Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Управление на бензинови инжектори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Управление на бензинови инжектори

    Като и "викаме" вана този процес да го "викнеме" пране? Правилната вана си прави симулация на различните режими , та май и си знае какво правят дюзите-и казва коя ще стане.Ти го знаеш за мили секундите , но компа си знае и колко пъти...А как се чистят корозиите (дали по легла ,дали по механика) Боклуци ще се попрочистят от повечето разтворители на фракциите.И т.н. Не е еднозначно движението(упражнението). Някои от инжекторите и посмъртно не получават медал. А темата ти е готина и с продължение...
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: Управление на бензинови инжектори

      Моите инжектори са високоомни, 6 броя са захранени през 1 предпазител 10А. Токът през един от тях е милиампери. Затова не съм се замислял за импулсни генератори.
      Чудя се ниската честота каква роля играе, ако вътре инжекторът е сух.

      Коментар


      • #18
        От: Управление на бензинови инжектори

        Като съживявах генератора,на изхода сложих обикновенно 12 в. реле.....нищо,после лампа,лампата леко подгрява само като разширя импулса и вдигна честотата,мислих къде греша,ходих до колата и измъкнах рейката и инжектора зацъка,обикновенното реле няма време за реакция,нямам с какво да измеря тока при тази честота освен да сложа един електролит на изхода,но пак няма да е коректно,но си мисля че тока е около10-20 милиампера.Инжектора ще е във ултразвукова вана и захранен от генератора,няма да е сух.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Управление на бензинови инжектори

          Лампата, релето и инжектора са нелинейни товари, така че ако ти трябва токът през тях само с резистор и осцилоскоп.
          Докато е във ваната, захранваш ли с налягане входа на инжектора?

          Коментар


          • #20
            От: Управление на бензинови инжектори

            Не,той сам си помпи и вади лека струйка !Днес ги почистих и сложих на колата,удоволствието е голямо ,работи като часовник без забележки,какво ли не пробвах преди и кореселин и ток през една лампа и киснене ,нищо,ултразвука реши проблема !



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130711_192805.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5500990Използвах и това ,Българско производство !

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f8095da41296af6e24bec65691de72fd.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5500989Препаратът се използва като почистваща течност в комбинация с ултразвукови вани за почистване на ел. дюзи и др. детайли. Той може да бъде използван и самостоятелно за почистване на двигатели, скоростни кутий и др. омаслени детайли.
            Последно редактирано от Roninn; 11-07-13, 23:29.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Управление на бензинови инжектори

              Дай модела и марката на ваната, за да видим откъде да си търсим и ние. И цената, ако може.
              Засега се справям и без нея, защото карам само на бензин, но сигурно ще потрябва.

              Коментар


              • #22
                От: Управление на бензинови инжектори

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Като съживявах генератора,на изхода сложих обикновенно 12 в. реле.....нищо,после лампа,лампата леко подгрява само като разширя импулса и вдигна честотата,мислих къде греша,ходих до колата и измъкнах рейката и инжектора зацъка,обикновенното реле няма време за реакция,нямам с какво да измеря тока при тази честота освен да сложа един електролит на изхода,но пак няма да е коректно,но си мисля че тока е около10-20 милиампера.Инжектора ще е във ултразвукова вана и захранен от генератора,няма да е сух.
                Има MOSFET-и дето са за 5V, директно да ги вържеш към изход на процесор. Ама при теб всеки достатъчно мощен и средно бърз MOSFET ще свърши работа. Ако намериш осцилоскоп от някъде премери на празен ход колко е дължината на импулса към тях, умножи я по 5 и използвай това като дължина на импулса за почистване. И с едно 555 си изгради генератор дето да ги отваря за това време по 10-20 пъти в секунда. Това трябва да е достатъчно за почистването и да не ги кара да загряват много. Щом са високоомни инжекторите задачата ти е доволно проста .

                Коментар


                • #23
                  От: Управление на бензинови инжектори

                  Транзистора е бърз мосфет buz 90 ,555 го управлявам.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Управление на бензинови инжектори

                    Ваната я взех от конрад 70 и нещо лева но в нашия конрад това е последната,остана една мостра с пукнат капак,за тоя модел е най-малката и най скъпата защото идвала от германия,другите 3 модела са по големи и имат таймери с дисплей но това ми препоръчаха.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Управление на бензинови инжектори

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Дай модела и марката на ваната, за да видим откъде да си търсим и ние. И цената, ако може.
                      Засега се справям и без нея, защото карам само на бензин, но сигурно ще потрябва.
                      -Вие можете да си спестите парите за ваната,защото не тя е основното при почистването а разтворителя.(за скъпите ултразвукови вани и комутатори няма да говорим-отваряме вариянта -ТНТМ'.
                      -1 вариянт който може да се ползва- на 5 л. бензин-1 л. ацетон и газ ,за 10-20 км. в обороти и всичко е почистено (по този начин няма как да поискам заплащане от клиента,защото за знания в България все още трудно се вземат пари).
                      -2 вариянт е разновидност на първия-разкачам захранващата и обратната магистрала, подвързвам външна помпа(ползвам от рено с регулатор за налягането на помпата-защото с такава разполагам) слагам Я в малка кофа и отново-ацетон -палиш, 1-2 минути работа и сте почистили дюзите.
                      -3 вариянт за да си оправдая заплащането-демонтирам рейката с дюзите, захранване с горивната помпа с вълшебната течност(пак-ацетон),а импулсното захранване(прекъсването на 12 волта от акумулатора съм поверил на едно старо делко задвижвано от моторче от вентилатор-ЗИЛ,ГАЗ) се регулира с промяна на напрежението оттам оборотите и значи честота на импулсите. Дюзите не са толкова нежни- няма да изгорят . Има две отделни вериги-за дюзите и за електромотора.
                      -Не е небходимо да се инвестира във ваната (аз като незнаех преди години си купих и сега само я показвам на клиентите) , Купете си и от спрейовете за почистване на карбуратори-това е ацетон в айрозолна опаковка.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Управление на бензинови инжектори

