Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сливова ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сливова ракия

    Варенето беше без костилките, те падат на дъното на бидона и се изхвърлят без проблем. Сега знам, че ще кажете: Ако беше сложил 25 кила захар...щеше да изкараш...ама аз не искам да изкарвам, изобщо ракия не ми е нужна. Аз мога да я направя и без сливи...

    Коментар


    • #32
      От: Сливова ракия

      За всички колеги от форума, и желаещи, разбира се, по половинка от резултата безплатно по Еконт за тяхна сметка! Докато свърши...
      На ред е друга ракия, ама не съм правил такава и ме е страх да пускам тема.

      Наздраве!

      Коментар


      • #33
        От: Сливова ракия

        Малко късно видях темата,ама нищо.Колега chrichri,с удоволствие бих се възползвал от предложението за половинката по еконт,но нямам излишни няколкостотин лева

        Коментар


        • #34
          От: Сливова ракия

          Може ли да задам няколко въпроса?
          1.При ферментацията на сини сливи, на 100 кг плод-колко хлебна мая да сложа?
          2.Може ли тая мая да се добави 1-3 дни след започването на тая ферментация?
          3.При сините сливи, трябва ли да се образува "шапка" в кацата или това не е редно-както при гроздовите джибри (да са потопени)?
          4.Затворена ли да е кацата/бидона или отворен?5.
          5.При протичането на бурната ферментация трябва ли да разбърквам материала, при положение, че съм отстранил всички костилки?
          Предварително благодаря отговорите.
          Последно редактирано от ичиконти; 30-08-13, 14:22.

          Коментар


          • #35
            От: Сливова ракия

            Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
            Може ли да задам няколко въпроса?
            1.При ферментацията на сини сливи, на 100 кг плод-колко хлебна мая да сложа?
            2.Може ли тая мая да се добави 1-3 дни след започването на тая ферментация?
            3.При сините сливи, трябва ли да се образува "шапка" в кацата или това не е редно-както при гроздовите джибри (да са потопени)?
            4.Затворена ли да е кацата/бидона или отворен?5.
            5.При протичането на бурната ферментация трябва ли да разбърквам материала, при положение, че съм отстранил всички костилки?
            Предварително благодаря отговорите.
            1. Не е нужно повече от 20-100гр.
            2. Не може.
            3. Не се допуска шапка.
            4. Затворена, но не херметично.
            5. Да.

            Коментар


            • #36
              От: Сливова ракия

              НЕКА ВИ задам един въпрос, как от джанковица да се усети вкуса на сливова ракия. КАК. Елементарно е. В дамаджаната където държите джанковицата слагате 5 сушени сливи без костилка за 2 литра джанковица. Сушената слива дава цвят и вкус. Пробвал съм на водка тази рецепта. Стаааава и ме питат откъде е тази хубава сливова. Давам Ви тема за размисъл, тъй като съм търпял доста разочарования от джанковицата,киселяк, после двоен припек и т.н. Пробвайте и .....................
              Последно редактирано от белята; 08-09-13, 22:57.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #37
                От: Сливова ракия

                Е, никой не умря и на събора в Приморско от "джанковицата".

                Коментар


                • #38
                  От: Сливова ракия

                  И аз ще правя сливова, но ме наплашиха, че повечето марки захар, които продават, не ставали, защото не действали кво требе на джибрите. Та ме е страх да не бактиша матряла, а той не е малко. Това за захарта вярно ли е и ако да, каква марка да купя, та да не прецакам работата?
                  Да не се разглежда като реклама на някоя си захар, защото съм на зор и... те така.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Сливова ракия

                    Слушам от пиячите около мен, че захарта от Лидл кара джибрите да не превират. Те търсят само захар българско производство.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Сливова ракия

                      А пък , ако намериш нерафинирана-гаранция е без консерванти.Успех!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Сливова ракия

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Слушам от пиячите около мен, че захарта от Лидл кара джибрите да не превират. Те търсят само захар българско производство.
                        Приятелю, и аз не съм никакъв пияч, но едно, че ми изпаднаха евтини и разкошни сливи и после - къща без ракия и вино... бе, нещо не е така.

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        А пък , ако намериш нерафинирана-гаранция е без консерванти.Успех!
                        Ако имаш предвид кафявата нерафинирана, тя излиза златна като цена. А относно българския производител - кой е той, бре хора? Почти всички само пакетират захар от внос. Сега последната ми информация е, да не купувам "Фамилия", а "Аякс". Иначе "Фамилията" е чудесна за сладкиши, за кафе, но за ракия не била подходяща. Изобщо съм като патка в кълчища, а нямам време за продължителни проучвания.
                        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                        имат право да гласуват на избори.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Сливова ракия

                          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                          ... А относно българския производител - кой е той, бре хора? Почти всички само пакетират захар от внос. Сега последната ми информация е, да не купувам "Фамилия", а "Аякс". Иначе "Фамилията" е чудесна за сладкиши, за кафе, но за ракия не била подходяща. Изобщо съм като патка в кълчища, а нямам време за продължителни проучвания.
                          От години купувам само горнооряховската и свършва това, за което я ползвам. Дали там я правят или пакетират само - не знам, но издънки с нея нямам. При нас я има в метро.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Сливова ракия

                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            И аз ще правя сливова, но ме наплашиха, че повечето марки захар, които продават, не ставали, защото не действали кво требе на джибрите. Та ме е страх да не бактиша матряла, а той не е малко. Това за захарта вярно ли е и ако да, каква марка да купя, та да не прецакам работата?
                            Да не се разглежда като реклама на някоя си захар, защото съм на зор и... те така.
                            Търсиш надпис 997 kcal,казват,че по-малко kcal не ставали за ракия.
                            Нищо не мога,и нищо не знам...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Сливова ракия

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              От години купувам само горнооряховската и свършва това, за което я ползвам... издънки с нея нямам.
                              Подкрепям.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Сливова ракия

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                От години купувам само горнооряховската и свършва това, за което я ползвам. Дали там я правят или пакетират само - не знам, но издънки с нея нямам. При нас я има в метро.
                                Доколкото знам я правят, но вече внасят суровината. Като бях ученик (от региона съм), есенно време тръгваха едни камиони с цвекло към Горна. Сега вече не се гледа цвекло, а захарните заводи си внасят меласа или каквото е там, май от тръстика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X