Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Вероятно същия смок.Усойниците не си позволяват фигура на сумист...
    По снимката не може да се каже. Не е усойница, защото не е с такава шарка, но не дебелото тяло определя, че не е усойница- има и такива видове.
    Според мен е смок.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #32
      От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

      И двете змии са от вида сива водна змия (Natrix tessellata). Напълно безопасни за човека. Срещат се в близост до водоеми, вкл.влизат и в морето. Интересното е, че сравнително често се случва да попадат в града, далече от всякаква вода. Има доказани случаи на влизане в моторния отсек на коли на рибари. Също в живарници, пълни с риба (хранят се основно с риба и уловените риби ги привличат). Вероятно така попадат в града.
      Преди няколко години се натъкнах на една почти в центъра на София. Пълзеше по осевата линия на оживена улица. Около метър дълга (стигат до около 1.30м). Улових я пред учудените погледи на останалите участници в движението - беше си странна и необичайна ситуация.. После, в близките дни, я занесох на р.Струма при Земен и я пуснах. Имам и видео от пускането.
      Ето снимки от един сайт за такива животни:
      http://www.euroherp.com/species/Natrix_tessellata/

      Коментар


      • #33
        От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

        Първоначално публикуван от Stanchev Преглед на мнение
        И двете змии са от вида сива водна змия (Natrix tessellata). Напълно безопасни за човека. Срещат се в близост до водоеми, вкл.влизат и в морето. Интересното е, че сравнително често се случва да попадат в града, далече от всякаква вода. Има доказани случаи на влизане в моторния отсек на коли на рибари. Също в живарници, пълни с риба (хранят се основно с риба и уловените риби ги привличат). Вероятно така попадат в града.
        Преди няколко години се натъкнах на една почти в центъра на София. Пълзеше по осевата линия на оживена улица. Около метър дълга (стигат до около 1.30м). Улових я пред учудените погледи на останалите участници в движението - беше си странна и необичайна ситуация.. После, в близките дни, я занесох на р.Струма при Земен и я пуснах. Имам и видео от пускането.
        Ето снимки от един сайт за такива животни:
        http://www.euroherp.com/species/Natrix_tessellata/
        На мен ми е влизала змия в живарника, беше изяла две риби и нагълтала наполовина третата, когато я разкрих
        А това какво е (тру-у-у-удно преглъщаше мишката) ? Май си е "гад отровна", а ?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2668.jpg
Прегледи:1
Размер:254.3 КБ
ID:5514130
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

          Усойница е.

          Коментар


          • #35
            От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Усойница е.
            Тогаз внимавайте в Южния Парк
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

              Тази година са плъзнали навсякъде. Наистина трябва да се внимава.

              Коментар


              • #37
                От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                Да, стопроцентова усойница. Наистина ли е от Ю Парк?

                Коментар


                • #38
                  От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                  Често съм срещал усойници... На учудващо голяма надморска височина....
                  Не са чак толкова плашливи.... Едните малки усойници се бяха завили на един камък покрай натоварена пътека...
                  Бяха на около 1м височина (язва в камъка) и не ги бях забелязъл... Щерката ми обърна внимание - 'я виж какви големи червеи'
                  А друга се подплаши по пътеката - вървеше на около 1м пред нас.... Бе нервна, но също позволяваше неприятно близа дистанция....
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                    Може ли някой да ми каже каква е тази змия ? Беше на стълбите пред входната ми врата и съм много уплашена. От много ровене в интернет мисля, че не е отровна /усойница или пепелянка /. Прилича ми на водна змия, но все пак ако има познавачи, моля за съдействие по това което се вижда на снимката да ми кажете каква е според вас. Дълга е около 30-35 см . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1502.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5590925

                    Коментар


                    • #40
                      От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                      Водна змия.
                      Не е отровна.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #41
                        От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                        Водна змия.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                          Сигурни ли сте, защото днес я показах на човек който уж разбира и ми каза че това е малка усойница. Аз разгледах в интернет и видях , че на усойницата шарките са други , но той ми каза че при малките е така и като станат големи се променят шарките. Освен това усойницата снася яйцата си през август/така четох/ , а този човек ми каза че е малка на 50 дни - змия усойница и много ме притесни , защото би трябвало да има още 10-12 малки. А между другото живеем близо до река. С две малки деца съм и не знам как да се справя ако ще има още змии. Другия вариант много ме успокои - водна змия.

                          Коментар


                          • #43
                            От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                            Първоначално публикуван от елена75 Преглед на мнение
                            Сигурни ли сте, защото днес я показах на човек който уж разбира и ми каза че това е малка усойница. Аз разгледах в интернет и видях , че на усойницата шарките са други , но той ми каза че при малките е така и като станат големи се променят шарките. Освен това усойницата снася яйцата си през август/така четох/ , а този човек ми каза че е малка на 50 дни - змия усойница и много ме притесни , защото би трябвало да има още 10-12 малки. А между другото живеем близо до река. С две малки деца съм и не знам как да се справя ако ще има още змии. Другия вариант много ме успокои - водна змия.
                            Тъй като съм между река и гора и за съжаление се срещат при нас от безобидни смоци до водни и пепелянки и някаква с червено и бяло(която не съм открила още), не спирам да ровя из интернет и да чета за отровни влечуги.
                            Ето и най-полезният материал на който съм попадала до сега:
                            Някои аспекти при ухапванията от пепелянка и усойница
                            Надявам се да ти свърши работа.

                            Коментар


                            • #44
                              От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                              Най-добрият вариант е да не се шашкате.
                              Почистете високата трева в района, който обитавате и все пак гледайте си в краката.
                              Домашните любимци могат да ви бъдат "система за ранно предупреждаване", а някои закусват с толкова страшните змейове.
                              Запомнете, че животинките са по-страхливи от нас и хапят само при самозащита!
                              Смоците бягат и се крият, но пеплянките замръзват на едно място и се готвят за атака(защита). Те се познават по рогчето на челото.

                              Коментар


                              • #45
                                От: За Разбирачите! Каква според вас е тази змия?

                                Преди 10 дни в партера на кооперацията ни,имаше една 35-40см,уплашила тъщата (незнам как) и си отишла по-живо,по-здраво.
                                Последно редактирано от honda b16a2; 13-06-14, 15:28.
                                Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X