Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

    Историята на един боец ,оцелял 50 години,чакащ своето прераждане като феникс от пепелта!
    Историята започва от витрината на ЦУМ!Руския посланик в България ,купува красивото возило,радвайки му се 4 години.Наложило му се,да се върне в Русия,това довело до продажбата на Вартбурга!
    От тук започва и намесата на дядо! Той е имал мотор Балкан с кош,продал го с идеята да си закупи автомобил! Повод за бъдещата покупка бил рождения ден на баба ми,дядо е бил директор на някакво училище та се е познавал с въпросния Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0001.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:6018488другар. Не знам как са разбрали за желанията на един друг,но се осъществява покупката ! От тогава е собственост на нашата фамилия,официален собственик е баба миНатиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0007.jpg
Прегледи:1
Размер:262.0 КБ
ID:6018494! Ето и една-две снимки на баба и дядо а баща ми е бил абитуриентНатиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0010.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:6018489Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0011.jpg
Прегледи:1
Размер:75.0 КБ
ID:6018490 След години баща ми се е оженил пръкнала се е сестра ми та после и Аз.След като станах мислещ човек си спомням че,татко си беше купил вече лада 1500 мой набор 77г.,а дядо си обичаше неговото единствено возило Wartburga ! Спомням си баба и дядо ме водеха на почивка с тяхната кола до Хисаря и може би и на други места,но това си спомням.Колата беше уникална ,отваряха се задните малки прозорчета нямаше повдигнат под в средата,като диван от тогава я харесвам и беше моя мечта да я имам!Дойде момента където изкарах книжка(95г.) карах една лада 7-ца татко я беше взел на майка ми ,а Вартбурга чакаше кротко,дядо не си го даваше!Дядо остаря беше 2001-2-ра година и не можеше да се грижи за него и решиха с баба ми да ми го подарят,бях на седмото небе ,мечтата ми се осъществяваше.Запалихме колата тръгна на собствен ход,усетих как дядо се просълзяваше ,казвайки ще ме повозиш с нея нали!!!Колата отиде директно в един сервиз за боя където там работеше като чирак един мой приятел.Направиха я добре за времето си.Закупих един-два вартбурга за части Радвах и се до 2007 г. даже колата беше абитуриентка за втори път на едно момиче която искаше да е ретро ! От тогава се развали стабилизиращата щанга на задния мост.От тогава колата е пред покой,закарах колата пред блока където живея.Баба и дядо починаха !Мина се време децата започнаха да скачат по нея,бяха безмилостни,вдлъбнаха тавана и какво ли не,докато общината не я вдигна защото остана с черните номера и е решила ,че е брак. Вече е 2008г. добре че баща ми е бил когато са я вдигнали за да му кажат къде я карат,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0006.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:6018481откупих я с пазарлък за престоя излезе около 300лв.Закарах я с авто-воз директно на вилата където ме чакаше до ден днешен! Вече е 2013г. прочетох в нашия форум за реставрация на автомобил на Стоян и веднага ми загльожди.Аз имам супер кола и съм я опропастил!!!! Отидох в общината на баба ми,за голяма изненада колата още се водеше,платих и данака до края на 2013г.Бях я прибрал в двора,имах площадка,която беше за тенис-масата и реших да я покрия за да може да се реставрира на завет.Ще я направя в памет на дядо Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00759.jpg
Прегледи:1
Размер:185.3 КБ
ID:6018491Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00760.jpg
Прегледи:1
Размер:202.9 КБ
ID:6018492Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00762.jpg
Прегледи:1
Размер:175.1 КБ
ID:6018493
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от iszs; 04-07-13, 23:27.
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

  • #2
    От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

    Давай,давай още.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

      Силно се надяваме да имаш още снимки.... ,че... незнам. АКо сега тепърва ще я реставрираш ще ни изнервиш от чакане,да я видим готова. Дано да е готова вече... чакаме още.. БРАВО!

