Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

    Днес показа дух,че не се плаши от операционната маса !Заръмжа гордо в очакване да заспи !! Дано по скоро се събуди пак,в обновен здрав обликНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00789.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5499368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00780.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5499370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00793.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5499381
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

    Коментар


    • #32
      От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

      Започна ,разглобяването! Махнах седалките,дунапрена се е изронил,останали са само на пружини а кожата и плата са здрави,шофьорската седалка има проблем болтовете са излезли,но до салона има време,защото ръждата не чака!Накиснах всичко с WD-40,всеки един болт който видях,по купето и шасито!Ръжда има само на очакваните места и то по много,от пред е изцяло за смяна пода,а от зад е все едно току-що излиза от завода.Заминал е и пода на багажника така си беше и преди 10 г. само бях го намацал със сребърен феролит,трябва да направя нов!Вратите от долу също,трябва да вида с каква ламарина да подменям?Чудя се преди или след песакоструя да ги оправям?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00796.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5499455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00770.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5499451Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00771.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5499452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00769.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5499450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00773.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5499453
      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

      Коментар


      • #33
        От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

        Съгласен съм, че не е хубаво да се лъже ама като ни е такава държавата.... Пробвай да прибереш и двете табели. Кажи че са загубени или че са върнати в КАТ, малко ще им се помолиш ама предполагам, че няма да ти направят проблем като видят, че всичко друго е налично, особено ако отидеш с Варбурга след реставрацията Не може да са толкова безчувствени

        Коментар


        • #34
          От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

          Имам позната в кат,тя ще ме посъветва какво да направя,и на мен ми се иска да запазя номерата,или поне единия,дано още работи там докато го направя.Утре ще проверя и как се води !
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • #35
            От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

            Спокойно, води си се.Служебно е спрян от движение.Регистрациите не са заличени, колкото и да заплашваха навремето, че ще ги бракуват.На практика КАТ за да регистрират един автомобил, държат най вече на ясния произход, собственост и платена ГО.Било то нов внос или извадена от зазидан през 60-те гараж
            В твоя случай, собствеността е ясна, ти си наследник.Ако има други наследници, вероятно ще трябват някакви документи-за това е добре да се консултираш с адвоката си или нотариуса си първо, за да не те върнат от КАТ, с формалното обяснение-донеси удостоверение за наследници.Въпросното се вади малко тегаво, но е възможно и да не е необходимо... Доколкото помня, за автомобил с един липсващ номер се пише декларация и го регистрират веднага, за автомобил с два липсващи номера, искаха и бележка от районното че са изгубени/откраднати и не са намерени.Районното ще ги "издирват" формално един месец.Принципно по закон, нямаш право да махаш задния номер, който ще бъде закован с нит, така че може би разправията с два загубени номера, може и да се окаже безсмислена.Според мен, най безболезнения вариант е първо да изясниш как седи въпроса по закон, с наследствен автомобил от починали собственици, после да го реставрираш напълно, за да е технически изправен, след което да го закараш в КАТ само с единия номер и да подпишеш декларация, че другия е загубен.
            На този етап нови номера не са ти необходими, нито преглед и ГО-автомобила е в ремонт и не се кара.

            За ламарината-не е никак зле.Историята е виждала и много по лоши случаи.Трябва да го оголиш напълно, всички части от купето които не са заварени, се свалят.Ако е необходимо се прави една временна рамка вътре, за да не се криви и да се запази геометрията.Изчиства се грубо с телена четка-да няма битум и изолации и меки покрития.После на пясъкоструй, не трябва да е силен-има по заводите такива за дебели железа, които могат направо да смачкат ламарина.Веднага след почистване е добре да се покрие голата ламарина с грунд.Добър избор е цинковия грунд, който не гори от заварки.Едва тогава се почва разкрояването на нови ламарини и заваряването им, като има много тънкости и за това.Бързото и лесно прикапване на кръпки е за голфове и вектри.За реставрация, е по сложно... дълго, бавно и тъжно оформяне на идеални парчета... ето от тук можеш да вземеш представа: http://retrorides.proboards.com/thread/70135

