Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв обектив да избера ?

    Ето ти още материал за размисъл: http://club.foto.ru/forum/5/598204 . Под снимките обикновено е упоменато с какво е снимано, приятно гледане!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Какъв обектив да избера ?

      Мда...още от първите снимки и знам както и подозирах,че искам 17-55 на 2.8...ама като му знам цената и скоро няма да е.
      Стигнах до 3 или 4-та страница и до момента мярнах само една снимка с 18-55.Всичко останало е с по намазани обективи.Супер четиво...до 70 и кусур страница ще отнеме време,ама ще си ги разглеждам бавно и ще вниквам...
      Благодаря и все пак нямаше да е лошо да се произнесе по казуса с обективите някой Никонец снимал или имал досег и с двата...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #33
        От: Какъв обектив да избера ?

        Sonda е твоят човек, ама нещо не се мярка тъдява.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #34
          От: Какъв обектив да избера ?

          Ще продължа с въпросите за два обектива към които имам интерес.Въпроса е...дали някой има пряко мнение,или най-малкото някакво инфо как се държат и всъщност на кой да се спра!
          Говорим за обективи на Сигма
          1.AF 17-50MM F/2.8 EX DC OS HSM

          2..Sigma 10-20mm F/4-5.6 EX DC HSM за Nikon

          При първия ме блазни светлосилата,а при втория широкото.От гледането на доста снимки в нета с двата обектива,особено при пейзажите нещо втория изкарва доста по-рязка и по-кристална картина/особено в ръцете на някои фотографи е чуден/.
          Та чудя се...Ценово май ще се сходни пари/гледам в Павильона нещо на Сигмите има яка промоция-еле на тоя първия,но трябва да се говори при доставка дали ще се запази цената,че ги нямат налични/
          Въпросът е към кой да се насоча.
          П.П.Бях наскачал и си поръчах един теле 70-300 на втора употреба,но се оказа с дефект и го върнах-След това обаче премислих приоритетите и за мойте нужди които клонят повече към пейзажа май е по-добре той да дойде в колекцията след едно по-широко и надявам се по-рязко стъкло!
          Наистина се нуждая от съвет!
          Поздрави!

          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #35
            От: Какъв обектив да избера ?

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Ще продължа с въпросите за два обектива към които имам интерес.Въпроса е...дали някой има пряко мнение,или най-малкото някакво инфо как се държат и всъщност на кой да се спра!
            Говорим за обективи на Сигма
            1.AF 17-50MM F/2.8 EX DC OS HSM

            2..Sigma 10-20mm F/4-5.6 EX DC HSM за Nikon

            При първия ме блазни светлосилата,а при втория широкото.От гледането на доста снимки в нета с двата обектива,особено при пейзажите нещо втория изкарва доста по-рязка и по-кристална картина/особено в ръцете на някои фотографи е чуден/.
            Та чудя се...Ценово май ще се сходни пари/гледам в Павильона нещо на Сигмите има яка промоция-еле на тоя първия,но трябва да се говори при доставка дали ще се запази цената,че ги нямат налични/
            Въпросът е към кой да се насоча.

            [B]

            Зависи какво предимно снимаш и какво смяташ да снимаш. Ако си се ориентирал към пейзаж и природа, там светлосила не ти е нужна, докато широкото си трябва. Аз лично от година и нещо точа лиги по въпросната Сигма 10-20 за моя Пентакс . От друга страна ако снимаш повече портрети, в затворени помещения и недостатъчна светлина, там светлосилата ти трябва и в такъв случай по-подходящия избор би бил 17-50 f/2.8. Като цяло мога да обобщя, че и двата обектива си струва човек да ги има. Аз бих ти предложил да обърнеш внимание и на Тамрон 17-50 като алтернатива на сигмата. Още повече, че става въпрос за два пъти по-евтина алтернатива . Поздрави!

            Коментар


            • #36
              От: Какъв обектив да избера ?

              Първоначално публикуван от vladi78 Преглед на мнение
              Зависи какво предимно снимаш и какво смяташ да снимаш. Ако си се ориентирал към пейзаж и природа, там светлосила не ти е нужна, докато широкото си трябва. Аз лично от година и нещо точа лиги по въпросната Сигма 10-20 за моя Пентакс . От друга страна ако снимаш повече портрети, в затворени помещения и недостатъчна светлина, там светлосилата ти трябва и в такъв случай по-подходящия избор би бил 17-50 f/2.8. Като цяло мога да обобщя, че и двата обектива си струва човек да ги има. Аз бих ти предложил да обърнеш внимание и на Тамрон 17-50 като алтернатива на сигмата. Още повече, че става въпрос за два пъти по-евтина алтернатива . Поздрави!
              Благодаря за съвета.Разгледах и Тамрона,но...прочетох и за доста проблеми особено при фокусирането с него/говорим за модела с мотор в него/
              За светлосила...не ми е чак толкова необходима,но изхождам от една максима,че принципно по-светлосилните обективи са направени по-качествено и оптически са по-издържани.Основното което търся е повече рязкост по целия кадър,както и минимално винетиране в широкия край.
              П.П.Сигмата/17-50/ в момента е изписана в специализиран сайт за продажба на акционна цена от сума от 1579лв. намалена на 859лв.,което ме заинтригува още повече!Тамрона е на по-висока цена реално ако гледаме въпросната оферта!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #37
                От: Какъв обектив да избера ?

