Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Околосветско пътешествие с джип.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Околосветско пътешествие с джип.

    Аз чак сега видях темата и веднага се включвам
    Марто, твоята мечта ми напомня за моята през 2009-а...струваше ми се далечна и неосъществима, но като съм си навил на пръста, а и мечтата беше мечта за всички...Дакар...
    Резултата го знаеш, вече не е мечта и т.н. и ходи кой ли не... Но това е друга тема
    Искам да те поздравя за смелостта и продължавай да си гониш мечтата !!! И аз ще помагам...доколкото мога !
    Сега конкретно по темата въз основа на моя опит. За екипа - колкото по-малко, толкова по-добре...хареса ми идеята да го направиш сам ! Ще е по-яко, по-трудно, доста по-трудно...даже на моменти гадно, НО и доста по-сладко + че няма да има разочарования

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    ....
    Мислим да правим тестово пътуване около месец и нещо! Най-вероятно обиколка на Балканския полуостров и малко в азиатска Турция, по-точно до Кападокия в Анадола - най-близката пустиня до България! Хем ще тестваме техниката, хем и екипа...
    За истинска тренировка, при това нискобюджетна, но трудна от към логистика ти препоръчвам да отидеш до Абу Даби или Дубай. Ще минеш през интересни, трудни, странни държави, ще чакаш за визи, ще висиш по граници, ще видиш Сирия отблизо и в екшън и ще ти струва малко пари - около 5-6 000 леа отиване-връщане, щото нафтата е от 14 до 60 стотинки
    Разстоянието е 10 000 км. отиване-връщане, като ние ги направихме за 7 дни отиване и 5 на връщане (каране нон-стоп 4 човека).

    Късмет и успех ти желая, най-вече с парите, защото всичко друго е на заден план !!!

    Коментар


    • От: Околосветско пътешествие с джип.

      Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
      много се двоумях преди да се включа и да ти задам въпроса , Марто , щото сигурно ще завалят упреци , но.... Мислил ли си как ще се разпределят приходите от филма ти? ( спонсорството и процент от печалбата са различни неща, нали?) Ти си правещият филма , другите са в положение на "обслужващ " персонал - осигуряващи твоята дейност. Трябва да са ти мнооого близки ( или мнооого луди - не,че нама такива,де!) , за да се подложат на такива изпитания само за идеята. Отново стигаме до въпроса за екипа - ужасно важен е! Имам спомен в Сахара, когато след 4 часа с 5 литра вода по пладне почнахме да си мислим кой ще е първият "паднал в боя " , а просто си пътувахме - никой нямаше да изкара и лев ( денар) от кратката разходка.
      Караш ме да се смея!

      Типично по български - кога получихме финансиране, кога тръгнахме, кога се върнахме, кога направихме филма, кога го продадохме, че взехме и парите да делим...?!! Задай ми пак този въпрос, преди (ако) тръгнем... Обещавам да ти отговоря тогава! Сега просто нямам отговор...

      Коментар


      • От: Околосветско пътешествие с джип.

        http://www.bbc.co.uk/news/magazine-18910560
        Привет и от мен. Много се радвам на темата и ти пожелавам успех!! Относно нея , понеже нямам опит с такива пътувания , но и на мен това ми е мечта, от няколко години следя инфо и относно околосветско пътешествие!!! Според мен най близко до твоята мечта и я е изпълнил човека от материала който съм ти пуснал. С две думи за 23 г. той и жена му са навъртели 800 000 хил.км. по целия свят без прекъсване!!!!! Колата е закупена чисто нова Г-ваген с обикновен дизелов мотор. Жена му почива около 2005 г и от тогава до сега пътува сам. Това което споделя , че с мотора не е имал никакъв проблем, а е сменял части по окачването. Разгледай материала(има и още инфо). Успех и поздрави. Подготовката на джипа се покрива и с мненията на по-голямата час на хората писали в темата.
        Както се казва като сме на диета никой не може да ми забрани да гледам менюто.
        ЛАДА НИВА 1.7
        Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

        Коментар


        • От: Околосветско пътешествие с джип.

