Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

    Първоначално публикуван от jpmitko Преглед на мнение
    Колега очарован съм от твоята публикация и това което правиш с тази уникална машина погледни следната тема:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...F2%E1%F3%F0%E3
    Поради смяна на место живеенето вече трета година не съм правил нищо по него. Остава му много малко за да тръгне по улиците. Беше разделено купето от шасито пребоядисано изкърпено и сглобено наново. Разглобяване на двигателя профилактика и събиране наново, центровки и работи като нов.
    Ако имаш нужда от нещо ще се радвам да споделяме мнения.
    Колега това което ти си свършил на мен тепърва ми предстои,за момента виждам зор с гумените уплътнения(искам нови за цялото купе),и търся брони които поне не са накъдрени!
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

    Коментар


    • #47
      От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

      първо да се абонирам за темата, второ- чакам продължението и трето- от Сф си- прати някакъв тлф все ще съм ти полезен с нещо- имам трийсетина потомци в двора си и тъпо и упорито работя по тях. Днес специално успях да "пална" триосния Баркас след един спешен ремонт на двигателя- на 29.06. имахме Трабант фест в Тетевен и за 250 км ми "изпи" 4 литра масло- двг е четиритактов.

      Коментар


      • #48
        От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

        Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
        Колега това което ти си свършил на мен тепърва ми предстои,за момента виждам зор с гумените уплътнения(искам нови за цялото купе),и търся брони които поне не са накъдрени!
        В интерес на истината уплътненията и броните съм ги оставил за накрая. Има един завод в Ямбол 'ЗТКИ' там правят всякакви уплътнения. Ето и сайта(http://www.ztki.org/) не съм проверявал все още.
        За броните трудна работа ако намериш някъде някакви те са били на атмосферни условия десетки години и са с язви разядени от ръжда.

        Коментар


        • #49
          От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

          Първоначално публикуван от jpmitko Преглед на мнение
          В интерес на истината уплътненията и броните съм ги оставил за накрая. Има един завод в Ямбол 'ЗТКИ' там правят всякакви уплътнения. Ето и сайта(http://www.ztki.org/) не съм проверявал все още.
          За броните трудна работа ако намериш някъде някакви те са били на атмосферни условия десетки години и са с язви разядени от ръжда.
          Броните смятам да дам за хромиране старото покритие се сваля,въпроса е,че моите са по-ударени!А в този немски сайт продавача е коректен http://www.waltermisselwitz.de/PKW/pkw.html продават всичките видове уплътнения само трябва да се измерят на дължина кое колко ще трябва,или поне може да видиш как изглеждат!Но предпочитам ако ги намеря комплект,защото трудно се ориентирам кое за къде е,но ще се справя някак!
          Последно редактирано от iszs; 09-07-13, 13:00.
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • #50
            От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

            Разкошна история за страхотен автомобил! Навремето тези коли не ни правеха изобщо впечатление защото бяхме свикнали с тях, но сега като видя този автомобил на улицата направо умирам от кеф да гледам страхотните му форми. Виждал съм три разновидности на модела - твоя, двуврато купе което идва на събиранията на Спасов ден и комби с прозрачен таван! Убийствени са и трите! Много късмет ти пожелавам с реставрацията!
            Опс..
            Абе мисля си, че за него се отнася следното инфо:
            Буталата на колата са с различен размер и основен ремонт на двигателя се прави с едно бутало. Новото се слага на първи цилиндър, това от първи се слага на втори цилиндър, това от втори на трети цилиндър, а това от трети си го запазваш за пепелник
            Или в обратен ред на цилиндрите.
            Много радост ти желая с реставрирането на тази кола!

            Коментар


            • #51
              От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

              Първоначално публикуван от Венко Преглед на мнение
              Абе мисля си, че за него се отнася следното инфо:
              Буталата на колата са с различен размер и основен ремонт на двигателя се прави с едно бутало. Новото се слага на първи цилиндър, това от първи се слага на втори цилиндър, това от втори на трети цилиндър, а това от трети си го запазваш за пепелник
              Или в обратен ред на цилиндрите.
              Много радост ти желая с реставрирането на тази кола!
              Да правилно си мислиш точно така е. Хитра работа, при основен ремонт сменяш само едно бутало.

