Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв обектив да избера ?

    Здравейте, чудя се чудене, дали да си продам 70-200, не го ползвам много много, ако го продам мога да си взема поне, 2, 3 твърди обектива, с които последно време снимам често и вариото стои да прашасва... Да, уникален обектив е, спор няма, ноооо ако снимам някое състезание и това е... Ако толкова закъсам за варио мога да си взема 70-300 или 28-300...
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Какъв обектив да избера ?

      Единственото общо между 70-200/2.8 и 28-300 или 70-300 е в думата варио.
      Т.нар. VR III е още по-добър, поне от това, което видях до момента, така, че винаги можеш да се върнеш с (още-по-) хубав 70-200.

      Аз никога не бих купил 70-200, освен ако не снимам платени сесии навън, където някой друг носи това с което снимам Тогава бих взем 300/2.8 Снимам с 85/1.4, 135/2, 180/2.8 и 200/4 всички тези серия D и просто няма такъв 70-200 кой да ми даде нещо повече от тези (признавам, не снимам спорт). Само 105/2 ми липсва.

      Коментар


      • От: Какъв обектив да избера ?

        Отказах се. Нищо не продавам и нищо не смяням в близките 10 години. Като гледам новите цени на новите обективи ми става лошо! На година по 2 пъти ги вдигат. Новата 105ца се вижда да е читава, но ще си щракам портрети с 85цата и това е! Две шапки пари за обектив. Със 70-200 можеш да излезнеш от положение в доста ситуации...
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Какъв обектив да избера ?

          Съгласен за 70-200
          Аз бих взел стария 105 докато го има, слушкам и папкам в последно време. Когато го спрат, а това няма да е далече, ще стане като 28/1.4д и 58/1.2 аис - с цени в космоса.

          Коментар


          • От: Какъв обектив да избера ?

            Стария 105 f2DC колкото и да ми се искаше, така и не се случи да пробвам такъв. Имах 135мм., който на D810, не ме очарова толкова. Продадох го и си взех 85мм 1.4G. До колкото си спомням, ти търсеше 105ца за тестове? Може би 105цата да е по - добре оптически от 135.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Какъв обектив да избера ?

              Пиксел пийпърите казват че е по-добра, според мен и двата са прекрасни портретни обективи, без аналог и до момента (включително 105/1.4).

              Коментар


              • От: Какъв обектив да избера ?

                Някои пробвал ли е 24-70 2.8L на Sigma и ако да, какви са недостатъците му спряно канонския?

                Коментар


                • От: Какъв обектив да избера ?

                  Здравейте, видях темата.
                  Легнал ми е на сърце "светъл" и широкоъгълен варио обектив Tokina AT-X 14-20 F2 PRO DX за Nikon. Изчетох ревюта и коментари, изкарват го велик, но нещо не го намирам наличен, за да отида на място в магазина и тествам. В магазина на "Фотопавилион", се предлага, но с поръчка, а във "Фотосинтезис", точно този модел не се предлага, но преди време бях правил запитване и ми казаха, че могат да го доставят.
                  Предлага се на цена около 1800 лв, което си е сериозна сума пари.
                  Молбата ми е има ли някой, който го е тествал или ползва да сподели преки впечатления, струва ли си. От към параметри ми харесва и ще ми върши работа, но ако е същото мазало като Tokina AF 11-16mm f/2.8 PRO DX, мани...
                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: Какъв обектив да избера ?

                    Аз нямам впечатления Токина 11-16/2.8 да е мазало, дори напротив, но не споря. Токина 11-20/2.8 е наследник и когато се интересувах, отзивите бяха много добри.

                    Не съм запознат с модела за който споменавате, но 14-20/2.8 при кроп не е свръх широкоъгълно, да не говорим, че диапазона е доста малък, особено спрямо цената, която цитирате.

                    Коментар


                    • От: Какъв обектив да избера ?

                      Щом търсиш този не чак толкова широк обектив и да е светло, виж тогава и Nikkor 14-24 f2.8 иначе както видя в другата тема има тестове и сигмата 10-20 се справя доста добре. Ако искаш широко може да минеш и на друг вариант , Сигма 8-16 + светкавица и става светло.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • От: Какъв обектив да избера ?

                        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                        Щом търсиш този не чак толкова широк обектив и да е светло, виж тогава и Nikkor 14-24 f2.8
                        14-24 е FX обектив и е абсолютно безсмислено да се купува за кроп тяло, да не говорим цена (поне 1800лв, втора ръка), тегло (1кг), специфики. Ултра-широки DX обективи има достатъчно и на Никор и на Сигма и Токина - според бюджет, предпочитания и т.н.

                        Коментар


                        • От: Какъв обектив да избера ?

                          Благодаря за бързите отговори, питах конкретно за този модел обектив на Токина.
                          Поздрави

                          Коментар


                          • От: Какъв обектив да избера ?

                            Харесва ми такива обекти да снимам, но имам усещането, че нещо ми липсва и не са много добри. Приложените снимки са малко обработени от мен, защото не обичам да ги обработвам допълнително.
                            Залез от терасата миНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1462523404_DSC_4530_fhdr.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5748805
                            Потопената църква на яз. ЖребчевоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1462299474_DSC_5929.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5748803
                            яз. Копринка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1462299829_DSC_6054.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5748804
                            Регата Tall Ships 2016 ВарнаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1475353983__DSC0274_1.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5748806
                            Авио шоу от Flugtag 2016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1467733503_DSC_8575_1.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5748807
                            Нощен пейзаж от хижа ПерсенкНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1472485358__DSC9849_1.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5748808
                            Параклисът от музея на БуквитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1473190722__DSC0131_1.jpg
Прегледи:1
Размер:221.7 КБ
ID:5748809

                            Одрин, продавачът на гевреци


                            Из малките улички на Варна


                            Снимано е с обектив Никкор 18-140 мм F3,5-5,6. Идва ми "тъмен" и "тесен". Търся си "светъл" и малко по-широкоъгълен.
                            Поздрави
                            Последно редактирано от nakatasan; 12-04-17, 08:11.

                            Коментар


                            • От: Какъв обектив да избера ?

                              Токина 11-16/2.8
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X