          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
          Аз чак сега видях темата и веднага се включвам
          Марто, твоята мечта ми напомня за моята през 2009-а...
          Благодаря ти Тодоре! Идеята ти за "тест драйв" ми харесва, само дето ще ми трябва танк, а не джип, защото когато ти мина през Сирия, там още се замерваха с камъни, а сега се замерват с куршуми и снаряди! Нищо чудно и да го направим?! Докато станем готови да тръгнем на тестове, може и да са привършили мунициите арабелите.

          Коментар


          • От: Околосветско пътешествие с джип.

            Първоначално публикуван от sharky09 Преглед на мнение
            http://www.bbc.co.uk/news/magazine-18910560
            Привет и от мен. Много се радвам на темата и ти пожелавам успех!! Относно нея , понеже нямам опит с такива пътувания , но и на мен това ми е мечта, от мяколко години следя инфо и относно околосвтско пътешествие!!! Според мен най близко до твоята мечта и я е изпълнил човека от материала който съм ти пуснал. С две думи за 23 г. той и жена му са навъртели 800 000 хил.км. по целия свят без прекъсване!!!!! Колата е закупена чисто нова Г-ваген с обикновен дизелов мотор. Жена му почива около 2005 г и от тогава до сега пътува сам. Това което споделя , че с мотора не е имал никакъв проблем, а е сменял части по окачването. Разгледай материала(има и още инфо). Успех и поздрави. Подготовката на джипа се покрива и с мненията на по-голямата час на хората писали в темата.
            Както се казва като сме на диета никой не може да ми забрани да гледам менюто.
            Благодаря ти, въпреки, че подробно съм запознат със сагата на швабата (неговото си е точно "сага"). В интерес на истината до сега освен за него, за друг не знам да е правил подобно нещо с джип, кола, камион или мотор..?!! Ако не ме бърка паметта, до момента е навъртял над 600 000 км.!!! От Мерцедес с право искат да му купят Гегата и да я сложат в музей! Тоя човек е великан - Респект!!!

            Коментар


            • От: Околосветско пътешествие с джип.

              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
              Good idea, Low budget!
              Абе и на мен така ми излизат сметките и май ще се редуцира бройката на колите и хората...

              Коментар


              • От: Околосветско пътешествие с джип.

                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                За истинска тренировка, при това нискобюджетна, но трудна от към логистика ти препоръчвам да отидеш до Абу Даби или Дубай. Ще минеш през интересни, трудни, странни държави, ще чакаш за визи, ще висиш по граници, ще видиш Сирия отблизо и в екшън и ще ти струва малко пари - около 5-6 000 леа отиване-връщане, щото нафтата е от 14 до 60 стотинки
                Разстоянието е 10 000 км. отиване-връщане, като ние ги направихме за 7 дни отиване и 5 на връщане (каране нон-стоп 4 човека).

                Късмет и успех ти желая, най-вече с парите, защото всичко друго е на заден план !!!
                Относно ОАЕ имам доста резерви в контекста за приключение и филмиране. Всичко е канализирано и комерсиализирано до най малките детайли от ежедневието. Логистика има, и то отлична от 5 звезди само. Ако иска да си филмира, може да го направи като турист и то точно на най без интересните места. Една снимка обаче, в лобито на голям хотел може да му струва един месец в затвора, а той е с оборудване от 13 век, защото се е отпуснал че е в "светска" страна. Но подробности може в отделна тема. Това ,че има дюни - не само там има.А в ОАЕ, Бахрейн, Катар- те нямат история-какво да се види и какво да се разкаже? Всяка втора забележителност е копие от някъде, останалото е мощна реклама и вече не е тайна.

                Просто споделям с вас, това което съм видял с моите очи и на което съм бил лично свидетел. Оценки не давам.

                Та си мисля- Монголия -Китай някъде ? През бившите руски територии. Много девствени територии, много история, много природа и десетки културни забележителности. Различен терен и климат по избор. Ако всичкото това се обмисли и аргументира добре -парите няма да са проблем. Хем тест/етап хем колелото вече се е завъртяло?

                Отчитам и чисто географско-политическата обстановка, интереси и езиково културна среда.И подозирам кой има интерес да има материал от там( този за когото десетки години беше забранена зона), дето ще се харчи, щото техните екипи още не са наводнили сектора както е в Близкият Изток.
                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                В. Иванов

                Коментар


                • От: Околосветско пътешествие с джип.