              Коментар


              • #52
                От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                Вече не се чудя за цвета на колата ,и мисля да е така както е била като нова,характерния цвят и окраска за модела(светло червен с бяло),да не го променям,за тази цел трябва да си отлюпа оригинална боя,видях ,че си седи от отдолу, а дали няма някъде номер на боята(като съвременните автомобили)?Но до цвета има време.Тази събота и неделя ще сваля вратите(всичко по тях),броните,предните калници ,задните калници за сега ще оставя за да мога да направя, задните врати по тях,имат специфична извивка а точно там е изгнило !А това е книгата която върви при закупуването на колата,опакована в амбалажна хартия от ЦУМа отстрани на корицата дядо си е писал колко струват нужните неща за запазване на купето и хрома Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0003.jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5500936
                Последно редактирано от iszs; 11-07-13, 12:09.
                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                Коментар


                • #53
                  От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                  Тогава едва ли боята се е водила по номера . На моята Волга цвета беше нещо червено между гранд при и винено със странното име цвят марон .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                    Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                    За наследниците съм сигурен на 100%,това сме : Баща ми ,Сестра ми и Аз ,други няма! Данъка съм го платил и за 2013г. В КАТ не съм ходил,до последно Аз съм го карал(не съм го отписвал ),освен КАТ да не са си го само-отписали нямам представа,това ще го проверя в понеделник!Ако се води временно спрян(поради черните номера) мисля,че няма проблеми!
                    Това, че е ясен въпроса с наследството е хубаво. В такъв случай имате два варианта на регистрация.
                    1. Автомобилът се регистрира на всичките наследници.

                    2. Автомобилът се прехвърля и регистрира на името на единият от наследниците (явно на теб). За целта отивате при нотариус (с удостоверение за наследници издадено или заверено преди по-малко от 6 месеца) и правите договор за покупко/продажба или дарение (ма за това нотариуса да ви обясни).
                    На ЛС ще ти пиша за някои други неща.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Тогава едва ли боята се е водила по номера . На моята Волга цвета беше нещо червено между гранд при и винено със странното име цвят марон .
                      По кутиите на световрачанската автобоя едно време имаше номер и след него МАРОН. Но тогава боята се избираше по вкуса на клиента а не по номера.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #56
                        От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                        Вече, свалих предните врати оголих ги изцяло,падна голямо чукане с ударната отвертка(става много бавно,не е отвъртано от 50 години) ,откачих пантите свалих уплътненията след което ги премерих като размери,жалко ,че си забравих апарата,ще снимам следващия път като сваля и задните ! А днес се сдобих с ново ремъче и халогени Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00804.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5502137
                        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                          Процеса е бавен ,колата е трудна за реставрация и е голяма тръпка ,колкото и да е бавен процеса няма да се откажа ,с удоволствие работя но когато имам време,а и не спирам да набавям нужни нещицаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01047.jpg
Прегледи:1
Размер:188.7 КБ
ID:5511225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01075.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5511226
                          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                            Днес поръчах пълен комплект гумени уплътнения за цялото купе ! Всичко е скъпо но удоволствието и крайната цел нямат цена , тия месеци не можах физически да отделя много време да работя по нея (искам сам да направя всичко и да остане само за боя) а и събирам средства да я довърша във вида в който си я спомням и представям ,но май ще стане другата година !
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                              Ама ти май много гледаш ония по Дискавъри - "Сервиз SOS", дето взимат бараките и ги оправят за три седмици. Зарежи я тая! Карай бавно и спокойно, за да не допускаш грешки. Изпипвай нещата както трябва.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • #60
                                От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                                Благодаря старая се ,всичко снимам и записвам ,правя го за първи път !Колата не я бързам ,защото не е за продан! А за филмите.... стават само за пуканки пред телевизора ! Всичко което знам за реставрацията е от няколко форума,където е описан доста опит!
                                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X