Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв обектив да избера ?

    Харесал съм два обектива. Първият е Nikkor AF-S VR 55-200mm f/4-5.6G ED-IF , а вторият AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR
    По-добрият със сигурност е 55-300. Някой има ли мнение за него и добър ли е ?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Какъв обектив да избера ?

    Това са възможно най-евтините моторни дълги вариобективи за Никон! За начинаещ биват..55-300 е по-добър от двата, ако дилемата е между тях. Кофти е , ако ще снимаш бързодвижещи се обекти, защото му е бавен фокуса...,но за 300-ина лева става..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Какъв обектив да избера ?

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Това са възможно най-евтините моторни дълги вариобективи за Никон! За начинаещ биват..55-300 е по-добър от двата, ако дилемата е между тях. Кофти е , ако ще снимаш бързодвижещи се обекти, защото му е бавен фокуса...,но за 300-ина лева става..
      А сега.. Аз точно бързодвижещи обекти исках да снимам.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Какъв обектив да избера ?

        Не бой се, хората и преди автофокусната ера са снимали бързодвижещи се обекти!
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Какъв обектив да избера ?

          Аз ползвам 55-200 и имах идея да го сменям с 55-300, но после реших че един 10-24 ще ми е по-полезен и сега работя по въпроса.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв обектив да избера ?

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            А сега.. Аз точно бързодвижещи обекти исках да снимам.
            70-300 VR е решението от бюджетния клас!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Какъв обектив да избера ?

              Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
              Аз ползвам 55-200 и имах идея да го сменям с 55-300, но после реших че един 10-24 ще ми е по-полезен и сега работя по въпроса.
              Е хем си търсил " удължаване" , хем си прескочил на 10- 24? Вероятно се стремиш към качествена картинка при пейзаж и архитектура?
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Какъв обектив да избера ?

                А бе то не е лесно да знаеш какво искаш. Вярно е че търсих "удължаване", но след това смених преоритетите към "широкоъгълен" обектив и се спрях на 10-24 който дава зрително поле от 109° до 61°. Даже се вгледах в една Tokina 10-17 fisheye - зрителен ъгъл - 180° до 100°, но прецених че това е все още не за мен, не съм "дорасъл" до там.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв обектив да избера ?

                  Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                  А бе то не е лесно да знаеш какво искаш. Вярно е че търсих "удължаване", но след това смених преоритетите към "широкоъгълен" обектив и се спрях на 10-24 който дава зрително поле от 109° до 61°. Даже се вгледах в една Tokina 10-17 fisheye - зрителен ъгъл - 180° до 100°, но прецених че това е все още не за мен, не съм "дорасъл" до там.
                  Внимавай какво си пожелаваш .фишайа е специфично стъкло, а и Никора е стъклото за Никон. А иначе с и прав..познато чувство..все повече и по-качествени стъкла му се приискват на човек с прогрес на стажа в снимането и е лесно залитането във финансов преразход...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв обектив да избера ?

                    Nikkor 70-200mm f/4G ED VR Това е много добро...ама...ценовият клас ...
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв обектив да избера ?

                      Точно този съм си набелязал и аз колега, 70 - 200. Смятам да пиша писмо на Дядо коледа. Попрочетох някое и друго ревю и каточели останах с добри впечатления за него. Пък и ще се комбинира добре със сегашния ми 16-85. Иначе е в средния ценови клас и не е нещо фрапиращо като цена, не е и евтин разбира се, сравнение с 55-300 си е доста по - скъп. Та така де, останах с впечатление, че 70 - 200 е сравнително читав и е добър избор, поне според мен за моя случай.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв обектив да избера ?

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Точно този съм си набелязал и аз колега, 70 - 200. Смятам да пиша писмо на Дядо коледа. Попрочетох някое и друго ревю и каточели останах с добри впечатления за него. Пък и ще се комбинира добре със сегашния ми 16-85. Иначе е в средния ценови клас и не е нещо фрапиращо като цена, не е и евтин разбира се, сравнение с 55-300 си е доста по - скъп. Та така де, останах с впечатление, че 70 - 200 е сравнително читав и е добър избор, поне според мен за моя случай.
                        Ами аз пробвах за малко и ми "останаха очите" в него После се разчетох по форумите навън....много се споменава този обектив Ако не се занимава човек сериозно с фотография /разбирай да печели.../ не може да си го позволи
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв обектив да избера ?

                          70-200 /4 е дълго варио в горния сегмент на любителския клас, но с скъп и безмислен за целите на момчето, което задава въпроса!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв обектив да избера ?

                            Разгледах 70-300, само че е с 300 лева отгоре. Струва ли си да забавя купуването на обектив, заради 70-300 ?
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв обектив да избера ?

                              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                              Разгледах 70-300, само че е с 300 лева отгоре. Струва ли си да забавя купуването на обектив, заради 70-300 ?
                              Нови ли гледаш или втора ръка?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X