Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супермото,за първи мотор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Супермото,за първи мотор.

    Здравейте,нов съм във форума и се нуждая от помощ.Събрах някой лев и ми се иска да си купя мотор,който да може да се кара в града.Бюджета ми е около 3000лв,като се търси лек мотор,главно за заигравки.Това ще ми е първи мотор за в града,преди това съм имал няколко атв-та и се считам за малко над средното ниво карач.С това си мислене,реших да си купя Хонда ЦР125 миналото лято,изпадна ми на оферта,а и беше време да пробвам нещо ново,продадох атв-то (голяма грешка) и се хвърлих на хондата,като си мислех,че няма да имам проблеми,все пак не карам от вчера.Да,ама не! Много бяга тая Хонда и като цяло за първи мотор си беше доста зор да и свикна.След няколко месеца каране обаче,придобих навици и като цяло вече карането не беше борба,а се превърна в истинско забавление. До тук всичко добре,но мотора ме влечеше да го карам по улиците,просто в гората се чувствам по-добре на атв-то.Първоначално имах идеи да постегна ЦР-а и да го карам по асфалта,но е почти невъзможно да се регистрира,да не говорим,че този мотор ще види бая зор в този тип каране,пък и поддръжката,която чистия крос изисква...Идеята на тоя роман е,да се опитам максимално да ви ориентирам към това което търся,защото самия аз не знам,точно от какво имам нужда.Харесва ми как върви ЦР-р,иска ми се супермотото да е горе-долу със същия вървеж,обаче искам и да е с малък мотор.Спрял съм се на няколко машинки за сега- Aprilia MX 125,изцяло пригодено за СМ и 125 кубиковия модел на Хускварна,пак в СМ пакет.Това са общо взето машините,които влизат в ценовия ми диапазон,има го и варианта за една Ямаха WR,но ми се искаше първия мотор да е около 250 кубика,максимално лек,но пък има ли го варианта 125 кубиковото моторче,да ми умалее след 1-2 месеца и айде всичко от начало ?
    Приемам всякакви предложения и ориентири.Парите са готови,остана само мотор да взема.
    Забравих да спомена,че съм на 19 години-180см. 78кг.

  • #2
    От: Супермото,за първи мотор.

    И Априлията и Хъскито са от един и същи клас, така че което и да избереш, по-важното ще е конкретната оферта. За тези пари може да си купиш екземпляр около 2005-2006г., има доста обяви в нета. Иначе аз лично съм карал едно Хъски 2Т 125 сс, май беше 2006г., но това не е толкова важно и като цяло мога да кажа, че вървеше доста прилично Доколкото зная, май 2Т 250 сс няма да намериш нещо заводско, затова по-нататък се приготви да скачаш на нещо по-голямо и 4Т.
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      От: Супермото,за първи мотор.

      Аз слязох от NSR125 - Наистина едни две много щастливи 2 години изкарах с него, точно като теб - взех го на 16, като една година седя на село и изкарах А1 категория, вкарах го в града. Различен тип мотор е от твоя CR125, но моя съвет е да си вземеш двигател с ресурс, понеже 125/250 и като цяло 2Т машини се износват значително по-бързо. Няма спор, че двутактовите бягат значително много в сравнение с 4Т, пък и ще ти омалее, особено ако ти се налагат малко по-рязки изпреварвания и прочие... Успех, дано съм помогнал

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X