Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

    Здравейте. Имам ARC140 от агромаркет на един месец. Не съм заварчик (имам малко опит) и го ползвам за домашна работа основно с ВЕЖЕН 2.5. Когато сложа нов електрод винаги залепва отначало. Трябва да го разтъркам някъде по конструкцията. И тогава нямам проблем. Основно заварявам кухи профили 1.5 мм с около 60 до 65 ампера. Дали е от електродите или електрожена или е нормално. И друг въпрос. Когато не съм отрязъл правилно профилите не под 90гр. , а се получава малък луфт от някоя страна буквално дъгата като мине от там и стават едни дупки, това заради стабилизацията на дъгата ли е или е нормално при луфт между детайлите да стават дупки и не се съединяват детайлите.? Подчертавам имам малко опит и съм самоук.

  • #2
    От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

    Провери на кутията на електродите какво пише и съответно ти как свързваш полярността !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:elektrodi_vezhen_2.5mm.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5497894
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от welderargon; 30-06-13, 21:04.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

      При DC- ръкохватката ли е на минус или масата, аз слагам ръкохватката, но и при двете положения, нов електрод залепва. Един път да е прогорен отпред дори и милиметри после нямам проблем освен с дуките ,които правя ако има луфт между детайлите. Електродите са от нова кутия запечатана.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

        За "Вежен"-ръкохватката я слагай на "-".На 1.5 и луфт е нормално да прегаря (дупките)материала.Намали още тока,рутилките (Вежена) горят лесно.Щом нямаш опит по възможност тренирай на по дебели железа 3-4мм.
        Аз има същия и 3.25 рутилка(емона) я гори без проблеми на 30-35А.Ако пък свикнеш да палиш базични (стоманени) електроди ще се родиш.
        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
        Mark Twain
        СтоЕнчA

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

          Ползвай 2мм. (или по-тънки) електроди. Ако дупките са големи заварявай във вертикална позиция.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

            НА 30-35 ампера какво по-точно заваряваш ? Вежен не може да залепне дори и в ръцете на малкия ми син ! Вчера ми се наложи да ползвам вежен почти цял ден,според мен на 2.5 електрод не трябва да слизаш под 80 Ампера !Виж си ел.инсталацията за пад на напрежението,инъче колегата е прав за полярноста,но ако не е правилна ще пука и пръщи,за залепването не е нормално с вежена,виж базачните е друга работата !

            Според мен дай на някой машината който има опит с инвертор и да ти каже дали работи нормално,ако не в сервиза или магазина,скоро моя кумец си купи някакъв инвертор втора употреба,и се оказа че няма функция арк форс или както се води,и пали толкова трудно както описваш !

            п.п За 1.5 мм. профили основно се ползва Цо-2 ,с електрожена няма да ти хареса !
            Последно редактирано от Roninn; 01-07-13, 21:55.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

              А , нищо,за пробата,ама на 40-45 съм пълнил дупки на вертикал с базичен електрод 2,5.Всъщност като се замисля ламарина 1мм към 2мм тръба.Разни поцинковани гадости,на които докато изгориш цинка и вече си го прогорил.Ръждилници разни,абе има....
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

                На 30-40 А можеш да ЗАВАРЯВАШ евентуално с 1,6 мм електрод много тънък материал. Иначе с 2,5 може да поддъраш някаква дъга, но заварка е много силно казано. Аз не разбирам много от заварки на материал с такива размери, щото където са ме обучавали 6 мм се смяташе за вестник, но съм си правил експерименти при провар и с 2,5 мм електрод под 50-60 А нищо не става, само трупаш материал отгоре.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

                  Да де ама като материала е 1.5,какво точно ще проваряваш?
                  "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                  Mark Twain
                  СтоЕнчA

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

                    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                    За "Вежен"-ръкохватката я слагай на "-".На 1.5 и луфт е нормално да прегаря (дупките)материала.Намали още тока,рутилките (Вежена) горят лесно.Щом нямаш опит по възможност тренирай на по дебели железа 3-4мм.
                    Аз има същия и 3.25 рутилка(емона) я гори без проблеми на 30-35А.Ако пък свикнеш да палиш базични (стоманени) електроди ще се родиш.
                    Ръкохватката е на –. Проблема е при нов електрод. Дори и 1мм да е изгорен от него после се пали без никакво усилие. Толкоз желязо на 1.5 мм съм заварил, че 3 мм го заварявам все едно това ми е професия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

                      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                      Да де ама като материала е 1.5,какво точно ще проваряваш?
                      Няма кой знае колко за провар Залагаш ламарините без луфт и заваряваш челно с ф2.5 рутил. А като се видим на по бира ще ми демонстрираш как заваряваш с ф3.25 на 35 А .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Вежен не може да залепне дори и в ръцете на малкия ми син ! !
                        ??? Аз го лепя без проблем. Даже и когато не искам...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

                          Първоначално публикуван от 1.4 Преглед на мнение
                          ??? Аз го лепя без проблем. Даже и когато не искам...
                          Ееее , тогава проблемът е нещо в твоя телевизор
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

                            Тъй де, лепенето го мога...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с ARC140 или проблем с електроди или пишман заварчик.

                              Дотук дискусията добре върви, но и ако някой отговори по същество ще е само от полза.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X