Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се похваля с новата КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И аз да се похваля с новата КИА

    Първоначално публикуван от dinto0o0 Преглед на мнение
    А мекия таван продаваш ли го.
    Продавам го,има го във форум продава в раздел Кия-части.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #32
      От: И аз да се похваля с новата КИА

      Здрасти Стояне.Днес и направих пробно кръгче,тиха е в сравнение с,когато беше с мекия.Тавана са го тествали с пароструйката не течал от никъде.Газовата,както и при Витарата ми преди време я сложих при Емо-до Бош на Кукленско шосе.Българска Фобос и преди и сега съм много доволен от изпълнение и качество.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #33
        От: И аз да се похваля с новата КИА

        Важното е баща ти да е доволен, пък какво мислим ние акълджиите не е важно
        Аз също си купих от Емо ГИ(бардолини), а монтажа си го извърших сам, защото исках нещо по специално.

        Да кажа нещо и за иглените лагерчета. Първо ще уточня, че не съм запознат конкретно с Кия, но говоря за нещата по принцип.
        Не знам защо искаш да ги смениш с втулки. Според мен ще сбъркаш, имайки предвид, че си зацепил постоянно хъбовете и там непрестанно има триене.
        Също така не разбирам защо си зацепил и хъбовете, вместо да възстановиш системата до работещо положение, имайки предвид употребата на баща ти.
        Последно редактирано от stojan_defender-a; 03-11-13, 19:04.
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #34
          От: И аз да се похваля с новата КИА

          Той си я харесва много пък тя си е и добра машинка.Гумите които и сложих и придадоха по джипски вид отколкото като беше с оригиналните.Хъбовете предпочетох да ги зацепя защото ще се кара от октомври до април т.е. основно зимата а съм брал доста ядове с вакуми на витарата в зимния сезон.Разлика във вървене и управление не се усеща а разхода и е 12 л. Газ.А за иглените лагери това съм прочел във форума че ги сменят с втулки и понеже бяха почнали да свирукат мислех че им е дошло времето но сега утихнаха та ще видим.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #35
            От: И аз да се похваля с новата КИА

            Да съживя малко темета за тази Кия,която до тук излиза бая солено.Все нещо изскача.Миналата седмица в движение се отлепи феродото на задна лява накладка,добре че скороста беше ниска,защото колелото блокира.Сменихме нови накладки от двете страни,леко са тръгнали и цилиндърчетата,но ги оставихме за по-нататък.
            Днес дойде ред на разглобяване и дефектация на прословутите иглени лагери,че бая взеха да свирукат.
            Да видим следващото какво ще е.................???
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #36
              От: И аз да се похваля с новата КИА

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Да съживя малко темета за тази Кия,която до тук излиза бая солено.Все нещо изскача.Миналата седмица в движение се отлепи феродото на задна лява накладка,добре че скороста беше ниска,защото колелото блокира.Сменихме нови накладки от двете страни,леко са тръгнали и цилиндърчетата,но ги оставихме за по-нататък.
              Днес дойде ред на разглобяване и дефектация на прословутите иглени лагери,че бая взеха да свирукат.
              Да видим следващото какво ще е.................???
              Няколко случая засичам последно време точно на този проблем.Явно е от старост и от опичане.Задните накладки изкарват по 200-300 хил.км.Щото толкова и спират.Или трябва да се сменят на 2-3 години или да се сложат дискови спирачки.Поне после ще спира...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #37
                От: И аз да се похваля с новата КИА

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Няколко случая засичам последно време точно на този проблем.Явно е от старост и от опичане.Задните накладки изкарват по 200-300 хил.км.Щото толкова и спират.Или трябва да се сменят на 2-3 години или да се сложат дискови спирачки.Поне после ще спира...
                Какво значи няколко случая? По принцип задните накладки карат доста повече от предните и за това никой не е*ава да ги погледне. А те също трябва да се прегледат след покупката, както и предните.

                На първата ми кола още на третия ден, след като я купих, се разпадна едната задна. Карам едно гадже до тях, фукам се с "новата" кола. Тъкмо я оставям, и после няма тръгване. Едната гума се сурка по паважа. Айде ремонт на място, добре че един комшия даде обратен чук, защото барабана няма сваляне иначе. На втората ми кола, вече бях подготвен. Там свалих барабаните. Накладките бяха супер изтънели и едната се беше отлепила в единия край. Всеки момент щеше да се случи същото.

                И Димов, не се оплаквай. Даваш пари, но поне после знаеш какво караш. Единственото, за което аз не бих дал толкова пари е твърдият таван. Ама газта след една година ще я избиеш. Гумите - без тях не може. Имаш друг джип, знаеш колко струват.

