Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

    Сива водна змия е ...Безобидна!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #47
      От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      ...
      Домашните любимци могат да ви бъдат "система за ранно предупреждаване"...
      Запомнете, че животинките са по-страхливи от нас и хапят само при самозащита!
      Смоците бягат и се крият, но пеплянките замръзват на едно място и се готвят за атака(защита). Те се познават по рогчето на челото.
      Нашият каракачанец не ги "отбелязва" много, те него - също. Смоците не ми пречат изобщо, при нас са с жълтите кореми, просто се избягваме взаимно.
      Пепелянките обаче не винаги са с рогче, пише, че има и без... макар и рядко. За жалост не винаги съм въоръжена с фотоапарат. Не ми се е случвало да замръзват и нападат. За щастие, тези които съм срещала, винаги отстъпват, но ме е страх да не настъпя някоя, че юли август с ботуши е горещо, а болниците са далечко. Покрай многото валежи на пролет, доста се показаха.
      Това, което разбрах от всичкото четене, е предпазливост, самообладание, евентуално урбазон при алергична реакция и "бегом" към спешното. Няма умрели от ухапване в България.
      Делниците и пътищата ни са къде по-опасни от пепелянката.

      Коментар


      • #48
        От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Домашните любимци могат да ви бъдат "система за ранно предупреждаване", а някои закусват с толкова страшните змейове.
        До сега не сме имали кучета, които да ги надушват/усещат/виждат, не и преди мене а имам два случая "близки срещи..." с кучета и змии.Единия в гората, другия в ...коридора.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #49
          От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

          Забелязал съм, че котките ги надушват и се впускат в борба. За кучета нямам наблюдения.
          Срещу змии най-добрият домашен любимец са таралежите

          Коментар


          • #50
            От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

            Не мога да завъртя таралеж заради кучето.Гони и катериците, и врабчетата, и мухите.Преди няколко години в двора незнайно откъде се появи таралеж, овреме го пуснах в съседния двор, който е необитаем, като гора е и отделна еко-система.Всъщност от там беше дошла и змията в коридора ни.Нощно време, когато стоя с пушката на балкона, понякога чувам шумове подобни от стъпките на човек(мисля, че таралежите движейки се генерират подобен шум), но не чувам специфичното им "грухтене".Надявам се да са си създали своя популацийка, но все се чудя дали декар и половина-два заградено пространство, с храсти, дървета и буйни треви, са им достатъчни да оцелеят.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #51
              От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              .. Срещу змии най-добрият домашен любимец са таралежите
              Да, но те са най-големия преносител на кърлежи, даже 1-ца мярка за заразеност на даден район е "1 таралежо-час". Не ги предпочитам пред змиите ... със сигурност!
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #52
                От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                Трапер, не забравяй костенурките.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #53
                  От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                  Всяка пролет ми писва да изкарвам таралежи от двора, даже познавам лая на кучето, когато си играе с тях. То го млати с лапата таралежа го боде, а кучето още повече се ядосва и лае, процеса може да прдължи с часове, докато не махна таралежа.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #54
                    От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Да, но те са най-големия преносител на кърлежи, даже 1-ца мярка за заразеност на даден район е "1 таралежо-час". Не ги предпочитам пред змиите ... със сигурност!
                    Ако таралежите са свои, кърлежите не важат. Само трябва да ги хванеш по веднъж. Капка Фронтлайн по бодливата гърбина веднъж годишно - и ни кърлежи, ни бълхи.

                    (бълхите при таралежа също са фактор, ако ти живее наблизо)

                    Коментар


                    • #55
                      От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Не мога да завъртя таралеж заради кучето.Гони и катериците, и врабчетата, и мухите.Преди няколко години в двора незнайно откъде се появи таралеж, овреме го пуснах в съседния двор, който е необитаем, като гора е и отделна еко-система.Всъщност от там беше дошла и змията в коридора ни.Нощно време, когато стоя с пушката на балкона, понякога чувам шумове подобни от стъпките на човек(мисля, че таралежите движейки се генерират подобен шум), но не чувам специфичното им "грухтене".Надявам се да са си създали своя популацийка, но все се чудя дали декар и половина-два заградено пространство, с храсти, дървета и буйни треви, са им достатъчни да оцелеят.
                      В казармата що пълнители се празнеха заради таралежи,от тогава знам че имало два вида,кучешки и свински
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        В казармата що пълнители се празнеха заради таралежи,от тогава знам че имало два вида,кучешки и свински
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...829#post609829

                        Коментар


                        • #57
                          От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                          Хайде и аз да попитам какво е това животинче, което това лято ме насъска. Успях да поснимам с телефона на момента. Постарах се да го изпъдя "с добро" а то така нахапа пръчката няколко пъти.... Добре че не ме накара да постъпвам и по-лошо, макар и с пръчка се изпратихме по живо по здраво, не ми е било цел да го убивам, все пак срещата ни беше по нежелание и на двамата. Колегата ми който беше с мен спомена за вид усойница но аз така и не намерих инфо.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0751.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5623686
                          първа среща

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0752.jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5623687
                          айде тръгвай да не те настъпя

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0753.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5623688
                          LZ1NIM/P
                          B pos

                          Коментар


                          • #58
                            От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                            Това е водница - има жълто зад главата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                              Водна змия. Лесно се познава по жълтите бузи!
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #60
                                От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                                Усойницата съвсем не е така дружелюбна...Навива се като карначе и отскача като пружина...Така че,това упражнение с тоягата не изглежда много разумно щом не познаваш змиите...Вярвай ми,за да не го разбереш и ти по трудния начин.Извадил си късмет с тази водна змия...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X