Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

    Здравейте колеги,
    Въпроса ми произлиза от това че имам проблем с един Форд Галакси 2.3 бензин/газ.
    Проблема е че двигателя тресе на ниски обороти както на газ така и на бензин. На газ осезаемо повече. Грешката която записва компа е Р0171 - бедна смес. Сменени са свещи /няколко пъти/, кабели и бобини. Ламбда сонда е сменена преди няколко месеца и при четене на живи данни в графичен режим показва добри осцилации без заспивания, както на газ така и на бензин. Въпреки това малко ме съмнява че работи коректно но ще видим.
    От два сервиза ми казаха че според тях колата тегли въздух от някъде но не се вижда. Сменил съм и съм ревизирал всички маркучи за вакуум. Неще и неще. Търся начин за проверка херметичността на целия всмукателен тракт на двигателя. Попаднах на това клипче: http://www.youtube.com/watch?v=kZsqEfP-5zM
    Някой някъде да знае в София да има сервиз който може да направи такъв или подобен тест?
    Замислям се да си го направя и сам, но как? Мога да ползвам портативно компресорче за гуми, но от къде да взема пушек /както в клипа/. Някой от химиците тук ако може да даде идея как да си направя нещо което да генерира пушек или друг подобен маркер ще ми е от полза. Стига да е достъпен и безопасен за работа. Как ще го вкарам в двигателя е друга работа, но на това има лесно решение. Моля помогнете с идей.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

  • #2
    От: Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

    С дезодорант се прави теста
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      С дезодорант се прави теста
      Я па ти!

      И как? Май се сещам ама сподели!
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #4
        От: Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

        Е как. Палиш и пръскаш наред. Ако промени начина на работа значи всмуква.
        Хайде теоретично се прави с етер, ама дезодорант за 2 лв върши същата работа. А тия сервизи дето не могат да определят от къде смуче въздух ги зачеркни.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

          Сервото на спирачките живо ли е?

          Бедна смес в кой точно режим? Щом ламбдата се клати значи на празен ход нещата са наред.

          Коментар


          • #6
            От: Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Сервото на спирачките живо ли е?

            Бедна смес в кой точно режим? Щом ламбдата се клати значи на празен ход нещата са наред.
            Сервото е живо. Пробвано и без него както и без разни други неща дето си може и без тях като например вакуум за управление на клапите на парното /климатроника/ и т.н. В кой точно режим е бедна сместа не казва бангията. Дърта е.
            EGR клапана е шунтиран но промяна няма. То от него бедна смес няма как ама за всеки случай. Имам съмнения в датчик на колянов вал щото оборотомера отчита малко със задръжка. При тест с AUTOCOM графиката е малко назъбена, примерно хваща през 10-15 оборота ама това невярвам да е. Пропуснах да кажа че проблема се появява на загрял двигател до работна температура. Сякаш нещо като се нагрее и започва да прави проблем. Това също ме кара да мисля че е датчик но ще видим.
            Остава въпроса за теста с пушека. Ти като химик нещо да споделиш. Мисля да пробвам със сух лед и топла вода както тук: http://vbox7.com/play:d73dc271
            Незнам само вкарването под налягане на този пушек който би трябвало да е пара може би, как ще му се отрази.
            Ще опитам и с етер дето казва колегата. Със спрей за потпомагане дали ще стане? То той е етер май!
            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

            Коментар


            • #7
              От: Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

              Това със сухия лед и водата не го прави, че да не плачеш после за колектори.

              Като не казва бангията в кой режим е бедна, ще си свържеш един волтметър и ще караш. Не е невъзможно да е умряла ламбдата и при добро загряване да прекъсва, също не е невъзможно да е изгубила маса между двигателя и купето и сигналът да се клати от това.

              Смученето на въздух е значим фактор при карбураторите (били те за газ или бензин). Известни проблеми създава смученето, когато имаш дебитомер и компютърът му се води по акъла, ама на старите бангии датчикът за налягане е основният играч и него не го брига откъде влиза въздух. Тук за да ти реве за бедна смес имаш недостатъчно вкарано гориво в някой режим или криви показания на ламбда-сондата (в някой режим или при някакви обстоятелства).

              Коментар


              • #8
                От: Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

                Коментар


                • #9
                  От: Проверка за херметичност на всмукателната система на ДВГ

                  Аз ще съживя темата, понеже скоро ми се наложи да си тествам вакума на двигателя.

                  Аз си бях направил пушек машина, като пробих два отвора в капачката на един буркан, и в единия вкарах маркуча от най-обикновена помпа за колело, а в другия маркуча който влиза в двигателя. Вътре в буркана, втъкнах една цигара в маркуча към двигателя, така че когато се помпа, въздуха да минава през цигарата, и съответно целия дим отива в двигателя. Маркуча към двигателя вързвам към една силиконова ръкавица, с която лесно се закача към отвора след въздушния филтър. Супер лесно става, и веднага се вижда ако двигателя смуче от неправилни места.


                  Иначе ако потърсите тестване на двигател с пушек машина, ще ви излезе Дунев Мотор Спорт като сервиз който прави такива тестове. При това както е описано на сайта им - с UV оцветител, който обещава да оцвети местата откъдето изпуска двигателя, за да може после при разглобяване да се види навсякъде откъдето изпуска. Само дето се оказа че нямат такъв оцветител, и в сайта им било сгрешено. Въпреки това нямаха проблем да ми вземат парите за фалшиво рекламираната услуга. След това писах коментар в сайта им, да си оправят информацията, но и до днес не е коригирано, а на всичко отгоре коментара ми е изтрит. Дунев Мотор Спорт са абсолютни мошенници!

                  Спестете доста пари (някъде към 70лв ако не се лъжа при Дунев), и си направете сами пушек машина. При мен се оказа че смуче от много места, постоянно съм бил с обеднена смес, и са ми се прецакали свещи и кабели. След като запуших всичко, и смених свещи, кабели и бобини, колата се оправи. За съжаление никой от майсторите при които ходих не се сети да ми направи тази елементарна диагностика :/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X