Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запекло бутало на Cayenne S

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Сервис - гр. София м/у ОМВ и "дом на камиона" на Ботев градско шосе. При нас проблема дойде от скъсан клапан и брутално задран цилиндър = Нов целиндров блок.

    www.autoroyal.no/cda/ViewFile.aspx?id=3730
    Последно редактирано от Паджеровод; 10-07-13, 07:06.

    Коментар


    • #17
      От: Запекло бутало на Cayenne S

      Първоначално публикуван от malhi4o Преглед на мнение
      Сервиз - проблема дойде от скъсан клапан и брутално задран цилиндър = Нов цилиндров блок.....
      М да, няма да коментирам
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        От: Запекло бутало на Cayenne S

        Що си мисля че уравнението продължава с + нова глава = нов /друг/ двигател?
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          От: Запекло бутало на Cayenne S

          Има много кайени с такива двигатели -4.5 по моргите. Провери цената за цял блок с буталата или защо не за цял двигател

          Коментар


          • #20
            От: Запекло бутало на Cayenne S

            0888459459 Нарко - Товае номера на майстора. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7f2j.png
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5500741

            Коментар


            • #21
              От: Запекло бутало на Cayenne S

              Първоначално публикуван от malhi4o Преглед на мнение
              Нарко - Товае
              Направо ми звичи като африкански шаман ......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: Запекло бутало на Cayenne S

                И аз не зная защо се казва така, даже си мислих да не пиша името или прякора ама така му викат. Работи основно по Porsche и има части. Убитава две складови постройки с червен цвят и няма никакви табели които да пдсказват, че там се извършват ремонти на автомобили.
                В кой град е колата? - към автора на темата.

                Коментар


                • #23
                  От: Запекло бутало на Cayenne S

                  Нарко се казва Нарцис Найденов и дълги години беше шеф на сервиза на Оркид (Порше). Единственият човек в България със всички сертификати за Порше и единствения човек, който спокойно може да каже че разбира от поршета.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Запекло бутало на Cayenne S

                    Като знам че тези поршета вече са в диапазона 12-15k лева незнам дали ремонт въобще ще си струва да се направи. Не е ли по удачно да се купи друг двигател от ударен такъв. Иначе 2007 ако не и 2006 излиза новия мотор 4.8, та този 4.5 може да е и по стара година и съвсем да не си струва да се оправя. Частите за порше са доста скъпи и ремонта ще е някакъв компромис от към качество за да е в разумни граници цената.
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • #25
                      От: Запекло бутало на Cayenne S

                      4.5 има и 2006-та година. Цена на цял оборудван мотор не е висока. може и за 4 бона да се намери. за 500лв ще качат мотора. А за дефектирал мотор не съм чувал много. Здрави са, стига да се обслужва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Запекло бутало на Cayenne S

                        И при мен се прояви това чукане на 108000 Чудя се какво да правя?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Запекло бутало на Cayenne S

                          няма какво да се чудиш... на 02.03.15 се появи чукане...При Нарцис ми направиха бърз тест - вадиш пръчката на маслото, светваш с фенерче... и ако има метални частици в маслото по пръчката...сорри. Пробвах с добавка...намали чукането, ама си се чува на тихи обороти до към 2000. С други думи...нищо.
                          купих двигател за 4000- оборудван, при Нарцис го смениха -900 за работа , около 600 за масла, антифриз и филтри и т.н. консумативи при смяната. За ремонт на моя с изработка на цилиндрови втулки(ризи) с 8 нови бутала - около 8500 ми казаха
                          Истината е че двигателите не са много добри- нямят стоманени цилиндрови втулки - алуминиев цилиндър с никасилово покритие... когато се износи...нов двигател.
                          доста прочетох за никасила най- вече от прегряване страда. Прегрее ли двигателя...нов. Много е важно и маслото - 0w40 със спецификация за порше...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X