Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв обектив да избера ?

    За тази разлика в цените, предполагам е нов. По нашенските магазини нов 55-200 се намира за под и около 400 лева. 55-300 е мъничко по - скъп и се намира за около 500, 500 и някой лев. 70-300 се намира нов на цени около 900 и малко отгоре лева. Тези цени са за нови обективи с две години гаранция. 70 - 300 е на доста по - приемлива цена спрямо 70 - 200. И аз се позамислям за него, за 70 - 300, как ли би "стоял" на тяло Д7100? По нашенските форуми чета, като дефект, че след време се разпоявала някаква жична на VRa и се прецаквала стабилизацията, това споменават като по - сериозни недостатъци...
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #17
      От: Какъв обектив да избера ?

      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      За тази разлика в цените, предполагам е нов. По нашенските магазини нов 55-200 се намира за под и около 400 лева. 55-300 е мъничко по - скъп и се намира за около 500, 500 и някой лев. 70-300 се намира нов на цени около 900 и малко отгоре лева. Тези цени са за нови обективи с две години гаранция. 70 - 300 е на доста по - приемлива цена спрямо 70 - 200. И аз се позамислям за него, за 70 - 300, как ли би "стоял" на тяло Д7100? По нашенските форуми чета, като дефект, че след време се разпоявала някаква жична на VRa и се прецаквала стабилизацията, това споменават като по - сериозни недостатъци...
      Учудващо остър е 70-300 до 240 мм...няма място за сравнение със 70-200/2.8 ценово , а и ако не ти трябва толкова бленда 2.8 е безсмислено..кило и половина е най-малкото! Не съм чул за проблеми с VR-а. Безалтернативен е този обектив за цената си, по-остър , с по-солидна изработка от 55-200/300 и по-бърз! Дебни във фотобазара- излизат добри оферти и то в гаранция още за 600 лева! Ще "стои" на 7100.., то и да искаш друг тъмен дълъг варио -Никор няма!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: Какъв обектив да избера ?

        Ето и един хубав сайт за сравнение на различни обективи, а може да се избира и тяло http://www.pixel-peeper.com/ .
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Какъв обектив да избера ?

          а твърдо обективче, като допълнение на 18-105, в ниския ценови диапазон?

          п.п. нищо още не разбирам, но вече започвам да осъзнавам какво значи "светлосилен" обектив и колко е важно...
          Последно редактирано от bushiDO; 02-08-13, 11:47.
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #20
            От: Какъв обектив да избера ?

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            а твърдо обективче, като допълнение на 18-105, в ниския ценови диапазон?

            п.п. нищо още не разбирам, но вече започвам да осъзнавам какво значи "светлосилен" обектив и колко е важно...
            35/1.8
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Какъв обектив да избера ?

              Колега, я си вземи една светкавичка и бързо ще "осъзнаеш", че е по-полезна от светлосилния обектив.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Какъв обектив да избера ?

                Да попитам в темата на колегата,за да не отварям нова...
                Заслужава ли си врътката да си продам 18-105VR и да си взема с някой лев отгоре 16-85VR ?
                Не знам като рязкост дали е по-рязък втория,но малко ме подмамва 16-то мм. в комбинация с едно не лошо варио за туристически цели.
                Вероятно и за пейзажи ще е по-добре,ама дали ще е толкова добре,че да се занивм със замяната и всичката кушия свързана с това
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв обектив да избера ?

                  Ами евтините никонски така се подреждат поне според мен - 18-55 > 18-105 > 16-85. Някой от никонците да ме поправи ако греша.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв обектив да избера ?

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Ами евтините никонски така се подреждат поне според мен - 18-55 > 18-105 > 16-85. Някой от никонците да ме поправи ако греша.
                    Принципно е така...въпроса е разликата дали си заслужава врътката...
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв обектив да избера ?

                      Понеже все още не мога да схвана разсъжденията на тези, които след 6 месеца снимане с първия им фотоапарат, вече започват да изпитват ограничения от страна на техниката, ще пусна и тук един линк за снимки с китови зумове: http://club.foto.ru/forum/11/546533
                      Може да почнете разглеждането и от последната страница. Даже бих казал, че с Никонските обективи има по-готини попадения!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв обектив да избера ?