      Коментар


      • #4
        От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

        За съжаление ,тепърва ще я реставрирам ,за радост имам финанси да я довърша ,което си е подвиг в тая криза.Накупил съм и доста части ,новички от Германия ,ще ги наснимам и ще ги кача ,но реставрацията тепърва предстои та ще бъде моя бавен но реален проект!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00741.jpg
Прегледи:1
Размер:179.2 КБ
ID:5498725Моите приятели се плацикаха,в басейна, а аз сам направих навеса !
        Последно редактирано от iszs; 04-07-13, 23:07.
        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

        Коментар


        • #5
          От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

          Глей ся, убиваш интригата. Подхващаш една чудесна тема, зарибяваш народа с ретроспекции и чувства, аз почти се влюбих в тая кола и.... аре в басейна. Поне питай нещо от рода "мога ли да му преместя двигателя в багажника?", "как мога да му туря гуми ОлТерайн?"... и стой та гледай. Тва беше майтап, разбира се. Пожелавам ти време и финанси, желанието явно го имаш. С най- голям кеф се абонирам за темата.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

            Чакам с интерес и аз продължението!

            Коментар


            • #7
              От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

              Ето още малко интересна история която дядо ми я даде с колата (рекламни брошури)!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0002.jpg
Прегледи:1
Размер:153.8 КБ
ID:5498807 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0003.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5498808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0008.jpg
Прегледи:1
Размер:231.4 КБ
ID:5498809Не знам защо обаче в техническия паспорт и в талона са написали,че е 312,след като на табелата на купето ясно пише 311(312 започва да се произвежда няколко години по късно) ,но както и да е,поне номерата отговарят!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00704.jpg
Прегледи:1
Размер:97.7 КБ
ID:5498802а на волана има икона която пази автомобилиститеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00763.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5498803 До тук добре.Колата е вече на сухо,и може да започне и самата реставрация която ще е горе долу на следните етапи:Имам всички необходими инструменти само още нямам компресор което ще ме позабави малко ,затова (1-во) смятам да започна със махането на салона и разглобяването на всички детайли(снимки и пълен опис кое от къде е )и оголване на цялото купе(брони,фарове) ! Ако нещо не правя както трябва ще се радвам на всички съвети!! (2-ро)смятам да махна врати,капаци,калници,резервоар,стъкла,мерене на всички уплътнения (3-то),пясъкоструйка на вратите и капаците след което се поцинковат студено с цинк от долната страна на (zinga)следва епоксиден грунд а изгнилото по вратите реже и нова ламарина(всичко ще опиша подробно за самата бояджийска и тенекеджийска част ,може да е полезно за доста хора(за която изчетох доста)!(4-то)Ще сваля двигател отделяне на купето от шасито(5-то)песакоструй ,грундиране ,кърпене бояджийски работи! (6-то)окачване,джанти,гуми (7-мо)цялостна боя,никелиране (8-о)сглобяване Разбира се така звучи хоп-троп но това е дълъг процес и доста детайлен докато се изпипа всеки един елемент,превоз, това си е доста време и пари Смятам всичко сам да направя с изключение на пясъкоструенето,никелирането и може би външната боя!
              Последно редактирано от iszs; 05-07-13, 07:49.
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • #8
                От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                Къде по-точно се развиват събитията, да мина да хвърля едно око на живо.
                Имам някакъв опит с реставрациите.

                Коментар


                • #9
                  От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                  Уникално!
                  абонирам се за темата!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                    Честно казано - затрепери ми под лъжичката след първото мнение в темата... Това "Ще я реставрирам в памет на дядо" ми бръкна в душата! Ние на времето също имахме Вартбург, даже два (един след друг, разбира се....). Баща ми бе, един от най-добрите майстори на тази марка във Варна (беше маниак - разглобявал го е целия на ниво "болтчета и гайки" и го редеше на плочките в двора в насипен вид, а после го събираше - така си прекарваше не една годишна отпуска). Идваха за центровка при него, хора дори и от други близки градове - Добрич (Толбухин тогава), Шумен, Провадия и т.н. Имам незабравими спомени от тази марка, като най-ценния е първия офроуд в живота ми - прекосихме Верила по черно от Ковачевци до Чуйпетльово - през билото и на един каменен праг дори разпрахме пода... Ако имаш нужда от съвет по механичната част, с удоволствие ще те свържа със стария! Мисля, че ще се зарадва, ако може да помогне за реставрацията на тази наистина вярна машинка.