                        Благодаря, Петков. Аз правя разновидност на твоя трети вариант с именно такъв спрей.
                        Първия и втория вариант не смея да приложа, защото ме е страх за катализаторите, а и за ламбдите. Имаш ли опит какво се случва с тях при такива комбинации с ацетон и газ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Управление на бензинови инжектори

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          -Вие можете да си спестите парите за ваната,защото не тя е основното при почистването а разтворителя.
                          Не съм съгласен,мога да чистя само с вода инжекторите !

                          1.вариянта мога да пробвам само с ацетон,газ за горене никога няма да сложа на бензиновата лека кола,на 45 литра бензин в резервоара си позволих да сложа една спринцовка 30 мл.куб. масло двутактово и двете ламбда сонди креснаха за 250 км. напред в оранжево и след чистене на грешката пак си светиха !
                          2.Вариянт при мен е неприложим поради някои разлики ,като нямам обратно гориво и други !

                          Между другото,вариянта с надуването с компресора на рейката пълна с кореселин и отваряне на инжектора да пръска в един буркан съм го пробвал поне два различни пъти като преди това бяха киснати в кореселин ,резултата почти никакъв !

                          Обаче ацетон профилактично мисля да му сложа,така или инъче пак ще се затлачат скоро !
                          А относно делкото ,не се занимавай с глупости и стъпкови моторчета,ето ти схемата,работи перфектно !

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5501336

                          Като изключим крайния транзистор,частите и платката излизат 7-10 лв. Сименс транзистора е 5 лв. има и по евтини бързи мосфети BUL 654 e 1.80 лв.
                          Последно редактирано от Roninn; 13-07-13, 20:38.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Управление на бензинови инжектори

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            ...за катализаторите, а и за ламбдите. ...какво се случва с тях при такива комбинации с ацетон и газ?
                            Нищо особено.

                            Ацетонът е нормална съставка на бензина и рафинериите го сипват като имат повечко. Е, до някакъв процент. Той изгаря до същите продукти, до които и останалите съставки. Газ - положението е същото, това обикновено са по-тежки фракции на нефта (от бензина). Освен леко сваляне на октановото число друго не може да се постигне. Е, мие по-добре от бензина. Те всъщност доста работи мият по-добре от бензина.

                            Според мен има едно добро средство за борба с инжектори, пострадали от дълга не-употреба и това е двутактовото масло. Комбинацията от двутактова смес и постоянно включена бензинова помпа БИ ТРЯБВАЛО да пази инжекторите от спичане, а също и да ги промие ако са умерено спечени. Това е, защото инжекторите никога не са съвсем плътни и пропускат по капка-две в минута (никой не ги и мисли . Маслото ще им пречи да останат сухи (чистият бензин се изпарява до сухо) и ще разкисва мръсотията. Ще ви кажа като проверя този факт. В момента така кръщавам едно занемарено Рено. Всъщност то сигурно вече се е оправило, ама ще разбера като му сменя и свещите, че и там е мъка.

                            Бонус - винаги може човек да си източи за резачка или генератор

                            Колкото до тока през инжекторите:
                            Във висшите режими на двигателя те седят почти постоянно отворени (примерно 80-95% от времето) и не изгарят от това. Как се постига това:
                            - инжекторите с голямо съпротивление (над 10 ома примерно) просто си се пекат и това не им пречи, защото са оразмерени за такова печене (поне докато тече бензин през тях)
                            - инжекторите с малко съпротивление се управляват по друг начин - отварят се с 12 волта импулс, после се държат отворени само с 2-5 волта и после по избор се затварят с обратен импулс, който може да е и повече от 12-те волта (там си е flyback схема).

                            Коментар


                            • #29
                              От: Управление на бензинови инжектори

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              на 45 литра бензин в резервоара си позволих да сложа една спринцовка 30 мл.куб. масло двутактово и двете ламбда сонди креснаха за 250 км. напред в оранжево и след чистене на грешката пак си светиха !
                              Бре. Това на каква кола? Защото аз досега не съм видял ламбда да се оплаче от двутактово масло. Еле па от по-малко от 1:1000, както си направил ти.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Управление на бензинови инжектори

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Бре. Това на каква кола? Защото аз досега не съм видял ламбда да се оплаче от двутактово масло. Еле па от по-малко от 1:1000, както си направил ти.
                                На тази,колата от подписа,даже и цвета е същия !

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ceed.jpg
Прегледи:1
Размер:7.7 КБ
ID:5501338
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X