Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

    Гледам,че си от София... незнам чувал ли си за Пепи Вартбурга ... Без ташак... да не говорим,че разполага с стотици части от разни такива машинки. Може много да ти е от помощ... ще те свържа,ако проявиш интерес.

    Коментар


    • #17
      От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

      Прекрасна история, хубова кола. Даешь аутентична реставрация!
      Бира без ракия - парите на вятъра

      Коментар


      • #18
        От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

        Голяма грешка направи,че пусна темата в този форум. Сега няма да те оставим на мира, докато не го завършиш.

        Според мен, първо оправи документите и я регистрирай на твое име. Да не се появят разни стринки, лели, братчеди, които като я видят в завършен вид, да предявят претенции. Сериозно!

        Колата изглежда комплектна. И дори е в добро състояние за възрастта си. Доста хора върнаха към живот разни Волги, Москвичи, Зазки. Такива Вартбурзи се срещат доста рядко. Аз самият съм израстнал в Трабант (макар и по-нов) и ми стана много драго, че тази машина ще бъде върната на пътя.

        Успех!

        П.П. Марто, пише се Фрайлауф - свободен ход
        Последно редактирано от bullet_pk; 05-07-13, 15:39.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

          Пуснах темата ,да има повече мнения,да не сбъркам в нещо,а и да не губя темпо,така се чувствам отговорен,ако се размотавам а и би било интересно на всички ,не само на мен!Благодарен съм за подкрепата на всички! Ако имам нужда от нещо ще търся помощ!
          Ето малко лъскави нещица,които набавих Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00766.jpg
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5499000
          Последно редактирано от iszs; 05-07-13, 15:02.
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • #20
            От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

            ...поздравления за начинанието,започвам да следя темата с интерес.
            HUSGVARNA 630 SMR
            PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

            Коментар


            • #21
              От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

              Много пленяваща история наистина,но послушай колегата по горе-пререгистрирай си я на твое име,да я видиш с редовни документи,да не остане само ти да и се радваш.И ние искаме да я виждаме по улиците. На мен ми изглежда с доста добра окомплектовка!Успях с реставрацията и ще следя темата ти с интерес!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #22
                От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                Колеги ,утре в 11часа отивам към вилата,мислех да започна с 1-ва точка а ,дали да не я докарам на сам да я пререгистрирам,и тогава да започне реставрацията,мислех първо да я реставрирам и тогава,но може би първо документите да са наред ???
                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                Коментар


                • #23
                  От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                  Да, по-добрия вариант е да оправиш документите, въпреки че в твоя случай няма за какво да се притесняваш след като е наследствена. Ако си сигурен в наследниците, че няма да ти направят мръсно може само да провериш какъв ѝ е текущия статус и да ѝ платиш данъците... По - принцип така се спестяват малко средства.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                    За наследниците съм сигурен на 100%,това сме : Баща ми ,Сестра ми и Аз ,други няма! Данъка съм го платил и за 2013г. В КАТ не съм ходил,до последно Аз съм го карал(не съм го отписвал ),освен КАТ да не са си го само-отписали нямам представа,това ще го проверя в понеделник!Ако се води временно спрян(поради черните номера) мисля,че няма проблеми!
                    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                      Каквото и да е станало в КАТ пазят историята на черните номера, москвича на дядо ми, който бракувахме преди 8 години се оказа, че не е отписан от данъчното и са начислявали данъци. С обикаляне и размотаване се оправиха нещата .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                        Здравей, колега! Виждам, че ентусиазъм не ти липсва. Дано докараш начинанието до щастлив край. Преди 15-тина години бях събрал 4 подобни машини. Две за каране и две за части. За съжаление ги издадох за скрап на финала. Имам някакви останали дреболии като чукчета и наковални, както и гумички за спирачните цилиндри още от Настев. Като стигнеш до там и ти притрябват, свиркай. Мога да ти предложа и тези две книжки, като едната е уникат.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img087.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5499185

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img088.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5499187
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                          Хах, дали пък не е същата... имаше преди десетина, може би и малко повече години, един такъв Вартбург на черни номера, в кв.Света троица в София.Беше добре пребоядисан, само предната престилка не-зелена май беше.Сега като го видях и видях че престилката е с друга боя правена, се усъмних, дали не е същата кола.Ако е тя, драго ми е че тази кола е жива и здрава, тогава много ме плени с лъскавия си вид.
                          Що се отнася, до стъпката по регистрирането-не бързай.Потърси начин да запазиш поне едната оригинална табела СБ 15-30.Примерно знам че някои го правят, като ги обявяват за изгубени.Ако закараш колата с двете табели, няма да ти дадат да ги запазиш.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                            Хах, дали пък не е същата... имаше преди десетина, може би и малко повече години, един такъв Вартбург на черни номера, в кв.Света троица в София.Беше добре пребоядисан, само предната престилка не-зелена май беше.Сега като го видях и видях че престилката е с друга боя правена, се усъмних, дали не е същата кола.Ако е тя, драго ми е че тази кола е жива и здрава, тогава много ме плени с лъскавия си вид.
                            Що се отнася, до стъпката по регистрирането-не бързай.Потърси начин да запазиш поне едната оригинална табела СБ 15-30.Примерно знам че някои го правят, като ги обявяват за изгубени.Ако закараш колата с двете табели, няма да ти дадат да ги запазиш.
                            Същата е ,много съжалявам ,че нямах тогава възможност,и време да я реставрирам или съхраня по добре,но никога не съм се отказвал!Това е бележка от този период,може би някой е искал да я спаси Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0009.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5499349
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                              Не е моя тази бележка
                              Моята кола в квартала беше ладата на дядо ми-бежова петица, С 2577 ВМ.Вече е в историята.Иначе и тя дълго време пребиваваше около същия блок.
                              А ти за твоята не се обвинявай.Много по лъскави са имали много по тъжна съдба.Някой бърз край, други-дълъг и мъчителен.Прословутия ЗиС от Кнежа, ако знаеш какъв са ми го показвали на снимка...
                              Ако искаш помощ и съвет за колата, с удоволствие ще помогна.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Историята на един боец Wartburg 311(1000)limousine de luxe 1963г.

                                Днес на връщане от Кара дере , на разклона за Шумен, видях такъв автомобил , синзо-бял , спрях да му се полюбувам, за съжаление нямаше ток в апарата .... давай, радвай ни спроцеса за възраждане
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X