                Предложих Тамрона, понеже специално за Пентакс модела е доста предпочитан в този диапазон като едно добро бюджетно решение. Самият аз имам такъв и съм доволен. Специално нашата версия е без мотор в обектива. Иначе за въпросният обектив можещите и знаещите хора казват, че на най-отворена бленда е мек в краищата, но от бленда 4 нагоре е остър по целия кадър. Но това няма такова значение, при условие, че Сигмата, за която говориш е на тази цена . От моята камбанария обаче аз бих взел 10-20 . Като минус мога да кажа ползването на вградената светкавица при снимане в широкия край - получава се много гадна сянка от самия обектив във кадъра. Колкото до винетирането, аз лично съм нямал проблеми с моя Тамрон...
                Последно редактирано от vladi78; 21-11-13, 22:31.

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв обектив да избера ?

                  Мда..нещо и мен ме влече натам.Дори и снимките които поразгледах направени с двата обектива не могат да ме решат за 17-50...макар,че това не е съвсем меродавно за избор,защото много зависи от кой са снимани и кой колко може да се справи с постобработката!
                  Да видим дали ще има други мнения,че да вземам решение и да действам!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв обектив да избера ?

                    Колеги дайте мнение ,че...нещо всеки различно казва и вече не знам.Дори чух мнение да бягам от Сигмата...
                    Така ли някой няма виждане или инфо да сподели?
                    Поздрави!
                    Последно редактирано от lubashki777; 22-11-13, 16:45.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв обектив да избера ?

                      http://club.foto.ru/camera/model.php?model_id=917 Нещо не излиза точно обектива, но като отидеш на обективи с променливо фокусно разстояние и за производител кликнеш на Сигма, ще го откриеш.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв обектив да избера ?

                        Благодаря!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв обектив да избера ?

                          Здравейте отново. След като се сдобих с 55-300, който се справя доста добре, реших да сменя гадния китов обектив 18-55 с нещо по-добро. С него ще снимам предимно портрети и пейзажи. Няколко пъти си писахме с Любо, той ме нави доста сериозно за 18-105. И не само от него чувам, че е учудващо добър обектив. Ако някой от вас има други предложения, моля да ги сподели, ако не- в скоро време ще се сдобия с 18-105. Склонен съм да отделя не повече от 600, 700 лева, защото както повечето от вас знаят- още уча и парите ги изкарвам спестявайки и работейки, през лятото.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв обектив да избера ?

                            По-доброто е 16-85 - намира се чат-пат за такива пари, с чакане и дебнене. Лошото в случая е, че с 18-55 не можеш дори и дивана да си подпреш, понеже ще се потроши, а е непродаваем, освен ако не го дадеш за 5-60 кинта.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв обектив да избера ?

                              Тамрон 17-50/2.8; Тамрон 28-75/2.8
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв обектив да избера ?

                                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                                Здравейте отново. След като се сдобих с 55-300, който се справя доста добре, реших да сменя гадния китов обектив 18-55 с нещо по-добро. С него ще снимам предимно портрети и пейзажи. Няколко пъти си писахме с Любо, той ме нави доста сериозно за 18-105. И не само от него чувам, че е учудващо добър обектив. Ако някой от вас има други предложения, моля да ги сподели, ако не- в скоро време ще се сдобия с 18-105. Склонен съм да отделя не повече от 600, 700 лева, защото както повечето от вас знаят- още уча и парите ги изкарвам спестявайки и работейки, през лятото.

                                - 20x за 18-105 ! Невероятен обектив за парте си, учудващо остър, с много добър обхват абе идеалният туристически обектив и не само . Ползвах 18-70мм - уж заради металния байонет дрън дрън... пълен кютук спряно 105-цата. Взимай смело. За тези пари друго НЯМА. 10 класи над 18-55 е и определено няма да сбъркаш в избора си


                                Едит - тамроните не са лош избор, ама по-добре пробвай. Аз лично предпочитам обхвата до 105, отколкото светлосилата. Но зависи какво снимаш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X