                  Абонирам се. Желая успех от сърце! Подборът на хората е ключов момент-скромният ми опит сочи, че ежедневното, даже и дългогодишно приятелство не е гаранция за безпроблемно и ползотворно сътрудничество. Още повече, че при вас става дума за много дълъг период. Аз лично неколкократно съм изпадал в ситуации на краен антагонизъм с хора, които съм подбирал за реализацията на даден проект, с идеята, че се сработваме идеално. При подобно общуване изскачат черти от характера, за които не си предполагал, и това става след 6-9 месеца...а това ще още началото на експедицията. Нали знаеш, че екипажите на орбиталните станции ги тестват преди старта с изолация в същото пространство за определен срок?
                  Последно редактирано от avzdrav; 17-07-13, 08:42. Причина: пропуск
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • От: Околосветско пътешествие с джип.

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Абе и на мен така ми излизат сметките и май ще се редуцира бройката на колите и хората...
                    Точно с редуцирането на хората мисля, че могат да се редуцират и проблемите.

                    Автомобил се прави и живот и здраве и нов се купува, а бивши приятели, скарали се на някое състезание, което за мащабите на твоето пътешествие е само миг, с години се мразят после.

                    П.П. Сега видях мнението на avzdrav, което сега прочетох, след като пуснах поста си.


                    Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                    ... Една снимка обаче, в лобито на голям хотел може да му струва един месец в затвора, а той е с оборудване от 13 век, защото се е отпуснал че е в "светска" страна. Но подробности може в отделна тема. ..
                    Може ли подробностите и каква е давността за тези деяния?
                    Последно редактирано от s_s1; 17-07-13, 08:57. Причина: П.П.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Околосветско пътешествие с джип.

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

                      Може ли подробностите и каква е давността за тези деяния?


                      http://www.emirates247.com/news/emir...02-28-1.445519

                      Давността е две години за връщане в страната ( ама на дали) и са 10 години преди щатите с ирисова регистрация на всички посетили страната.

                      Видео надблюдението и снимането са под абсолютен контрол на полицията, щото случайно може да щтракнеш Муше и Али как си пият кротко кафето и сладко си говорят...или нещо друго дет се знае ,че е на друго място.

                      Като второ, в дъното на тяхната религия, снимката е "харам", ако ме разбираш , а точно там не се прави на отворен.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • От: Околосветско пътешествие с джип.

                        Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                        Относно ОАЕ имам доста резерви в контекста за приключение и филмиране. Всичко е канализирано и комерсиализирано до най малките детайли от ежедневието. Логистика има, и то отлична от 5 звезди само. Ако иска да си филмира, може да го направи като турист и то точно на най без интересните места. Една снимка обаче, в лобито на голям хотел може да му струва един месец в затвора, а той е с оборудване от 13 век, защото се е отпуснал че е в "светска" страна.
                        Това инфо е старо, през 2012-а няма такива проблеми ! Забраната е да снимаш жените им ! Ние бяхме един месец в Катар и Абу Даби и имаме снимки на корем, без да сме ходили в затвора
                        А за логистика не ми се говори, защото явно не си се сблъсквал с транспортните им и корабни агенти... мога да напиша книга и да я подпишат Калин, Митешки, Зорница и Румен Петков дето си отвисяха по граници и пристанища...
                        Сигурно със самолет ги няма тия проблеми

                        Коментар


                        • От: Околосветско пътешествие с джип.

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Благодаря ти, въпреки, че подробно съм запознат със сагата на швабата (неговото си е точно "сага"). В интерес на истината до сега освен за него, за друг не знам да е правил подобно нещо с джип, кола, камион или мотор..?!! Ако не ме бърка паметта, до момента е навъртял над 600 000 км.!!! От Мерцедес с право искат да му купят Гегата и да я сложат в музей! Тоя човек е великан - Респект!!!
                          Забравих да допълня , понеже от 2-3 години се интересувам от това(като любител) и аз не знам друг да го е направил! Другото което съм намерил като инфо( преди време и сега не мога да го открия) е МБ Унимог 1300. 4 човека и околосветско пътешествие, успешно и продавта камиона за 50 000 $. Камиончето имаше слънчеви панели , лед осветление, система за почистване на вода и всички екстри(качваш се и караш). Разбирам , че това не е вариант за теб. Интересно ми е дали си гледал бусове и какво ти е мнението за тях като експедиционна машина. Ще ми е интересно какво мислиш. Поздрави и Успех.
                          ЛАДА НИВА 1.7
                          Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                          Коментар


                          • От: Околосветско пътешествие с джип.

