Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се похваля с новата КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз да се похваля с новата КИА

    Здравейте колеги,драго ми е,че се присъединявам и към Вашият раздел.
    Та купихме Киа на баща ми,като идеята е да сменим с нея старичката му,но безпроблемна витарка.
    Киата е с дата на първа рег. 03,08,2003 г. изглежда много добре,лъскава и без ръжди.Двигателят и е нов и непознат за мен 2,0 куб. 118 кс.пълна инжекция.,не съм срещал такъв за сега,може и да греша за конските сили.
    Моля,ако някой има мнение да сподели,че ще предстои и газифициране.
    Проблемът естествено е с вакумните хъбове,изобщо не включваха,продухах с уста маркучите от разпределителя и тръгнаха.След като я покарахме малко на 4х4 ги изключих,върнах назад,но се получи следното:Както си караш колата на моменти започва да се чува лек свистящо-стържещ звук и се получава удар,все едно левия хъб зацепва за секунди и отпуска.Това възможно ли е.И моля за съвет къде да миги направят ръчни,защото това не е работа,а не ми се купуват нови,че много парици.
    Другото,което ме притеснява по джипката е това,че при по рязка отпускане на съединителя се чува почукване като от каре на някой от карданите,но с просто око не можах да установя кое е.,а може и така да си початкват??
    Ще се търси също и твърд таван.
    Това е за начало,мисля че тепърва ще развиваме темата с помоща на колегите от форум КИА
    Прикачени файлове
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

  • #2
    От: И аз да се похваля с новата КИА

    Отвори ги. Измий това дето е вътре и смажи със трамсмисионно масло.

    Докладвай после.

    Коментар


    • #3
      От: И аз да се похваля с новата КИА

      Запланувал съм да го направя още тази събота и ще докладвам разбира се,но се чудя дали това ще реши проблема за сигурната им работа през зимата,тъй като тази кола ще се кара ежедневно в балкана на 4х4.
      Ще ми трябват и два предни амартесьора,тук има ли колега вносител на оригинални части.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #4
        От: И аз да се похваля с новата КИА

        Честито! Добър избор.Моето мнение е да не слагаш газ,късата Киа е доста икономична.
        Чаткането май е хронично заболяване,не е карета а луфт във дифа.....
        На първо време местиш пружините които са в хъбовете от външната страна и си готов...

        Коментар


        • #5
          От: И аз да се похваля с новата КИА

          И ги блокирам,така ли.
          А нещо за този двигател знаете ли,прочетох че се монтира след 2002 г.,подлежи ли на газ,щото малко-малко ама баща ми ще я кара всеки ден по 40-100 км и на газ ще му е на половина.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #6
            От: И аз да се похваля с новата КИА

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Запланувал съм да го направя още тази събота и ще докладвам разбира се,но се чудя дали това ще реши проблема за сигурната им работа през зимата,тъй като тази кола ще се кара ежедневно в балкана на 4х4.
            Ще ми трябват и два предни амартесьора,тук има ли колега вносител на оригинални части.
            Най-вероятно ще го реши.
            За части 0896 722 322. В София са,ама мисля, че пращат.

            Приготви си ВИНа.

            Коментар


            • #7
              От: И аз да се похваля с новата КИА

              В една тема и аз повдигнах въпроса за този двигател 118 коня.
              Аз съм чел, че е същия мотор като 128 коньовия, но с понижена мощност, за да покрива някой си Евро стандарт. Слага след 2001 г. някъде.
              Соти пък твърдеше, че го има още от 1998 г ... Не знам, Соти е по-запознат с модела.

              А пластмасовия капак на мотора, ако не се сваля трудно - свали го и пусни някоя снимка ..?

              Относно хъбовете, предполагам си наясно че ръчните са по-доброто и здраво решение.

              Преди около година бях питал - в Гладиатор AVM бяха малко над 430 лв.
              В Колос ми обявиха цена от 280 лв за двата. Твърдят, че и тяхните са АVM.

              П.П. Честито! Радвам се, че сте се харесали.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: И аз да се похваля с новата КИА

                Капака го свалях няколко пъти за да търся вакумите на хъбовете,докъто се ориентирам.
                Мисля,че е същия визуално със 128 кс.,но ще щракна някоя снимка за всеки случай.
                Относно хъбовете на Колос,Пенчо в една от темите казва твърдо НЕ.?????Каква е причината само той може да каже,иначе да,в Гладиатор 420 и нещо лева.
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #9
                  От: И аз да се похваля с новата КИА

                  Пенчо по принцип недолюбва Колос. Въобще като търговска верига. И си има причините. Въпросът е дали конкретно хъбовете им са истински АВМ или са менте.

                  Защото не знам много търговци в Пловдив да предлагат части за Кия ...
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз да се похваля с новата КИА

                    Молбата ми към някой от колегите ако може да съдейства за преправянето на тези,срещу съответното заплащане разбира се,че нямам необходимите условия за преработката им.
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз да се похваля с новата КИА

                      Ти първо ги отвори, почисти и смажи. Снимай. После ще говорим.
                      И аз си мислех, отначало, че съм с вакуумни, ама се оказа че и с отрязани маркучи си работят - инерциони.
                      Мешавицата е пълна. Слагали каквото намерили.
                      В Колос да не стъпваш! Поне в Софийския.

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз да се похваля с новата КИА

                        Пенчо,сигурен съм вакумни са,първо не работиха,след като им открих разпределителя и го продухах взеха да работят,съответно веднага щом загасиш двигателя освобождават главината,това го пробвах и от двете страни.На този етап ще чистя,нямам избор/по-евтин/.
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз да се похваля с новата КИА

                          Имат ли мрежа на капачките?

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз да се похваля с новата КИА

                            Разликата между двете винтилки е в един чип в компа и наличието на 2-ра ламбда сонда след катализатора.И двата мотора понасят газ,но трябва да е инжекция с бързи дюзи.Вакуумните хъбове не работят точно когато ти трябват и каквото и да правиш по тях рано или късно ще си купиш ръчни.Чаткането отзад в повечето случаи е от задния диф и когато се усили обикновено падат зъби на пиньона или на короната.Или и на двете...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз да се похваля с новата КИА

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Имат ли мрежа на капачките?
                              Да ти кажа не съм погледнал дали са с мрежа,тъй като правих пробите без да свалям гумата,а пък на нея има капачка.Факт,че се задействаха с вакум и при изгасване на ДВГ изключваха.Има ли фирма Колос офиси и в други градове и там по удачно ли е да се пазарува.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X