Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Снимки за критика

    Втората снимка изглежда добре.
    Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

    Коментар


    • #32
      От: Снимки за критика

      То при облачно време трудно се говори за предаване на триизмерност, но при втората снимка съвсем изчезва визията на дясната част от замъка, която принципно излиза напред с едни 30-тина метра. Та май щеше да е по-добре от "другия десен ъгъл".
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Снимки за критика

        Много Ви благодаря и да наистина е първия ми опит знам че не е много на фокус, но това е защото е правена на ръка(нямам триножник за сега ) Но скоро направих втория си опит и е доста по читав Вие как мислите ???

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Горска пътека н&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5502951

        Коментар


        • #34
          От: Снимки за критика

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Моля за мнения и критики!
          [ATTACH=CONFIG]605399[/ATTACH]
          Аз мисля, че при тая композиция единственото правилно е да ползваш плитък фокус и да размажеш още гората отзад. Изглежда, че моторът е главния обект, но като гледаш снимката се чудиш мотора ли да гледаш или гората. Някак си претрупана ми се струва... Ако искаш да ползваш същия фокус (и гората да ти остане на фокус), трябва друго кадриране.

          Първоначално публикуван от Prsf1 Преглед на мнение
          Ето нещо и от мен .Обработил съм я по този начин с цел да стане по "нестандартна"
          [ATTACH=CONFIG]606900[/ATTACH]
          Каквато и обработка да ползваш, все тая. Обработката няма да ти помогне да направиш една стандартна снимка нестандартна или интересна. Освен ако нямаш голям късмет и да има начин да я кропнеш някак си...
          LZ2NKM

          Коментар


          • #35
            От: Снимки за критика

            Изгрев.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #36
              От: Снимки за критика

              ... морско...
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                От: Снимки за критика

                Здравейте ето и една снимка от мен,за която търся мнение,препоръки и градивна критика.
                Предварително ви благодаря

                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Снимки за критика

                  Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                  ... морско...
                  Ако не те дразни хоризонта, значи нищо и няма. Предната снимка е много добра.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Снимки за критика

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Здравейте ето и една снимка от мен,за която търся мнение,препоръки и градивна критика.
                    Предварително ви благодаря

                    Съдейки по сенките на конете и прегорелите камъни, си избрал неподходящото време за пейзажни снимки.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Снимки за критика

                      За неподходящото време то е ясно...всъщност не съм го избирал,а просто така се случи...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Снимки за критика

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        За неподходящото време то е ясно...всъщност не съм го избирал,а просто така се случи...
                        Ами за съжаление не става с "така се случи" Много пробвах да стане, както се случи, ма все не става. Иначе снимката композиционно е много хубава - хубав камънак, хубава трева, пък и небе, има си преден план и дълбочина, приятна е за разглеждане. Но боде очите и според мен това е основно заради препечените камъни, трева, коне. Конете, за да ги забележиш, трябва взиране. Нямаше да е така, ако слънцето беше ниско долу.

                        Другото е, че за пейзажите май повечето пъти важи максимата "Do it horizontally"

                        Снимката да не е на хижа Иван Вазов?
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #42
                          От: Снимки за критика

                          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                          Ами за съжаление не става с "така се случи" Много пробвах да стане, както се случи, ма все не става. Иначе снимката композиционно е много хубава - хубав камънак, хубава трева, пък и небе, има си преден план и дълбочина, приятна е за разглеждане. Но боде очите и според мен това е основно заради препечените камъни, трева, коне. Конете, за да ги забележиш, трябва взиране. Нямаше да е така, ако слънцето беше ниско долу.

                          Другото е, че за пейзажите май повечето пъти важи максимата "Do it horizontally"

                          Снимката да не е на хижа Иван Вазов?
                          За това ли иде реч....



                          И да...по път за И. Вазов от Карагьол...
                          П.П.Всъщност наистина ме интересуваше всичко като композиция,преден план,замисъл и т.н.,което за мен е по-голямото предизвикателство от една технически издържана снимка в подходящото време за снимане.
                          Неподходящите условия за снимането в случая са ясни...по обяд пак ,че въобще и това се е получило,ама пусто...нямаше начин да съм на изгрев или пък на залез там...
                          Между другото....направи ми впечатление поради особеността на терена в този район,че в котловините е трудно да уцелиш подходящи условия като изгрев и залез,защото в повечето случаи...слънцето или изведнъж излиза над върховете наоколо или пък изведнъж се скрива /всичко се случва доста преди подходящите услови за добра снимка/.
                          Поздрави!
                          Последно редактирано от lubashki777; 05-10-13, 15:49.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Снимки за критика

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Здравейте ето и една снимка от мен,за която търся мнение,препоръки и градивна критика.
                            Предварително ви благодаря
                            Щом търсиш препоръки, ще си позволя

                            На мен композицията ми харесва, заради наличието на преден, среден и т.н. планове ... Въпреки неподходящото за снимане обедно време (което отчитам) за мен кадъра е пресатуриран. Тези ярки, искрящи, vivid цветове са ми неоснователни за това място в природата. Контраста е твърде силен и снимката ми "боде" очите. Допълнително изглежда "равна" в различните планове, което вероятно е в резултат на посследвала обработка.
                            Позволих си набързо да я "пипна", като основното, което опитах да постигна е да я успокоя и овладея светлината, и да върна малко детайл в камъчетата

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:085-DSC_0546d.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5523694
                            Последно редактирано от Димо; 05-10-13, 16:42.
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Снимки за критика

                              А най-доброто техническо изпълнение щеше да бъде панорама от 6 вертикални кадъра. Тогава щеше да запазиш дълбочината на картината с предния план от предишната снимка. Лошото е, че имаш движещи се участници, които можеше да мигрират из кадрите докато ги заснемеш. Обаче освен всичко друго трябваше да си отишъл там с ясната нагласа за снимане, което включва статив и дистанционен спусък.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Снимки за критика

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                А най-доброто техническо изпълнение щеше да бъде панорама от 6 вертикални кадъра. Тогава щеше да запазиш дълбочината на картината с предния план от предишната снимка. Лошото е, че имаш движещи се участници, които можеше да мигрират из кадрите докато ги заснемеш. Обаче освен всичко друго трябваше да си отишъл там с ясната нагласа за снимане, което включва статив и дистанционен спусък.
                                Има и панорама...Е не е от 6 вертикални,ама май е от 4-ри или от 3...
                                Да ти кажа...при целия багаж дето го мъкнахме до хижата и обратно до джипа,само и статив ми липсваше....Не че в джипа не носех...ама беше абсурдно да си помисля да мъкна и него!



                                Към колегата Димо.При твоя вариант на обработка на мен лично малко ми идва постно.Виждайки го там с очите си,не ми изглежда хич реално като насищане.Наистина така обаче пък излиза прегорялото по камъните...
                                Благодаря за критиката и съветите!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X