Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шпренгване на ресори или нови

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Шпренгване на ресори или нови

    Колеги преди да я карам към сервиза си мислех, след като предницата ми е 88см а задницата 85см, повдигането на задницата чрез обеците да се повдигне с точно 4 см като идеята ми е да не пипам изобщо предницата-торсионите, един път че ще друса повече, а и хубав реглаж ми направиха миналия път и не ми се дават пак пари за нов реглаж, с една дума при предница 88см както ми е сега и задницата да се повдигне с 4 см. да стане 89см, мисля че би станало съвсем прилично и правилно, отколкото 5 см обеци и още натягане на торсионите?
    Последно редактирано от Еделвайс; 06-06-14, 07:45. Причина: пояснение

    Коментар


    • #32
      От: Шпренгване на ресори или нови

      И според мен това е по-добрият вариант - само да смениш обеците с по-дълги.
      Имай предвид, че новите обеци трябва да се увеличат два пъти спрямо реалното повдигане.
      Т.е. ако сега си с оригиналните обеци 10 см и искаш да повдигнеш с 4 см, новите обеци трябва да са 18 см.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #33
        От: Шпренгване на ресори или нови

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        И според мен това е по-добрият вариант - само да смениш обеците с по-дълги.
        Имай предвид, че новите обеци трябва да се увеличат два пъти спрямо реалното повдигане.
        Т.е. ако сега си с оригиналните обеци 10 см и искаш да повдигнеш с 4 см, новите обеци трябва да са 18 см.
        Мерси Алекс за съвета, значи определено ще е така, Илийката при Влади знае колко трябва да са обеците, нали той ми предложи да повдигнем задницата малко

        Коментар


        • #34
          От: Шпренгване на ресори или нови

          Току що се връщам от сервиза на Влади, евала на Илийката че си игра да направи както трябва по-дългите обеци, направи ги по 20см, монтирахме ги и задницата се вдигна с точно 5см, врътнахме и по 2 оборота на торсионите и навсякъде стана точно по 90см , след това задължителния пак реглаж на предницата направихме и работата заспа

          Ето и снимки:

          Тук Илийката реши да използваме оригиналните болтове на обеците, успя да ги избие и да ги монтираме на новите планки.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5592184

          Тук вече монтирани и изглеждат почти като фабрични.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5592185

          Имаше един тампон за смяна и добре че имах един резервен.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5592186

          Тук регулирахме кантарчето за задните спирачки като впоследствие ги повдигнахме максимално нагоре, на снимката още не бяхме повдигнали планката.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5592187

          И резултата след манипулацията

          Предницата

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5592188

          Задницата

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5592189

          Задължително пак реглаж, Влади ми направи подарък бонус, безплатен реглаж на предницата . И вижте че не стърчат почти по-дългите обеци и се е запазила дъгата на ресьорите.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5592190

          На снимката не личи много, но определено не е клекнала като немска овчарка и изглежда както трябва да бъде

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:159.5 КБ
ID:5592191

          Това е от мен

          п.с. Единия ми заден амортисьор леко е почнал да се омаслява, само тях не бях сменял, та ще трябва след като се опарича малко да купувам и задни амове като предните жълти Монро Адвенчър газови но по-дълги с 5 см ако има...
          Последно редактирано от Еделвайс; 07-06-14, 16:36. Причина: Правопис

          Коментар


          • #35
            От: Шпренгване на ресори или нови

            Колеги да не повдигам нова тема, кажете ми за каква джипка и модел относно задни газови амортисьори които да са с 5см по-дълги ходове от тези фабричните на фронтерите ни, има ли значение дали е за ресьори или пружини да знам какво да кажа в магазина, инак като марка съм се спрял на монро адвенчър?

            Коментар


            • #36
              От: Шпренгване на ресори или нови

              Знаете ли колко см. е хода на фабричните ни задни амортисьори, конкретно за ОФА КБ че нещо не можах да открия из другите ни теми инфо?

              Коментар


              • #37
                От: Шпренгване на ресори или нови

                Павка, мИни през нас да ти премеря какво ти трябва, после ще ти кажа и от къде да си вземеш камионски амове по размер и тонаж.

                П.П. Пия бира
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #38
                  От: Шпренгване на ресори или нови

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Павка, мИни през нас да ти премеря какво ти трябва, после ще ти кажа и от къде да си вземеш камионски амове по размер и тонаж.

                  П.П. Пия бира
                  Kaто го гледаш как купува за 200 лв. DRL и купува за 400 лв. втори дискове щото предните се изкривили след 1000 км. мислиш ли че ще си монтира амове от газел?
                  и аз не бих и не съм
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    От: Шпренгване на ресори или нови

                    Аз други амове имам предвид, нищо че не съм си ги купил.

                    П.П. Иначе си прав, не вярвам да ме послуша.
                    Още П.П. Моите газелски все още държат вече повече от 2 години независимо на какво ги подлагам (включително на удължаване чрез заваряване).
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Шпренгване на ресори или нови

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Павка, мИни през нас да ти премеря какво ти трябва, после ще ти кажа и от къде да си вземеш камионски амове по размер и тонаж.

                      П.П. Пия бира
                      Мерси Алекс, бирата я имаш а и повод да се запозная с още един колега и да си лафим за джипки, колкото до марката амове, Божко си ме познава определено и знае какво мисля, но мисълта ми е друга, миналата година нали сложих нови предни амове Монро адвенчър и ми се щеше и отзад да са същите та поне да са комплект от един вид, а и съм много доволен от предните амове, като се видим Алекс ще знам с колко см по-голям ход да търся въпросните амове


                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Kaто го гледаш как купува за 200 лв. DRL и купува за 400 лв. втори дискове щото предните се изкривили след 1000 км. мислиш ли че ще си монтира амове от газел?
                      и аз не бих и не съм
                      Определено ме познаваш Божко , ще ти издам една тайна по мъжки а и колегите тук които също ще узнаят , причината така да бързам да влагам немалко пари по подобренията на джипката, живот и здраве в края на лятото ще се женя , сам разбираш че след това не мога да си позволявам да отделям време, внимание и пари за фронти както досега, освен само по необходимост та затова бързам докато не съм обвързан с семейния бюджет, съвет и отговорности
                      Последно редактирано от Еделвайс; 10-06-14, 08:28. Причина: пояснение

                      Коментар


                      • #41
                        От: Шпренгване на ресори или нови

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        , ще ти издам една тайна по мъжки а и колегите тук които също ще узнаят , причината така да бързам да влагам немалко пари по подобренията на джипката, живот и здраве в края на лятото ще се женя , сам разбираш че след това не мога да си позволявам да отделям време, внимание и пари за фронти както досега, освен само по необходимост та затова бързам докато не съм обвързан с семейния бюджет, съвет и отговорности
                        Честито. Много добре си усетил вятъра в каква посока е. Аз така от както се роди детето вече парите си ги давам за детски колела и столчета за хранене
                        no signature no problems

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X