                    Поздрави
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 05-07-13, 07:58.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Честно казано - затрепери ми под лъжичката след първото мнение в темата... Това "Ще я реставрирам в памет на дядо" ми бръкна в душата! Ние на времето също имахме Вартбург, даже два (един след друг, разбира се....). Баща ми бе, един от най-добрите майстори на тази марка във Варна (беше маниак - разглобявал го е целия на ниво "болтчета и гайки" и го редеше на плочките в двора в насипен вид, а после го събираше - така си прекарваше не една годишна отпуска). Идваха за центровка при него, хора дори и от други близки градове - Добрич (Толбухин тогава), Шумен, Провадия и т.н. Имам незабравими спомени от тази марка, като най-ценния е първия офроуд в живота ми - прекосихме Верила по черно от Ковачевци до Чуйпетльово по черно, през билото и на един каменен праг дори разпрахме пода... АКо имаш нужда от съвет по механичната част, с удоволствие ще те свържа със стария! Мисля, че ще се зарадва, ако може да помогне за реставрацията на тази наистина вярна машинка.

                      Поздрави
                      Благодаря,не се срамувам ,с което се затруднявам ще питам нали за това е форума!
                      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                        Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                        Благодаря,не се срамувам ,с което се затруднявам ще питам нали за това е форума!
                        Общо взето (и аз на времето понаучих нещо покрай бащата - сам съм сменял съединител не един път, а за целта се сваля двигателя) "философията" при тази кола е центровката ,ремонта на "фрайлайф-а" (скоростната кутия като цяло) и полуоските - това са нещата, за които се иска чалъм (конкретен предишен опит). С останалото мисля, че ще се справиш и сам, ако разполагаш с техническата документация на колата (една дебела книга, която мисля, че баща ми пази още - със всичко описано чарк по чарк и съответните стойности) или имаш опита с двутактови двигатели (гледам, че си с мотор на аватара). Ако имаш нужда от съвет - пиши на ЛС и ще ти дам телефония номер на баща ми.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Къде по-точно се развиват събитията, да мина да хвърля едно око на живо.
                          Имам някакъв опит с реставрациите.
                          Колега колата е на вилата на баща ми,не е близо,ще ходя там когато мога,ще гледам да е всяка седмица,а и татко се радва като съм там при него,ще снимам и държа в течениеЩе я видите на живо вече готова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8751784039_e22f4f0e23_z.jpg
Прегледи:1
Размер:224.0 КБ
ID:5498811Още не съм решил как да изглежда дали оригинал или може би нещо такова а може и по добре !
                          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Общо взето (и аз на времето понаучих нещо покрай бащата - сам съм сменял съединител не един път, а за целта се сваля двигателя) "философията" при тази кола е центровката ,ремонта на "фрайлайф-а" (скоростната кутия като цяло) и полуоските - това са нещата, за които се иска чалъм (конкретен предишен опит). С останалото мисля, че ще се справиш и сам, ако разполагаш с техническата документация на колата (една дебела книга, която мисля, че баща ми пази още - със всичко описано чарк по чарк и съответните стойности) или имаш опита с двутактови двигатели (гледам, че си с мотор на аватара). Ако имаш нужда от съвет - пиши на ЛС и ще ти дам телефония номер на баща ми.

                            Поздрави
                            Имам всички книги,от типа ,,аз ремонтирам вартбург ,,запасил съм се с литература ,но ако се затрудня с нещо ще питам!Благодаря
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                              В средата на волана е вградена красивата емблема символ на замъка Вартбург. Виждам че имате и оригиналното авто радио Берлин. Аз много ги харесвам тези машинки и ще следя с интерес. Гледаите само да го боядисате правилно , имам предвид двуцветната комбинация да е правилно направена че съм виждал бая сбъркани!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X