Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Управление на бензинови инжектори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Управление на бензинови инжектори

    Не ламбдите, а катализаторът е отказал. Кой номер беше грешката?

    Коментар


    • #32
      От: Управление на бензинови инжектори

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Не ламбдите, а катализаторът е отказал. Кой номер беше грешката?
      Чак пък.

      С 45л бензин тази кола ще мине примерно 700км. На кой точно етап от експлоатацията за такъв пробег изхарчва по-малко от 30мл моторно масло?

      Коментар


      • #33
        От: Управление на бензинови инжектори

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Не ламбдите, а катализаторът е отказал. Кой номер беше грешката?
        Ооо.... не помня......А ацетон в каква пропорция би могло да се омеше с бензин ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        45л бензин тази кола ще мине примерно 700км. На кой точно етап от експлоатацията за такъв пробег изхарчва по-малко от 30мл моторно масло?
        Със сигурност проблема беше от маслото,и аз като теб си бях решил че маслото ще раздвижи инжекторите понеже бензина е сух ама НЕ !

        п.п като пробег е на 49 000 км. в момента !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Управление на бензинови инжектори

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Ооо.... не помня......А ацетон в каква пропорция би могло да се омеше с бензин ?
          Във всякаква. Официално бензинът може да съдържа примерно 15% ацетон. Може и 20% да са, не помня.

          Ама за твоята кола се въздържам от мнение, щом от 30мл двутактово масло се шашка. Все си мисля, че не ще да е от него.

          Коментар


          • #35
            От: Управление на бензинови инжектори

            Значи в нашата ултразвукова вана, която използваме от дъжд на вятър, сипваме обикновена нафта....има известен ефект...съмнителен....
            Лично използвам добавка от 25лв, на един резервоар и 300км извънградско и магистрала.Има осезаем ефект и съм много доволен, независимо от цената.Даже газ-анализатора е доволен.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #36
              От: Управление на бензинови инжектори

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Благодаря, Петков. Аз правя разновидност на твоя трети вариант с именно такъв спрей.
              Първия и втория вариант не смея да приложа, защото ме е страх за катализаторите, а и за ламбдите. Имаш ли опит какво се случва с тях при такива комбинации с ацетон и газ?
              Така става, като бърза човек за което се извинявам.
              -Под "газ" имах предвид да се държи двигателя в средни обороти,а не газ за горене (керосин).
              -Няма повреди в кислородния датчик, нито на катализатора,само може компютъра да запише като грешка богата горивна смес-решението-триеш.
              Последно редактирано от petkov_bb; 13-07-13, 22:20.

              Коментар


              • #37
                От: Управление на бензинови инжектори

                След перфектна работа три дни,оставих колата на паркинга, до вчера,паля и почти същата работа,не се форсира,пука в колекторите,мина 100 метра и се оправи,явно си иска редовна експлоатация,колата я карам 3-4 пъти в месеца, май сутрин като паля служебната,ще припалвам и моята.От къде мога да купя ацетон,жената каза имам за нокти,да не ми го изхабиш ...20 мл.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Управление на бензинови инжектори

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  След перфектна работа три дни,оставих колата на паркинга, до вчера,паля и почти същата работа,не се форсира,пука в колекторите,мина 100 метра и се оправи
                  Утечка на газ при покой, в смукателния колектор. Не мъчи инжекторите повече - не са виновни. Оправи си изпарителя.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Управление на бензинови инжектори

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Във всякаква. Официално бензинът може да съдържа примерно 15% ацетон. Може и 20% да са, не помня.

                    Ама за твоята кола се въздържам от мнение, щом от 30мл двутактово масло се шашка. Все си мисля, че не ще да е от него.
                    Ацетонът е полярен, бензинът смес от неполярни въглеводороди. Толуол - може, но ацетон? Маслоустойчивата гума е полярна и съответно се поврежда от полярни съединения. Аз не бих рискувал с ацетон в колата, освен ако нарочно не търся ефект всичко гумено да се размекне и стане като желе в името на почистването. Може да има хляб в това, защото малко примес има по-различен ефект от по-силните смеси. Проучвал съм за алкохол и маслоустойчива гума, там до 1-2-3 % нямаше катстрофален ефект. Но вие говорите за много ацетон, не 3%. Какви полимерни детайли има в инжекторите, за да проверя какво ги уврежда и какво не?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Управление на бензинови инжектори



                      Днес пуснах инжекторите за профилактика,във ултразвуковата вана и генератора на импулсите.След малко и клип.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Управление на бензинови инжектори

                        https://youtu.be/3pGBmneQRE8

                        За пръв път успях да сложа клип от тубата през тапатолка.

                        Вижда се струйката от генератора

                        https://youtu.be/ScDjECXibjg

                        https://youtu.be/L4Tq97HNnvc


                        На всички се вижда потока който върви през инжекторите.
                        Последно редактирано от Roninn; 11-06-16, 20:48.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Управление на бензинови инжектори

                          Аз имам малко питания, относно схемата, дюзата се клати от транзистора през масата, нали? 7809 е номер на интегрална схема, предполагам? Та да знам какъв цвят да пускам кабелите, скоро, тези дни, май и аз ще включвам поялника Мерси за информацията
                          П.П Още един изникна. Всичките ли кондензатори са електролитни??
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #43
                            От: Управление на бензинови инжектори

                            Горните два са електролитни.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Управление на бензинови инжектори

                              Нивата ми е с 1.7 i бензин + LPG пълен инжекцион. На 124 000 км е без никакъв проблем с инжекциона. Зареждам винаги с качествен бензин, газ и бензиностанциите с качествени горива ги знам от личен опит. Веднъж съм сменял филтъра на LPG в изпарителя, а този на на бензина си е оригинален... Практичния ми опит сочи "Инжекцион се пази чрез използване на качествени горива".
                              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Управление на бензинови инжектори

                                Това е ясно, те си личат на клипа, въпроса беше малко по-друг, другите са сигурно керамични, но с какво работно напрежение? Че за 220нф намирам с 63В и с 160В, като по-логично е да е 63 или по-малко трябва да е ??
                                Отделно изниква въпроса, как да се оптимизира от двата потенциометъра, работата на инжектора или е по слух??
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X