Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Управление на бензинови инжектори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Управление на бензинови инжектори

    Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
    Наи простия "генератор" е траф на 18-19 волта и един диод /едно пътно изправяне/ ръгаш у тока и газ Ангеле. 50 херца мандахерца което отговаря на около 3000 оборота.
    На Фрий-то на дюзите им доде дюшеш. Използвах спирт такова имах под ръка.
    Става ако просто искаш да ги "разклатиш" за 5-10 секунди колкото да прекараш ацетон или друго,за повече време ще прецакаш инжекторите.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #62
      От: Управление на бензинови инжектори

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Правиш си я за час
      Който знае какво запоява и как запоява,не е проблем.Най-обикновен инженер-икономист съм. Електротехниката ми е чужда.

      Коментар


      • #63
        От: Управление на бензинови инжектори

        Здравейте, колеги!За да не пускам нова тема,ще питам в тази. Едната ми кола е бензин/газ и разбира бензиновите инжектори не са ОК. Искам да ги почистя сам и понеже вкъщи ми се подмята едно микроконтролерче Ардуино се заиграх с него. Вързах към негов изход едно реленце. През нормално отворения контакт на релето прекъсвам 12V DC, което мисля да подвържа към дюзата. Релето не може да сработва по-бързо от 100мс. Въпроса е ако дюзата "цъка" за по 100мс,докато е в ултаразвукова вана за около 20 минути всичко ли ще бъде наред с дюзата след това и би ли имало някакви негативни последствия за нея. Мога ли добавя или заменя нещо в схемата за да намаля времето за отваряне и затваряне защото Ардуиното мисля, че позволява и по кратковременни сигнали, но релето ме ограничава.Благодаря!

        Коментар


        • #64
          От: Управление на бензинови инжектори

          Сложи транзистор вместо релето
          Първоначално публикуван от kikko_pk Преглед на мнение
          Здравейте, колеги!За да не пускам нова тема,ще питам в тази. Едната ми кола е бензин/газ и разбира бензиновите инжектори не са ОК. Искам да ги почистя сам и понеже вкъщи ми се подмята едно микроконтролерче Ардуино се заиграх с него. Вързах към негов изход едно реленце. През нормално отворения контакт на релето прекъсвам 12V DC, което мисля да подвържа към дюзата. Релето не може да сработва по-бързо от 100мс. Въпроса е ако дюзата "цъка" за по 100мс,докато е в ултаразвукова вана за около 20 минути всичко ли ще бъде наред с дюзата след това и би ли имало някакви негативни последствия за нея. Мога ли добавя или заменя нещо в схемата за да намаля времето за отваряне и затваряне защото Ардуиното мисля, че позволява и по кратковременни сигнали, но релето ме ограничава.Благодаря!
          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #65
            От: Управление на бензинови инжектори

            Обикновено 3-10 мс е сигнала на дюзата на празен ход на мотора. Но тя се охлажда от горивото през нея. Тези 100мс са й малко множко и може да не издържи топлинно.

            Коментар


            • #66
              От: Управление на бензинови инжектори

              Нали ще я клати във разтвор във ваната.До колкото имам опит,идеята да променяш честотата и широчината на импулса е да докараш кавитиращ режим,в който инжектора сам да засмуква течността.Във ваната се вижда струйката в течността как върви в този режим
              Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
              Обикновено 3-10 мс е сигнала на дюзата на празен ход на мотора. Но тя се охлажда от горивото през нея. Тези 100мс са й малко множко и може да не издържи топлинно.
              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #67
                От: Управление на бензинови инжектори

                Благодаря за отговорите. Ще сменя релето с транзистор.

                Коментар


                • #68
                  От: Управление на бензинови инжектори

                  Аз не съм привърженик дюзата да е изцяло натопена, защото съм имал случаи през микро пукнатини на буксата да влезе почистващия разтвор и скоро да порази бобинката. Предвид на това, че не топя дюзите изцяло, съм написал по-горното.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Управление на бензинови инжектори

                    Не разбирам много от електроника но след едноседмично ровене в нета успях сам да си направя управление което работи .
                    Вече на две коли изчистих инжекторите без поражения.
                    захранван с трафче 12в 2.5а

                    от Елимекс Пловдив 5.90 ако ти си я запояваш и 6.90лв готова но и в двата случая кондензатора в дясно се запоява на късо 'без него'

                    транзистора е FJP13009 като цена е лев и нещо червено + бяло- кафяво сигнал
                    Незнам защо но не ми позволява да споделя с вас и другите снимки там се вижда ясно какво е необходимо

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X