Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на палатка(рейки)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на палатка(рейки)

    Имам палатка Cavery Extent от няколко години(може би 3-4). Много съм доволен - изработката е добра, як дъжд ме е валял и забележки нямам никакви!
    Проблема ми е, че една от рейките се пукна. Не напречно, а надлъжно За сега може да се ползва и така, но ме е страх в даден момент да не се прекърши нацяло докато си спя вътре.

    Имате ли идея дали това може да се поправи? Единственият вариант е да се смени проблемното парче според мен, но си нямам идея дали някой извършва такива неща? Мислех си да се наниже някаква тръбичка или подобно върху проблемното място, но това ще ограничи огъването и от там следва каквото следва...
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    От: Ремонт на палатка(рейки)

    Може би някъде продават само рейки, друг вариант - Бау..кс - палатки по 14 лв. Има рейки в комплекта, палатката може и да изхвърлиш.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на палатка(рейки)

      В повечето туристически магазини продават ремонтни комплекти и съответно рейки. Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на палатка(рейки)

        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
        Имам палатка Cavery Extent от няколко години(може би 3-4). Много съм доволен - изработката е добра, як дъжд ме е валял и забележки нямам никакви!
        Проблема ми е, че една от рейките се пукна. Не напречно, а надлъжно За сега може да се ползва и така, но ме е страх в даден момент да не се прекърши нацяло докато си спя вътре.

        Имате ли идея дали това може да се поправи? Единственият вариант е да се смени проблемното парче според мен, но си нямам идея дали някой извършва такива неща? Мислех си да се наниже някаква тръбичка или подобно върху проблемното място, но това ще ограничи огъването и от там следва каквото следва...

        Почти всичките с огъващи се рейки, го имат този проблем.
        Иначе са лесни за опъване, ама....

        Вземи една китайка от........ за20лв. и рейки - на корем.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на палатка(рейки)

          Аз строших една рейка миналата седмица по същия начин, мисля да я омотая изолирбанд доволно, та да видим дали ще стане.. Като я направя ще пиша дали е издържала..

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на палатка(рейки)

            Напиши " къмпинг оборудване", палатки и т.н. , същия проблем имах. Има прекрасни магазини.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на палатка(рейки)

              С изолирбанд не издържа . Проверено. Венъж нацепена се гъне много по-лесно от другите. А като се гъне повече от другите почва и да се чупи под изолирбанда.

              Схемата с евтина палатка за резервни рейки е добра. Стига твоята да не е с различни рейки, че са поне 2 размера. Продават се резервни, но не помня цените какви бяха. Нещо от сорта на 2-3 лева са май за елемент.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на палатка(рейки)

                В Стената има резервни рейки, не се мъчете.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на палатка(рейки)

                  Благодаря за отговорите! Явно ще търся по туристическите магазини! Само не ми е ясно номера със смяната как става? Този ластик как да го промуша пак? С водещо въженце!?

                  Номера с евтина палатка не става - рейките са друг размер. Знам защото имам и една такава от 20лв(викам й Комарника, защото пази единствено от комари ) - давам я на приятели като ходим повече хора заедно, че на никой не му се инвестира в къмпинг оборудване...
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на палатка(рейки)

                    Отиваш в най-близката до теб Стената със счупена рейка, там ще ти помогнат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на палатка(рейки)

                      Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                      Аз строших една рейка миналата седмица по същия начин, мисля да я омотая изолирбанд доволно, та да видим дали ще стане.. Като я направя ще пиша дали е издържала..
                      Няма как да стане по този начин. Рейките се "напрягат" когато се огънат. Има резервни с различен диаметър и не са скъпи. По добре е с тях.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на палатка(рейки)

                        Когато се налага авариен ремонт, далече от магазина за колчета, съм използвал т.нар. бандажна намотка:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bandage.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5499501
                        Изпълнява се с навивки плътно една до друга върху ухото от дясно на ляво, края се мушка в него и се издърпва под намотките.
                        Навивката е от налична тънка тел, по-дебела корда, в краен случай с канап,
                        като в последните два варианта е добре да се лакира с лака на жената (ако не си го е забравила и не ви хване ).
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на палатка(рейки)

                          Ето я вече ремонтирана.. Осукана с корда по начина на дедо Коко и накрая омотана с изолирбанд 2 пъти..

                          Препоръчвам да НЕ го правите.. Това беше тест за нервите ми.. Иначе стана фатката.. Предполагам, че ще държи, но да видим..

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0371.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5500726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0372.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5500727

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на палатка(рейки)

                            Аз моята е ремонтирах за около 30мин срещу 4.2лв
                            Около 15мин. прекарах в туристическия магазина и то защото разбира се се загледах по разни работи. После за около 10-15мин вкъщи смених проблемната рейка(развързах ластика в края, смених спуканата с новата и с помоща на тънка тел промуших ластика и го върнах отново).

                            Благодаря, че ме отворихте за резервните елементи! Според мен всякакви ремонти се обезмислят, освен в аварийни ситуации.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на палатка(рейки)

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              ...освен в аварийни ситуации.
                              И аз така мисля вече.. Започнах ремонта на моята ей така, да видя какъв ще е крайния резултат и сега нямам идея колко ще издържи, а пръстът ми на едната ръка вече 5ти ден изтръпнал и не го усещам, за дето прикрепях кордата..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X