Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снимки за критика

    Тъй като смятам, че критикуването на снимки е много полезно за автора, пък напоследък съм позарязал малко моя и без това бавен напредък във фотографията,пускам тази тема с цел да публикуваме снимки, за които искаме да получим мнението на други фотографи, каквито не липсват във форума.

    Свикнал съм с по-директните изказвания и не мисля, че ще се стресна от някое и друго по-грубо мнение за снимките ми
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Снимки за критика

    Първата ми молба е за критика на следната снимка:



    Исках да покажа чара на тази възстановена от един човек много стара църква и красотата на мястото, на което се намира.
    Сега, като си я гледам, пак се връщам мислено там и изпитвам отново възхитата си от това място, но нямам чувството, че снимката ми го предава достатъчно добре.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #3
      От: Снимки за критика

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0054_011.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5499783


      Идеята е да махнеш всичко излишно от кадъра

      даже така

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0054_022.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5499784

      И малко съм пипнал кривите

      МОже и цветово да си поиграеш - точно тоя кадър дава възможности

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0054_033.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5499785
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Снимки за критика

        Turtey, прекалил си с контраста в твоята редакция и си загубил много детайл. Но иначе и аз бих затъмнил предния план. Освен това бих пробвал в BW.
        Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

        Коментар


        • #5
          От: Снимки за критика

          Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
          Turtey, прекалил си с контраста в твоята редакция и си загубил много детайл. Но иначе и аз бих затъмнил предния план. Освен това бих пробвал в BW.
          Чак ЧБ не - виж последната дето качих

          Е това е правено на две на три с бързия камък - не ми се палеше фотосопата
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Снимки за критика

            Тази втората много по-бива.
            П.С. Последната, де...
            Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

            Коментар


            • #7
              От: Снимки за критика

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Чак ЧБ не - виж последната дето качих

              Е това е правено на две на три с бързия камък - не ми се палеше фотосопата
              Абе ръчках снимката я с фотошопа, но не ще да ми се получи. Дай малко по-точни инструкции - увеличи това, нали онова? Последния вариант, дето си направил и на мене доста ми харесва...


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0054-3.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5499786
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #8
                От: Снимки за критика

                Да се пробвам с инструкциите, ако не ми се получи моля за извинение
                - първо - кадриране - махаш всичко което не ти трябва (снимаш църква - не небе, язовир или поляна)
                - второ - цветовете - пак махаш всичко което не ти трябва - там синьо зелено ала бала (както казахме снимаш църква, а не поляна)
                - после - контраст и малко сенките ако има нужда пипаш
                - ако ти се играе - разработваш си преден план и фон отделно с маски
                и общо взето това е
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Снимки за критика

                  Аз май напоследък прекалено съм се вманиачил на тема небе и облаци, но според мен църквата добре кореспондира като символика с небето. Така че аз бих го запазил колкото мога. Пък и точно това небе би могло да се поразработи и да стане страшно...
                  Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снимки за критика

                    Не съм много добър с обработката, но този кадър си го представям така. Вярно, че бяга много от оригинала.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:church.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5500660
                    Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снимки за критика

                      МЛМ - смятам, че малко си обикалял около църквата. За да предадеш и околната природа ти е трябвала по-отдалечена и по-висока позиция за снимане. А за самата църква си снимал от много далече. За да ползваш небето за фон би трябвало да си легнал по гръб някъде встрани от входа и да заснемеш всичко на фона на "страшното" небе. В момента снимката е в графата "вижте къде бях днес".
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снимки за критика

                        Съгласен съм! Гледната точка е много важна за това, което ще види след това зрителя. Може би изглежда от ясно по-ясно, само че не е. От тази гледна точка се вижда църква и небе. От друга - Църквата и Небето.
                        Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снимки за критика

                          Тя май темата още от първите постове се изкриви към "Как става през фотошопа"А много ми се иска да видя тази снимка по-загладена,защото хич ме няма с тези подобрявания на снимките!Правил съм е с телефона!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:84590343.jpg
Прегледи:2
Размер:140.6 КБ
ID:5500696
                          HONDA DOMINATOR 650
                          ОРЕЛ ASTRA
                          РСПБЗН-Приморско

                          Коментар


                          • #14
                            От: Снимки за критика

                            На там отиде, защото снимката по мое мнение още в момента на снимането не е направена както трябва... пък в същото време има потенциал.
                            Но аз не виждам нищо особено в твоята. Най-вероятно за теб моментът е бил вълнуващ, но това вълнение не мога да го почувствам.
                            Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Снимки за критика

                              Ето и една от мен за критика,снимката не е обработвана допълнително.



                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7848.JPG
Прегледи:1
Размер:252.0 КБ
ID:5500899

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X