Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на TOYOTA BJ-75

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

    Чудесни гуми, наистина! (и Виктор кара с такива, нали?)

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    ... Яро, този демпфер с пружината няма ли да натоварва допълнително хидравликата. Аз лично не виждам някакво особено предимство освен това че ще се стреми да върне волана в централно положение.
    Ами то това му е предимството, при по-големи гуми... Не мисля, че ще товари хидравликата, няма с какво, просто помага за прибиране в завои. Отзивите за тях са много добри.

    Коментар


    • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Чудесни гуми, наистина! (и Виктор кара с такива, нали?)


      Ами то това му е предимството, при по-големи гуми... Не мисля, че ще товари хидравликата, няма с какво, просто помага за прибиране в завои. Отзивите за тях са много добри.
      Е нали тая сила трябва да се преодолее при навиване на волана. Другото е че характеристиките на пружината са винаги различни в посока на разтягане и в посока на свиване. (Джорджо да каже). Такъв пружинен демпфер би бил полезен на хора които са завъртяли ъгъла на моста и оттам губят естественото изправяне на волана.
      Идеята от втори демпфер при Явор е мисля не толкова да го връща в централно положение, ами предотвратяване на "шими" ефекта когато си с десетина кила кал по джантите, или когато голямата гума се удари в нещо.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        А само да попитам - защо втори демпфер? Ако TJM-ския не работи, обади се на Пламен, ще ти предложи един още по-истински (с пружина) на Яките Кучета..
        Сложих втори защото ми беше под ръка и най лесно се справи с шимито което се получаваше с 35"-14.5"-15" вече реших да не слагам толкова големи гуми а и открих от къде идва проблема, рециклираните шарнирни болтове не са изкарали и 5000км а вече са дроб. Вече пътуват новите от Англия.

        Коментар


        • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

          Какви са ти впечатленията от Sports Tuff съединителя?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

            Вече имам и задни дискови спирачки, смених направо целия мост с такъв от HZJ73 с разтоварени полуоски, естествено монтирахме и блокаж в диференциала.

            Коментар


            • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

              Много правилен мост. Абе неделята се почива бре...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Много правилен мост. Абе неделята се почива бре...
                Не сме го слагали днеска бре

                Сега си мисля да монтирам хъбове и на задния мост

                Коментар


                • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  Не сме го слагали днеска бре

                  Сега си мисля да монтирам хъбове и на задния мост
                  kaк се монтират хъбове на задния мост? нали полуоските са различни от тези на предния. Преработват ли се? Ако има някъв линк към това ще съм благодарен да поразгледам.
                  TЛК 80-4.2ТД
                  ТЛК 73-2.4ТД
                  ...................

                  Коментар


                  • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                    Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                    kaк се монтират хъбове на задния мост? нали полуоските са различни от тези на предния. Преработват ли се? Ако има някъв линк към това ще съм благодарен да поразгледам.
                    Ако остане време да го осъществя линка ще е този тук

                    Коментар


                    • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Ако остане време да го осъществя линка ще е този тук
                      така и предположих най вероятно ще трябва да се намеси някоя зъбонарезна машина. ще чакам с любопитство следващия ход!
                      TЛК 80-4.2ТД
                      ТЛК 73-2.4ТД
                      ...................

                      Коментар


                      • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                        Както повечето от вас знаят Говедото беше насилено да участва в Троян трофи справи се повече от отлично, но открихме слабо място. А именно предния мост не издържа на напъна и се изкриви от което последва и счупване на карето на полуоската.
                        Веднага се заехме с решаване на проблема:



                        Ще усилим предния мост, а говедото вече ще си знае мястото само далечни експедиции или хард разходки.
                        За състезания скоро ще разкрия какво Теле ще стягаме .

                        Коментар


                        • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                          Готов е доста отдавна, друга тема ме подсети да пусна снимките как се е получило:




                          Коментар


                          • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                            Джипа е станал гига добър . Някой от вас правил ли си е труда да го премери колко тежи , дали не сте подминали 3-те тона ?
                            [SIZE=3][FONT=Arial Black][IMG]http://i199.photobucket.com/albums/aa290/BoomMudRacer/th11731.gif[/IMG]
                            [SIZE=4]
                            [/SIZE] [/FONT][/SIZE]

                            Коментар


                            • До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                              Първоначално публикуван от mikluho Преглед на мнение
                              Джипа е станал гига добър . Някой от вас правил ли си е труда да го премери колко тежи , дали не сте подминали 3-те тона ?
                              Не сме го теглили, но не виждам причина да е станал кой знае колко по-тежък.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X