Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шпренгване на ресори или нови

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шпренгване на ресори или нови

    Такаа колеги, работата и постоянната смяна на части по джипката не спира , но за 20 годишен джип е напълно нормално..., след като смених предните амортисьори предницата се повдигна с още 1см, но и преди смяната на амовете, предницата си беше с 3 см по-висока, с една дума предницата ми е с почти 5 см общо по-висока от задницата, торсионите са заводско навити, изобщо не е повдигана от там!
    Четох доста в другите под-форуми (шпренгване на ресори или нови), но пак да попитам дали наистина няма смисъл от шпренгването, или трябва да купувам нови, ако да, откъде и как ще знаят какви са параметрите на листовете, да не вземе да ми дадат ресори и да вози като ЗИЛ? Мислих да слагам по-дълги обеци, но при уморени листове, според мен не е удачно, така напрежението на ресорите ще се увеличи и има опасност да се счупят, та засега предпочитам нови ресори както са заводските!? Какво ще ме посъветвате като цяло, не ми е спешно че финансово сега съм... та ще е за наесен живот и здраве, просто да се подготвя и за тази смяна на ресорите по джипката и от там и нови газови задни амортисьори, изобщо златна ми излезе фронти, но си обичам джипката
    Последно редактирано от Еделвайс; 16-07-13, 09:20. Причина: правописна грешка

  • #2
    От: Шпренгване на ресори или нови

    Смяна на втулките и обиците евентуално. Ресори се шпренгват на много места, въпрос на личен избор. Според Лозан най-честата причина за счупени листове са изпуснали амортисьори.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Шпренгване на ресори или нови

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Смяна на втулките и обиците евентуално. Ресори се шпренгват на много места, въпрос на личен избор. Според Лозан най-честата причина за счупени листове са изпуснали амортисьори.
      Преди 3 месеца в сервиза на Влади, ми смениха всички тампони на обеците на ресорите с оригинални на GM за куп пари, писал съм подробности в темата (http://www.offroad-bulgaria.com/show...=77489&page=45 пост 883) както и тампоните на задните амортисьори... определено се вдигна задницата но спрямо предницата е по-ниска... Инак самите ресори си имат дъга, определено имат живот в тях, та да взема да ги шпренгвам, но пък като знам колко пари съм дал за тампоните ми се плаче..... Да бях ги шпренгвал ресорите преди да ми сменяват тампоните, но нямаше как да знам че ще има разлика....

      п.с. Преди малко я измерих, разликата е точно с 4.1 см по-ниска задница, не е много но принципно знам че трябва да е обратното...
      Последно редактирано от Еделвайс; 16-07-13, 20:38. Причина: п.с.

      Коментар


      • #4
        От: Шпренгване на ресори или нови

        Купи си add on leaf има кит на калмини и една сурия фирми. По-евтино е и ефективно. Нови ресори е ужасно скъпо и безсмислено. Шпренгването е още по-безумно според мен.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Шпренгване на ресори или нови

          Ето го.
          https://www.calmini.com/detail.php?b=3&m=8&t=2&p=779&n=
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Шпренгване на ресори или нови

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Страшен си, точно такова ме удовлетворява идеално, ще се наложи ли да слагам по-дълги амортисьори и с колко см спрямо щатните? Дали при вромос или гладиатор ще го има въпросния кит на Calmini, ще взема да направя запитване към тях..

            Коментар


            • #7
              От: Шпренгване на ресори или нови

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              ... точно такова ме удовлетворява идеално....
              Изобщо не те удовлетворява точно това.

              От тези листове ще се наложи да режеш. На твоята Фронтера централния отвор не е симетричен . Освен това , без основния лист правиш половинчата работа. А ако смяташ просто да подложиш тези , плюс запазване на оригиналните , возията от като на каруца, ще стане като тротинетка.

              Шпренгването за мен е афиф работа , макар , че няма да ме учуди ако получиш горе-долу такова мнение : "Аз съм шпренгвал и вече 2 000 км. съм нямал проблеми."

              Аз преди време влязох в един нелицеприятен филм : в момента съм с подложни листове от УАЗ и основен ( с ушите) оригинален , та съм препатил , затова те съветвам да провериш като начало колко струва комплекта оригинални.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Шпренгване на ресори или нови

                http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-F...item439a59d850

                Ето ти още един вариант.

                Коментар


                • #9
                  От: Шпренгване на ресори или нови

                  Направих запитване към Вромос за въпросния кит, да видим дали го има и на каква цена, ще направя на няколко места и запитване за нови ресори и цени...

