Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки за критика

    Или нещо такова.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sdfg.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5568833

    Коментар


    • От: Снимки за критика

      Ами да, това ми харесва много повече. А и много хубаво се е получило с дръжката, която си остава на фокус и някак води погледа допълнитлено към основния обект. Харесва ми.
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • От: Снимки за критика

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2256.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5582770

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2247.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5582771

        Коментар


        • От: Снимки за критика

          Хубави! На втората композицията малко не ме кефи, ама малко.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • От: Снимки за критика

            Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
            Хубави! На втората композицията малко не ме кефи, ама малко.
            +1

            Коментар


            • От: Снимки за критика

              Първата е много хубава. Има много приятна за окото цветова тоналност, а цветчетата са ясно откроени от тъмния фон - това е което ми харесва.

              Втората не я харесвам - няма нещо, което да ми направи впечатление. Претрупана е небето във дефокуса си прилича много със цветето.
              LZ2NKM

              Коментар


              • От: Снимки за критика

                Благодаря.

                Коментар


                • От: Снимки за критика

                  Първата е ок, втората - обекта се слива с фона...
                  По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                  Коментар


                  • От: Снимки за критика

                    А как се снима изгрев и залез? Любителски. Ето няколко мои опита. Не се получава.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_13021407755041.jpeg
Прегледи:1
Размер:16.4 КБ
ID:5582913

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_13016014729809.jpeg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5582915

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_13575725174767.jpeg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5582914
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF9550.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5582916
                    Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

                    Коментар


                    • От: Снимки за критика

                      Ети ти малко информация: http://www.macropic.net/Izgrev.html или това: http://www.ranicata.com/photography/...-na-denia.html . И все пак втората и третата ти снимки са съвсем прилични. Само хоризонта.....ах, този пиян хоризонт!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Снимки за критика

                        Благодаря. За оправдание ще споделя, че втората е правена от малко корабче във Венеция, а третата от акостиращ ферибот в Игуменица. Със сигурност и за това си има чалъм.
                        Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

                        Коментар


                        • От: Снимки за критика

                          Първоначално публикуван от dembito Преглед на мнение
                          Благодаря. За оправдание ще споделя, че втората е правена от малко корабче във Венеция, а третата от акостиращ ферибот в Игуменица. Със сигурност и за това си има чалъм.
                          Оправданието не върви...защото след като те е разклатило корабчето и си изкривил хоризонта е можело да го оправиш софтуерно на компа/работа за 10сек./
                          Ето и пример...
                          Една от въпросните снимки...



                          И набързо докато пиша мнението същата, но с коригиран хоризонт.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_13016014729809.jpg
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5582935

                          Разбира се, най-добре е кадъра още от самото заснимане да е почти идеално изправен,защото след корекцията се губи малко от него/при орязването след изправянето/.
                          По въпроса за изгрев и залез.Тъй като това си е трудно за заснимане, защото имаш една нормална и една преосветена зона и фотоапарата или мери по едната/тогава тъмното става много тъмно/ или мери по другата/тогава тъмното става нормално, но преосветеното-небето направо може да изгори/.Та снимането става най-качествено/говорим от техническа гледна точка/ с неутрални градиентни филтри.Говоря за онези ако си виждал големите правоъгълни които са наполовина затъмнени в горния край, а долната половина е светла.Така се получава идеален кадъра.Лошото е, че са скъпички...
                          Все пак и без тях става.Избираш един среден вариант при заснимането/т.е. нито да е прекалено тъмно в тъмните зони, нито да е прекалено изгоряло в светлите/ и след това на фотошоп или на някаква друга програмка просто коригираш недостатъците.Ето и едно набързо сравнение.
                          Твоя кадър отново...



                          ... и след корекция във Фотошоп/само с един плъзгач потъмних кадъра, но разликата според мен е очевадна и то в положителна посока/.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_13016014729809.jpg
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5582938

                          Та така...
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от lubashki777; 27-04-14, 09:23.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Снимки за критика

                            Благодаря. За съжаление за сега само си мечтая за хубав фотоапарат със сменяем обектив и т.н. и разбирасе някой курс за фотографи за основните неща. А и като гледам трябва и да прочета за фотошопа.
                            Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

                            Коментар


                            • От: Снимки за критика

                              Започни с четене на списание "фотомания" и много снимане... Намери си малко книги, според мен Майкъл Фриймън е добро начало. И отново много снимане... А за шопа - не знам, аз ползвам Лайтрум и съм доволен.... А ДСЛР-а не снима сам, трябва си ЗАУ (ЗадАпаратно Устройство).
                              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X