Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Светлината на мрака" - ще излезе ли нова книга на тема "Спелеология"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Светлината на мрака" - ще излезе ли нова книга на тема "Спелеология"

    В навечерието на 60-годишния си юбилей изцяло приключих ръкописа и редактирането на втората си мемоарна книга под надслов „Светлината на мрака”. Книгата представлява логично продължение на „Подземен бележник”
    ( http://www.helictit.info/db_files/pu...8636836157.pdf ), но освен дейността ми на пещерняк и спелеолог през последните 10 години, тя разказва за позабравени случки и събития от „старото време”. Така както и преди, писанието включва и тематични глави в които съм се опитал да разкажа на разбираем език любопитни неща свързани с проучването на пещерите: геофизиката, хидрогеологията, биоспелеологията, фолклора, свещените пещери и прочее. Някой от спомените ми ще ви заведат в близки и далечни страни и ще ви срещнат с пещерите и пещернячеството в тях.

    Всичко това е събрано на 150 компютърни страници, които чакат своят предпечат и печат! Що се отнася до илюстрациите – такива имам предостатъчно, но едва ли това е въпроса. В последно време претърпях, а и търпя много удари под кръста, а в резултат на един от тях все още съм безработен. Работата по различни проекти и помощта на семейството ми дават известен финансов комфорт, но не и възможността да издам книгата, за която споменах. На този етап търсенето на издател и спонсори удря на камък и издаването на книгата е на път да стане фикция!

    Ето защо се обръщам с молба за помощ и надежда, че благодарение на нея ще мога да „изродя” поредното си писмено творение – книгата „Светлината на мрака”, който всъщност написах не само за собствено удовлетворение, а я написах за Вас и онези, които утре вероятно ще тръгнат по стъпките на пещерняка изследовател!
    Касичката за събирани на помощи за издаването на книгата е отворена:


    В ЕВРО: IBAN : BG85STSA93000000101186
    DSK Bank PLC, Branch Otechestvo, Bank code 30021160, SWIFT: STSABGSF
    Alexey Konstantinov Zhalov
    *
    В ЛЕВА: IBAN BG94STSA93000019942859;
    ДСК ЕАД – СОФИЯ; SWIFT :STSABGSF
    Алексей Константинов Жалов

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: "Светлината на мрака" - ще излезе ли нова книга на тема "Спелеология"

    На този етап можете да закупите новата книга на Алексей Жалов "Светлината на мрака" във всички магазини на "Стената" в София и в книжарницата BOOKTRAIDING в София на ъгъла на ул."Ангел Кънчев " и ул. "Хан Аспарух" 49 , а също и книжарниците на Ciela в София, "Български книжици" - София при градинката "Кристал", Книжарница "НИСИМ" - София, бул.В.Левски №59, както и магазин "Намасте" - София ,ул. "Арх. Йордан Миланов", 26 Б - втори етаж, Националният музей "Земята и хората" - София!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X