Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки за критика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки за критика

    Ето и с малко ФШ
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:test-1.jpg
Прегледи:2
Размер:170.1 КБ
ID:5551358

    Коментар


    • От: Снимки за критика

      Определено промяната е в положителна посока.Сега детайла е много по-добре видим...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Снимки за критика

        [QUOTE=Chinela;2387495]Ето и с малко ФШ[/QUOTE
        Ванка точно така си представях снимката, браво!
        И аз не съм съгласен, че във фотографията не трябва да се намесва "тъмната стаичка", тя винаги е присъствала и няма значение дали ще я прави автоматиката на софтуера, или ще я направи някой който и разбира. Така или иначе снимка с кофти композиция колкото и да я обработиш все ще си остане кофти. Хващането на точният момент и заставане на точното място е много по-трудно според мен, но аз така или иначе не мога да обработвам и 99% от кадрите ми са "сурови".

        Коментар


        • От: Снимки за критика

          Някой който може да работи с фотошоп и му се занимава, мога да му я пусна в RAW да опита.

          Коментар


          • От: Снимки за критика

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Някой който може да работи с фотошоп и му се занимава, мога да му я пусна в RAW да опита.
            Аз бих опитал.Не ,че кой знае колко мога да боравя с програмата,но пък ме кефи да опитвам!
            Така,че ако искаш давай Raw файла да опитам.
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: Снимки за критика

              Ето, изтегли я от тук. http://htftp.offroad-bulgaria.com/Chinela/_DSC0041.ARW
              Предупреждавам, че това е Сони РОУ - формат и трябва последна версия софтуер за отваряне, поне доскоро беше така.

              Коментар


              • От: Снимки за критика

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                Ето и с малко ФШ
                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Определено промяната е в положителна посока.Сега детайла е много по-добре видим...
                На мен снимката в оригинал ми харесва повече. Има обем. Има изразен акцент и интересна заигравка със светлината и сенките. След обработката снимката е по-светла и се забелязват детайлите, но е станала плоска и акцента се размива...
                www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                0898777327

                Коментар


                • От: Снимки за критика

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  Ето, изтегли я от тук. http://htftp.offroad-bulgaria.com/Chinela/_DSC0041.ARW
                  Предупреждавам, че това е Сони РОУ - формат и трябва последна версия софтуер за отваряне, поне доскоро беше така.
                  На мен ми стана интересно.
                  Кадърът е много хубаво уловен момент.

                  И това апаратче си прави много хубави снимки.

                  Ето моята версия :



                  Поздрави,
                  Калин
                  .

                  Коментар


                  • От: Снимки за критика

                    При мен не се отваря с Фотошоп,а нещо не успявам да си го ъпдейтна.Така,че...тъй като заради един файл няма да взема сега да инсталирам друг софтуер отпадам от пробите!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Снимки за критика

                      Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                      На мен снимката в оригинал ми харесва повече. Има обем. Има изразен акцент и интересна заигравка със светлината и сенките. След обработката снимката е по-светла и се забелязват детайлите, но е станала плоска и акцента се размива...
                      Тук съм съгласен с теб - напоследък "отварянето" на детайла в тъмните зони се абсолютизира, често без сериозни основания, а просто защото техниката го може, но в някои случаи това се оказва противопоказно за дадената сцена. Това, което на мен ми липсва в първата версия - тази директно от апарата (между другото RAW-файла отворен лайтрум е доста по-светъл и по-малко контрастен, от това, което е извадило Сонито) - е осветяване в предната гума на мотора и дълбочина в сцената зад основния обект, не по периферията. Другото, което дразни окото са аберациите в клоните горе в ляво. Та по тези причини го направих така:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0041-2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5551577

                      п.п. Има и една клечка, която стърчи не на място, точно пред гумата, ама те е трябвало да се отстрани хардуерно.
                      Последно редактирано от stargazer; 07-01-14, 10:18.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: Снимки за критика

                        Благодаря Ви много за критиките и съветите.
                        Нещото което съм забравил да спомена е, че това е движещ се обект, а не статичен...тоест, уловил съм го преди да падне..
                        Другото което трябва да знаете, че аз също карам мотор, минал съм от там преди колегата, спрял съм мотора, извадил съм апарата и ръцете ми още треперят.
                        Няма време за мислене, композиция и не знам си какво, просто завъртам само скоростта, така че да се вижда обекта в тая тъмница...исото и блендата са зададени предварително.
                        Момчето влезе в осветеното място и аз "стрелях", друг проблем който имам постоянно е, че фокуса се хваща винаги за най-близкото клонче и назад ядец.
                        Колко такива кадри съм изпуснал поради тази причина, не е истина. А и пулсът ми е на макс, задъхан съм и .....

                        Но пък кефът от поне един такъв кадър е голям.

                        ПП. Ако трябва да съм честен, варианта на колегата darkrose ми харесва най-много.

                        Коментар


                        • От: Снимки за критика

                          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                          друг проблем който имам постоянно е, че фокуса се хваща винаги за най-близкото клонче и назад ядец.
                          Не съм запознат с това Сони, но може би има някакви опции за настройка на начина на фокусиране. Често има в менюто точно такава опция за фокусиране на "най-близкия обект", която може да се изключи.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: Снимки за критика

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            Не съм запознат с това Сони, но може би има някакви опции за настройка на начина на фокусиране. Често има в менюто точно такава опция за фокусиране на "най-близкия обект", която може да се изключи.
                            Или като ДСЛР-ите да фокусира само по централна точка!? Нали апарата беше Сони РХ 100?
                            Последно редактирано от коко келеша; 07-01-14, 10:49.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Снимки за критика

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Или като ДСЛР-ите да фокусира само по централна точка!?
                              Да, ползвам и тази опция, но снимките не стават добри, вижда се мотора, но се губи пейзажа когато сме на открито....
                              Както вече споменах, повечето пъти нямам време за настройки, най-много да променя скоростта или блендата ...другото е късмет.

                              Ето тук също ми трябва фокус навсякъде.... само пример.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:921320_638266422898531_80540434_o.jpg
Прегледи:1
Размер:326.1 КБ
ID:5551583

                              или тази
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1553492_641946275863879_763564362_o.jpg
Прегледи:1
Размер:252.9 КБ
ID:5551584
                              Последно редактирано от Chinela; 07-01-14, 11:00.

                              Коментар


                              • От: Снимки за критика

                                • Contrast Detect (sensor)
                                • Multi-area
                                • Center
                                • Selective single-point
                                • Tracking
                                • Single
                                • Continuous
                                • Face Detection
                                Това са му вариантите, според написаното в ДПревю. По пътя на логиката, в първата снимка контрастния сензор би трябвало да се справи най-добре. За да постигнеш пък по-голям DOF, т.е. да имаш на фокус и обекти в близък план и такива надалеч, нямаш друг избор, освен да затвориш блендата... което обаче или ще ти свали скоростта, или ще ти вдигне исо-то - все нежелани ефекти в твоя случай, макар че Сонито е с хубава голяма матрица и високото исо (в разумни граници, все пак) не трябва да е чак много страшно като шум.

                                Друго, което забелязах в ревюто, е че имаш възможност за запаметяване на три комплексни набора настройки на апарата, които да сменяш с бърз бутон - това може да се окаже доста полезна функция за теб.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X