Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв обектив да избера ?

    Честно казано,тоя 18 300 не ме блазни много.Струва ми се тежък кютук го влача по пътуванията ми.Виж,за16 85 същоне съм се замислял,защото все си мисля,че ще ми е късо вариото...ама може би греша!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • От: Какъв обектив да избера ?

      щом имаш пари за 18-300 си вземи 16-80 той е светъл за разлика от 16-85 и е по ново поколение. дълго като искаш 70-300vr или 80-400
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • От: Какъв обектив да избера ?

        Допълни си комплекта с един 55-200ВР и не се занимавай с излишно хабене на финикийски знаци. Единственото преимущество на 16-85 са двата мм в късия край, но за цената на 16-85 на старо можеш също на старо да си вземеш една Сигма 10-20 за почти екстремно широко. Имай предвид, че широкото си иска и съответния майсторлък при снимането. А за децата, ако не можеш да им дадеш команда "Плац" и те зорлеволно да ти позират за снимката, ти трябва нещо твърдо и светлосилно на 1.8/1.4. Примерно пак някоя сигма или родните Никори. Най-смислено похарчените пари са тези дадени за твърди обективи.

        П.П. по-важното е да ти се падне бройка от даден обектив без фронт/бек фокус та по тази причина гледай с 4 очи при пазаруването.
        Последно редактирано от коко келеша; 13-09-16, 20:19.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Какъв обектив да избера ?

          Благодаря за съветите!Сега ако ми обясниш и какво е фронт фокус?Може би се има предвид нещо залепнало на челната леща,или...?
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • От: Какъв обектив да избера ?

            Фронт или бек фокус ще рече, че дадената бройка обектив поставя точката на най-остро изобразените предмети преди или зад точката в която ти си го фокусирал. И в двата случая апарата си святка и си писука за потвърждение на фокуса, но картинката е като в мъгла.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Какъв обектив да избера ?

              Аз,така или иначе съм решил да си купя портретен ипейзажен обектив,но не става на веднъж,за съжаление....Сега ми е по важен този ”туристическия”.Скоро ще ходя в Гласгоу и Единбург и ми се искаше да имам по добър обектив за нимките тм.Гледам и един Тамрон 28-300!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • От: Какъв обектив да избера ?

                Искаш да кажеш,че дадена бройка може и от магазина да я изкарам така,или е следствие на удъри,мокрене и т.н...
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • От: Какъв обектив да избера ?

                  И от магазина, и от магазина. Качеството на изработка и най-вече на калибровка отдавна не е "онова" качество. По лично мое мнение, в момента по-голям шанс да попаднеш на неточна бройка има по-скоро при родните (фирмените) обективи, отколкото при страничните производители като Сигма и Тамрон.

                  П.П. И още едно ЛМ - при тия силно надути цени просто не си заслужава да вадиш обектив от магазина. Вторичният пазар е необятен и някъде определено те чака "твоят" обектив. Като при джипките!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Какъв обектив да избера ?

                    Прав си!Аз постоянно следя базара на един голям форум,като и ибей,въпреки,че от ибей малко ме притеснява докато дойде какво мяткане и търкаляне ще види тоя обектив до БГ.Лошото е,че съм все още начинаещ,и нямам идея как да позная дали е читав или не е....
                    Последно редактирано от jouzzin; 14-09-16, 08:57.
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • От: Какъв обектив да избера ?

                      Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                      Аз,така или иначе съм решил да си купя портретен ипейзажен обектив,но не става на веднъж,за съжаление....Сега ми е по важен този ”туристическия”.Скоро ще ходя в Гласгоу и Единбург и ми се искаше да имам по добър обектив за нимките тм.Гледам и един Тамрон 28-300!
                      Всеки китов обектив е прекрасен пейзажен обектив - 18-55, 18-105, ако имаш повече пари 16-85 е прекрасен но и скъп, 18-140 е напълно достатъчен, може и новия 16-80. На кроп тяло обикновена 50тка, примерно 50/1.8г (втора ръка ~250лв) или 60/2.8d макро (малко повече от 250лв) са чудесни за портрети. И нищо друго няма да ти трябва за много дълго време.
                      Последно редактирано от Yaro; 14-09-16, 09:48.

                      Коментар


                      • От: Какъв обектив да избера ?

                        Имам усещането,че с моя китовия съм изкарл къста клечка...Много мъгляви някак си ми стават снимките,пробвах различна светлина,различно фокусиране,но нещо не ми се получава.Боке съм докарал на 5 снимки максимум...или аз имам твърде високи очаквания,или хората яко ползвт Фотошопа...
                        TLC 120 Prado
                        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                        Коментар


                        • От: Какъв обектив да избера ?

                          Сега съм в Корея....почти,и си мисля да потърся магазин на самянг,да видя цените дали ще са такива каквити са в БГ.Иматели наблюдения върху качеството им?
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • От: Какъв обектив да избера ?

                            Аз имам само една забележка - това са абсолютно и тотално механични обективи. Без грам жичка по тях. С други думи нищо няма да работи на твоето тяло. Ще трябва да фокусираш ръчно, на око, без никакво потвърждение на фокуса и да залагаш експопараметрите по усет. Не ми се вярва, че си толкова голям джедай.

                            П.П. Но пък един 14мм спокойно става за пейзажи, понеже там при бленда 8 ДОФ-а е от пъпа на фотографа до хоризонта.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Какъв обектив да избера ?

                              Взимай смело.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Какъв обектив да избера ?

                                Даже не се и доближвам до Ди Джей....даже и до джей не се доближавам,ама ако цената е поносима защи пък дане пробвам...ако немога,все ще има някой сумения да му се радва...
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X