                        При мен честно казано не се касае за ограничение от страна на техниката,а по-скоро ми изпадна добра оферта за въпросния 16-85VR,а и моя 18-105VR си е в перфектно техническо състояние,та се замислих дали не взема 16-85/най-вече заради 16-то мм./ и да не продам моя докато си е все още в идеален вид!
                        Та затова се зачудих дали ще получа нещо достатъчно повече ,че да си причиня кушията от подмяната...в смисъл,че ако ще е почти същата работа не си струва...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв обектив да избера ?

                          Ще се повторя още един път. Полза от супер обективи има само при професионално снимане и разпечатване на големи формати или подготовка за офсетов печат. При печат от 30/40, традиционен любителски формат, няма да видиш никаква разлика. При разглеждане на монитор - също. Ако мечтата ти е широко - потърси Самянг 14мм. Ръчнофокусен е, но пейзажа може да мине и без АФ. Ето малко примери от него, снимките са от руски сайт:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45775_1.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5536165

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44605_1.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5536166

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44699_2.jpg
Прегледи:1
Размер:173.2 КБ
ID:5536167

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45743_3.jpg
Прегледи:1
Размер:370.6 КБ
ID:5536168

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45704_2.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5536169
                          Последно редактирано от коко келеша; 14-11-13, 16:02.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв обектив да избера ?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Понеже все още не мога да схвана разсъжденията на тези, които след 6 месеца снимане с първия им фотоапарат, вече започват да изпитват ограничения от страна на техниката, ще пусна и тук един линк за снимки с китови зумове: http://club.foto.ru/forum/11/546533
                            Може да почнете разглеждането и от последната страница. Даже бих казал, че с Никонските обективи има по-готини попадения!
                            Ами на мен примерно винаги ми куца приближението, особено когато снимм нощем и искам да направя снимка на някой осветен обект винаги ми идват прекалено малко 55мм. Бях се замслил за 18-70мм, ама то разликата е почти никаква.
                            Сега съм хвърлил око на един 18-105мм, само да продам моя. Обмислям и нещо твърдо, но не мога да реша 50мм или 35мм.

                            Поздрави !
                            п.п. снимах с 35мм. взет на заем от приятел - ами всеедно съм с друг апарат, дет се вика цепи косъма, за светлочуствителността да не говорим.. Та рано от тази гледна точка човек може да срещтне ограничение, поне според мен - рязкост на обектива и фокусното разстояние.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв обектив да избера ?

                              Е те тука нагазИхме у дълбокото. Предполагам, че си чул за фронт и бек фокус на обективите. Даже и мазните китаци страдат от това заболяване. А на всички е ясно, че твърдия обектив е по-рязък от зума. С 10 линии да е отгоре, но е отгоре. Та за рязкост можем да говорим само ако си сигурен, че и китовият ти обектив кове окото на комар от 5 метра.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв обектив да избера ?

                                Рязкост и светлосила...ами то това се иска от всеки един обектив,ако ще и да е за 100 000$
                                От тия два параметъра произлиза всичко останало...или почти всичко де...
                                При мен понеже съм фен на пейзажите ми се иска да имам малко по-широк обектив от 18мм.
                                От друга страна пък май колкото и да искам придобиването на някой супер широк от типа на 10-20мм. или 11-16мм. силно ме ограничава,защото с такъв обектив мога да снима доста профилирано,и смяната му с друг обектив на тялото ще е често срещана операция.Затова търся решение в 16-85мм.Все пак 16мм. хич не са малко и смятам,че ще се подобрят възможностите при пейзажите,а от друга страна опцията да разтегнеш до 85мм. ,а не да сменяш обектив като се наложи е доста добра.
                                Казват/аз от снимки не съм много на това мнение де/,че и 16-85мм е по-рязък и дава по-малко изкривявания от 18-105мм.
                                Въпросът е това..."по-рязък" колко е и дали един пейзаж сниман на 16мм. ще е по-добър от такъв на 18мм....
                                Някъде из нета бях чел следното мнение за двата обектива..."по-добре 2мм. надолу,отколкото 20мм. нагоре"...
                                Не забравяйте,че доста хора си мислят,че за пейзажи се иска задължително супер широк обектив.Това не е съвсем така,защото супершироките обективи наистина вкарват повече ъгъл на заснемане,но за сметка на размера на обектите.Размера става по-малък и от там малко се губи реалната представа на заснетото.Затова си мисля,че...16мм. ще е добър компромис...
                                Принципно смяната ще ми струва не малко пари,но то и нов единия обектив е два пъти и кусур по-скъп от другия...
                                Все още умувам ЗА и Против преминаването и набутването с кинти...
                                Последно редактирано от lubashki777; 14-11-13, 17:24.
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X