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            Това инфо е старо, през 2012-а няма такива проблеми ! Забраната е да снимаш жените им ! Ние бяхме един месец в Катар и Абу Даби и имаме снимки на корем, без да сме ходили в затвора
                            А за логистика не ми се говори, защото явно не си се сблъсквал с транспортните им и корабни агенти... мога да напиша книга и да я подпишат Калин, Митешки, Зорница и Румен Петков дето си отвисяха по граници и пристанища...
                            Сигурно със самолет ги няма тия проблеми
                            Статията е от 2012, не си я погледнал, май ?

                            А в строителството има логистика, има и всичко..., и като навъртиш 15-20 годинки, дори не ти се говори за това ..., няма смисъл.
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар


                            • От: Околосветско пътешествие с джип.

                              Ето и от мен малко
                              1- За автомобила - всичко до тук казано - добре, но защо не обиколиш диларите в България, може някой да "захапе" - срещу определен брой показвания (или еди колко си минути) на колата му в серия да подпомага финансово начинанието. Също чрез диларите можеш да разбереш къде има техни "официални" сервизи и да съобразиш маршрута си.
                              Сети се за Пламен Петков и филма му "Българите" едва ли това е била най-подходящата кола за целта му - обаче на харизан кон зъбите не се гледат, още повече ако си поемат задължението колата да е в изправност а като се повреди ти да имаш ангажимента само да им съобщиш къде си.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_206719_bg.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5502372

                              2- Тридесет месеца? Това е много време. За близките и роднините (и за малкия младеж) ще като да си в казармата или в затвора но бе свижданията!!!
                              Аз, поне за мен си не се сещам какво би могло да ми вземе вниманието за толкова време без да имам други алтернативи.
                              Според мен варианта е с едно-седмични или дву-седмични почивки през два-три месеца с идване до България с самолет (сега поне от всяка точка можеш да се прибереш за два дена) хем ще си видиш близките, хем ще си работиш по обработването на филмите, хем и като ги продаваш ще са по "пресни" за гледане.

                              Коментар


                              • От: Околосветско пътешествие с джип.

                                Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                                Ето и от мен малко
                                1- За автомобила - всичко до тук казано - добре, но защо не обиколиш диларите в България, може някой да "захапе" - срещу определен брой показвания (или еди колко си минути) на колата му в серия да подпомага финансово начинанието. Също чрез диларите можеш да разбереш къде има техни "официални" сервизи и да съобразиш маршрута си.
                                Сети се за Пламен Петков и филма му "Българите" едва ли това е била най-подходящата кола за целта му - обаче на харизан кон зъбите не се гледат, още повече ако си поемат задължението колата да е в изправност а като се повреди ти да имаш ангажимента само да им съобщиш къде си.
                                [ATTACH=CONFIG]607466[/ATTACH]

                                2- Тридесет месеца? Това е много време. За близките и роднините (и за малкия младеж) ще като да си в казармата или в затвора но бе свижданията!!!
                                Аз, поне за мен си не се сещам какво би могло да ми вземе вниманието за толкова време без да имам други алтернативи.
                                Според мен варианта е с едно-седмични или дву-седмични почивки през два-три месеца с идване до България с самолет (сега поне от всяка точка можеш да се прибереш за два дена) хем ще си видиш близките, хем ще си работиш по обработването на филмите, хем и като ги продаваш ще са по "пресни" за гледане.
                                И как ще го наречеш околосветско това? Отиваш в друг раздел така.А така губиш и най голямата причина за това,дали изобщо да правиш нещо!Поне аз така мисля!
                                Иво (таксито) Андреев
                                0988 91 80 50
                                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X