                  Владо, наистина мислех да слагам допълнителните листове към оригиналните, а ако сложа само по един лист а не по два както е по комлект на кита, предполагам че тогава няма да има голяма разлика и че ще се повдигне с 5 см... ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шпренгване на ресори или нови

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Изобщо не те удовлетворява точно това.

                    От тези листове ще се наложи да режеш. На твоята Фронтера централния отвор не е симетричен . Освен това , без основния лист правиш половинчата работа. А ако смяташ просто да подложиш тези , плюс запазване на оригиналните , возията от като на каруца, ще стане като тротинетка.

                    Шпренгването за мен е афиф работа , макар , че няма да ме учуди ако получиш горе-долу такова мнение : "Аз съм шпренгвал и вече 2 000 км. съм нямал проблеми."

                    Аз преди време влязох в един нелицеприятен филм : в момента съм с подложни листове от УАЗ и основен ( с ушите) оригинален , та съм препатил , затова те съветвам да провериш като начало колко струва комплекта оригинални.
                    Бъркаш Владо. Този кит е специално за късата фронтера и нищо не се реже или преправя. Това е болт он монтаж. Махаш един лист от оригиналните и слагаш 2 от тия. Получаваш същата возия с 1.5" лифт. Не се сменят амортисьори или каквото и да било. По описания в planetisuzoo.com возията остава същата.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шпренгване на ресори или нови

                      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                      http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-F...item439a59d850

                      Ето ти още един вариант.
                      Тия не стават. За дълга база са.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шпренгване на ресори или нови

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Бъркаш Владо. Този кит е специално за късата фронтера и нищо не се реже или преправя. Това е болт он монтаж. Махаш един лист от оригиналните и слагаш 2 от тия. Получаваш същата возия с 1.5" лифт. Не се сменят амортисьори или каквото и да било. По описания в planetisuzoo.com возията остава същата.
                        Абе гледам ги аз , че пише за Амиго , но на око централния отвор ми се струва баш по средата . На късата база разстоянието от този отвор до задното ухо е по-дълго с 5-6 см. отколкото до предното . Но може на картинката да е зрителна измама
                        Освен това в описанието чета , че към оригиналния комплект се прибавят два нови листа. Не виждам да пише , че се маха един стар. Поне така го разбирам. То затова и гледам че ( пак на око) скобите са по-дълги от оригиналните . И ако е така , много ме съмнява , че возията няма да е по-дървена.

                        Между другото , както писах , в момента съм с подобен вариант : основния лист ми е оригиналния , а останалите са нови от УАЗ. Само дето , понеже са мармаладени , наложи се да направя пакет с 5-6 листа. Не помня точно колко , а не ми се навира сега под джипката
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шпренгване на ресори или нови

                          Използвай си тези, новите тампони и си направи по-дълги обеци, нови болтове и дистанционни втулки и си готов за смешна сума от 40-тина лева. Има тема как става.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шпренгване на ресори или нови

                            Миналата година се бях вкарал във филм с листа на ресори и дължина на амортисьори:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...08#post1927008
                            Има развитие в следващите 3-4 страници на темата със снимки.
                            Ето го накратко:
                            Имах по един скъсан лист от двете страни.
                            Добавих допълнителен лист: още един дълъг.
                            В резултат на това задницата се вдигна с 10 см и амортисьорите ми окъсяха.
                            Правих разни глупости докато най-накрая намерих времето да направя правилното за мен решение: Фронтерата ми е повдигната отзад с удължени обеци 20 см, които имат и болт по средата - на 10 см. Смъкнах я на средния болт - все пак не ми трябва супер висока Фронтера.

                            Т.е. един лист вдига с около 5 см.
                            Цена на лист 60 кинта (много скъпо).
                            Работа: 100 кинта.

                            По-нататък auto_marin беше намерил листи 8мм по 25 кинта.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шпренгване на ресори или нови

                              Един приятел ми обърна внимание, говорихме си за ресорите, когато аз и още един човек се качихме в джипа, предницата и задницата почти се изравнявали, това като го видях впоследствие и аз се успокоих че не ми е спешно засега да пипам ресорите, единствено като я натоваря с тежък багаж тогава ще е по-клекнала, но дотогава ме устройва така, благодаря за съветите Ви които ми дадохте, рано или късно ще се сменяват ресорите или по-дълги обеци

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X