов и вече и в най-големите жеги повече от 210F не показва.
                          Ясно и конкретно! Като не е термостата, сменяш/поне измиваш/ радиатора. 110градуса=недоразумение или неразбиране. Над 100 охладителната течност започва да изпуска мехурчета, съответно те полепват по блок, глава и създават тапи на кривинете на маркучите и други пътища. По този начин при термостата и термо датчиците не достига реална информация и системата излиза от контрол. Антифриза завира и става ужасно...... Тогава нещо сработва и се опитва да понижи температурата, но вече е късно. В общия случай температурата на главата се повишава драстично, на блока по-малко и започва изкривяване и пукане. След няколко такива експеримента, не се разминаваме само с гарнитура , а се сменят и глави ....недай си Боже. Тук подкрепям крайното мнение на колегата СОНДА и смятам, че администратора трябва да изтрие постовете на ИТТПРО, защото въвеждат в заблуждение. И колегата със110-те градуса да си прави каквито иска експерименти, но с неговата кола и да не дава тъпи съвети!. Замяната на антифриза с вода и наливането на добавката е подходящо само временно/краткотрайно и експериментално/, и при условие, че наливащия е наясно и с всички недобри въздействия върху двигателя си.
                          П.С. Не е проблем в охладителната система да се налее масло. Отлично топлотделяне и издържа на много по високи температури. Значи ли това че е редно да повишим общата температура на двигателния отсек. Ще си работи и при 160 градуса? Ама докога....
                          Последно редактирано от marinco; 09-08-13, 12:19.
                          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                          Коментар


                          • #58
                            От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                            "...Над 100 охладителната течност започва да изпуска мехурчета, съответно те полепват по блок, глава и създават тапи на кривинете на маркучите и други пътища..." Това е абсолютно вярно, но не "над 100", а над температурата на кипене се изпускат мехурчета, обяснил съм в предишен пост защо е така и каква е температурата на кипене.
                            Хубаво е, че държите да изтриете инакомислещите, трябва само вашето мнение да се вижда, аз нямам проблем с това, и без това рядко поствам, нямам достатъчно излишни нервни клетки да се боря с неграмотността. Искам, обаче да ви кажа следното: Смятам, че този форум е за да може човек да сподели проблема си, да събере достатъчно различни мнения и, както пише в подписа ти, сам да реши кое мнение ще ползва. Питам ви друго: кое ви дава право да правите оценка на мненията и да плюете по всичко, което се разминава с вашите виждания? Може би докторска степен или нещо подобно?? "Абсолютни глупости", "тъпи съвети", "граничи с некомпетентност, или неподготвеност" .....Не, не е докторска степен, комплексарщина е....и невежество и възпитание! Най- вероятно не сте забелязали, но аз моето мнение съм го аргументирал, както с научно-доказаните от векове физични свойства на течности и газове, така и съм цитирал мнения на колеги от този форум и от други форуми. Вие с какво се аргументирахте???? С изтриване! Така да бъде! Но, някой трябва да прочете, за съжаление, това няма да сте вие, оставете поне човека , който има нужда от помощ да го прочете....
                            Но, нека да се върнем на случая: Колега смята, че има проблем с охладителната система..Има 2 логични случая:
                            1. Ако НАИСТИНА има проблем с охладителната система, добавка ли е решението или диагностика и подмяна (ремонт) на дефектиралата част????
                            2. Ако пък няма проблем (както е станало ясно на диагностиката), тогава, питам, за чий ........ му е на човека да налива супа топчета, шкембе чорба и кисело зеле в охладителната система, при положение, че на капачката е написано "ANTIFREEZE ONLY" и е нарисувана една отворена книга ( означава ПРОЧЕТИ УПЪТВАНЕТО). А в упътването пише: "CAUTION: Do not use coolant additives that are claimed to improve engine cooling" (ВНИМАНИЕ: Не използвайте добавки към охлаждащата течност, които са заявени за подобряване на охлаждането на двигателя).
                            Е, какво се оказва - май и в двата случая не му трябват добавки.
                            Но в България има и вариант 3, разбира се:
                            3. Някой си е купил "едно галонче" вълшебна добавка за всякакви ремонти, сипал е част от нея, видял е, че нищо не става и сега се чуди къде да набута останалото, за да покрие загубите. Какво следва, Л.С. към потърпевшия - "колега, ако не ти се занимава да поръчваш от Румъния, аз имам малко, ще ти я дам тънко, на цената на половин нов радиатор".... Пожелавам успех на всички там в тъмното!!!

                            П.П. И, да не забравите да ме изтриете, оставете само плюещите да се виждат!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                              Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                              Замяната на антифриза с вода и наливането на добавката е подходящо само временно/краткотрайно и експериментално/
                              Разбира се, препоръчах му добавката на колегата, за да не му "кипне" мотора, защото виждам, че не е намерил решение все още / или поне не е споделил дали е излязал от ситуацията/.!
                              Първоначално публикуван от ittpro Преглед на мнение
                              3. Някой си е купил "едно галонче" вълшебна добавка за всякакви ремонти, сипал е част от нея, видял е, че нищо не става и сега се чуди къде да набута останалото, за да покрие загубите. Какво следва, Л.С. към потърпевшия - "колега, ако не ти се занимава да поръчваш от Румъния, аз имам малко, ще ти я дам тънко, на цената на половин нов радиатор"....
                              От благоприличие към четящите и Форума , няма да употребя едни думи, с които бих те квалифицирал абсолютно заслужено!

                              А " галончето " отдавна е сипано в охладителната система на колите на неколцината човека, които си го поръчахме...като трима от тях са едни от най-добрите диагностици и изобщо механици на двигатели в България!

                              Като за финал на диалога , бих ти обърнал внимание само на една подробност! Следенето на стрелката и интерпретирането на нейните показания, не е особено информативно относно моментната температура на охлаждащия флуид! В доста случаи, когато забележиш, че стрелката е в "червеното" е вече късно! Знаейки къде е "нормалното" положение на стрелката, трябва да е ясно, че устремяването и "нагоре" е знак " ВНИМАНИЕ" и следва да се приемат необходимите мерки! При измервания с диагностична апаратура се забелязва относително високостепенна "мудност" на стрелката, т.е след качване на да речем 7 градуса / което в горната гранична зона не е малко/ , стрелката не помръдва, а едва в прогрес на увеличението на температурата, се устремява нагоре! Така, че приказки от рода на " абе доближи се до червеното, даже влезе в него, ама за малко" , не означават, че мотора не е бил изложен на термично натоварване, а поредица от такива явления водят до абсолютно неблагоприятен изход! Подчертавам, че редовната смяна на охлаждащия флуид, поддържането на охладителната система в чист и проходим вид, както и здравината и правилното функциониране на вискосъединители и вентилатори са от първостепенно значение за живота на мотора. Едно просто измиване на радиаторите /особено пространството между водния и климатичния, когато го има/ с маркуч след офроуд каране, спестява доста главоболия.
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #60
                                От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                От благоприличие към четящите и Форума , няма да употребя едни думи, с които бих те квалифицирал абсолютно заслужено!
                                O, ти употреби достатъчно такива думи още в началото, съвсем непредизвикано, защо ти е сега да спираш??? Давай, не се притеснявай, щом ти идва от сърце!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X