                Аз какво като си взех джипка с ГИ, има гуми (макар и стандартни), сменени ремък и ролки, съединител ... И какво ся - седи със спукана глава. Смяната ще стъпи колкото 4 нови гуми. Абе нова кола - все се дават пари за едно или друго. Те за това хората си карат старите таратайки (и старите жени), поне си ги знаят на какво дередже са .

                В същност, ако ти е писнало, сега е момента да я продадеш. Гаранция, че няма да избиеш вложените пари, но за сметка на това новият собственик само ще сипва и ще кара.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: И аз да се похваля с новата КИА

                  О неее изобщо нямам на идея да я продавам /пък и тя не е моя/,на баща ми много си му харесва,просто на мен в момента ми подотегна да се занимавам с нея,защото съм свикнал може би на Нисана само да му слагам гориво и да го обслужвам с масла и филтри/поне за сега/,та затова на Кията и се поядосах малко и го споделих.
                  На този етап отложихме смяната на иглените лагери,първо защото в Пловдив ги няма никъде,второ защото стигнахме до извода,че не са чак толкова зле и биха могли да изкарат зимата свирукайки.
                  Дано е така.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #39
                    От: И аз да се похваля с новата КИА

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Какво значи няколко случая? По принцип задните накладки карат доста повече от предните и за това никой не е*ава да ги погледне. А те също трябва да се прегледат след покупката, както и предните...
                    Питай Ники,Любо или Пламен...
                    Какво да ги гледаш накладките,дали не са се отлепили ли?Щом изкарват по над 200К сметай колко спират...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #40
                      От: И аз да се похваля с новата КИА

                      Колеги,тъй като Кията известно време ще е под моя опека реших,че ще я обгрижвам та....следващото,което предстои следващата седмица е смяна на спирачните цилиндърчета отзад,защото при смяната на накладките се видя,че са тръгнали.Поръчани са ще пристигнат в сряда,цена ми обявиха 37лв. за бр. Другото,което ми направи впечатление е,че задните колела имат аксиален и радиален луфт и то доста осезаем,въпросът ми е на кои лагери би могло да се дължи това/на главината или в дифа/,някой сменял ли е и какви цени да очаквам,а и належаща ли е смяната според Вас. И не на последно място си остава проблема с хрупащите и свирещи иглени лагери,явно гресирането не даде резултат,никъде в Пловдив ги няма,както и всички др. части де,а пък в София по тел. ми казват за лагер и три малки семеринга по около 2лв. за бр.,обаче при мен е иглен лагер и два големи семеринга,които влизат един в друг и не ми се вярва да са по 2-3лв. Ще съм много благодарен за съветите и препоръките Ви,че бая солено излиза вече.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #41
                        От: И аз да се похваля с новата КИА

                        При мен иглените лагери бяха като"консуматив".Цената им не е висока,в Киа Плавен съм ги купувал по десетина лв.Проблема е,че като се разбият и не се сменят овреме разбиват леглото.Затова решението е втулка от бронз.Ще стигнеш до това решение и ти,тъй че си помисли дали ще ти се сменят отново след някой е друг навъртян километър със включени хъбове.Има доста неща изписани по темата,трябва ти читав стругар и механик

                        Коментар


                        • #42
                          От: И аз да се похваля с новата КИА

                          Да разбирам,че втулките са по-доброто решение,въпреки че ще се кара с постоянно зацепени хъбове.
                          Не се ли износва по-бързо втулката от лагера.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #43
                            От: И аз да се похваля с новата КИА

                            При мен сменях по три комплекта лагери на зимен сезон.Сега от 3 години съм с втулки и нямам проблем.Има описано по темата за размерите на втулките но е добре да се правят по размер на място,материала от който за изработени мойте втулки е бронз.

                            Коментар


                            • #44
                              От: И аз да се похваля с новата КИА

                              Здравейте колеги.От известно време на нашата Кия се появи странно силно стържене отпред от дясно.Прави го когато си поиска обикновенно при движение направо,в момента в който разклатиш волана стърженето изчезва.Мислехме,че е лагер на главина,закарахме я в сервиз на приятел,направихме пълен преглед на ходова част,главини,окачване и т.н. и нищо никакви шумове и луфтове.Кията е с бронзови втулки на не повече от 1000 км. и с постоянно зацепени вакумни хъбове. Моля,ако някой колега има идея къде да търся проблема да помага.Благодаря.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • #45
                                От: И аз да се похваля с новата КИА

                                Бронзовите втулки.Може и да не са направени както трябва...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X