            Коментар


            • #36
              От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

              Преди да се впусна в това за мен носещо удовлетвореност приключение,съм изписал пет листа от тетрадката която съм подготвил за реставрацията,с това как се реставрира, начина ми е ясен,даже вече съм набавил и цинка с който ще грундирам(на зинга) ,даже си купих готино телоподаващо благодарение на форума от Данчо-Дел,планките за навеса ги направих с него,понаучих се,гледах и всякакви богове на ламарините !Знания имам много,прочетох всичко в нашия форум,в класиккар форума също,само опит нямам.За окачване и двигател ,не мисля че ще се затрудня в нещо имам опит(но знае ли човек)! По скоро имам нужда примерно от къде да купя ламарина за автомобили,такава която отговаря на качество!Ще трябва и да намеря платформа да закарам купето и шасито на пясък,може би ще взема под наем,за ден два,ако някой дава на разумна цена,да свирка!
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • #37
                От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                Преди да я разглобиш за реставрация, ако искаш се обади да я прехвърлиме на твое има. Ще изкараме и нови номера. Чак след това спокойно можеш да си я правиш. Каквото и да решиш аз ти пожелавам успех!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                  И моето телоподаващо е от там Идеално е за целта.С каква газ и тел си го заредил? А за ламарината, ще ми се някой да сподели, КП08 по добра ли е за тая цел от СТ3?Аз съм чувал разни неща, но нямам опит да го заявя категорично...
                  П.С.Вземи си цинк и на спрей.Много пъти се налага след някоя заварка да се фъсне...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                    И моето телоподаващо е от там Идеално е за целта.С каква газ и тел си го заредил? А за ламарината, ще ми се някой да сподели, КП08 по добра ли е за тая цел от СТ3?Аз съм чувал разни неща, но нямам опит да го заявя категорично...
                    П.С.Вземи си цинк и на спрей.Много пъти се налага след някоя заварка да се фъсне...
                    Мойто в момента е с обикновена тел 0,8 газта е 80/20 но скоро свършва и мисля да взема една ролка,анти-корозионна не знам как точно се води но има такава,а газта за ламарина е по добре да е 75/25,или зависи от телта(щом стигна тоя етап ще се поразровя), а със цинкови спрейове,съм се запасил
                    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Преди да я разглобиш за реставрация, ако искаш се обади да я прехвърлиме на твое има. Ще изкараме и нови номера. Чак след това спокойно можеш да си я правиш. Каквото и да решиш аз ти пожелавам успех!
                      Благодаря-много, вече започнах разглобяването така реших ,че ще е по-добре,защото имаше и проблем в спирачната помпа,гумите му са нацепени,не знам как и се надуха(виждах вътрешната гума),а като отиде в КАТ искам всичко да му е наред.Щом стане готов
                      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                        Ако може безрезервно да се вярва на "ножарския" сайт, 08кп е ламарината, от която се щамповат каросерийни детайли. В случая с кърпенето, това че ламарината е по-пластична, дава възможност за по-добро причукване и оформяне на кръпките. Последното парче Ст3 ми скъсА нервите.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                          Аха.За газта нямам какво да добавя и аз заварявам с такава смес.Обаче смятам да пробвам с тел 0.6, тъй като и на теория и по съвети от пробвали, това е по добре за ламарини-самата заварка се управлява по лесно и режимите на апарата са по благоприятни за настройване.Иначе за антикорозионна... не съм чувал досега.Каква е, откъде е?

                          Коко, мерси за информацията.Ст 3 и на мен ми е късал нервите...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Преди да я разглобиш за реставрация, ако искаш се обади да я прехвърлиме на твое има. Ще изкараме и нови номера. Чак след това спокойно можеш да си я правиш. Каквото и да решиш аз ти пожелавам успех!
                            Стояне , а няма ли шанс да остане със старите номера , като други ретро автомобили ? И аз желая успех в реставрирането.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #44
                              От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                              При работа с 0.6 се приготви да регулираш скоростта на тела в км/ч.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                                Колега очарован съм от твоята публикация и това което правиш с тази уникална машина погледни следната тема:
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...F2%E1%F3%F0%E3
                                Поради смяна на место живеенето вече трета година не съм правил нищо по него. Остава му много малко за да тръгне по улиците. Беше разделено купето от шасито пребоядисано изкърпено и сглобено наново. Разглобяване на двигателя профилактика и събиране наново, центровки и работи като нов.
                                Ако имаш нужда от нещо ще се радвам да споделяме мнения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X