Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се похваля с новата КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз да се похваля с новата КИА

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Разликата между двете винтилки е в един чип в компа и наличието на 2-ра ламбда сонда след катализатора.И двата мотора понасят газ,но трябва да е инжекция с бързи дюзи.Вакуумните хъбове не работят точно когато ти трябват и каквото и да правиш по тях рано или късно ще си купиш ръчни.Чаткането отзад в повечето случаи е от задния диф и когато се усили обикновено падат зъби на пиньона или на короната.Или и на двете...
    Да разбирам,че тази е с двете сонди?А относно почукването,то се чува не от задния диф,а някъде отдолу от към скоростната кутия.
    Никой ли не се наема да ми преработи хъбовете колеги!!
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #17
      От: И аз да се похваля с новата КИА

      Колеги,при положение,че си взема от Колос в Пловдив хъбове /280/лв. двата и ги има проверих,налага ли се някаква друга интервенция,като смяна на болтове или нещо друго по главината или те са си комплект с всичко.Питам защото джипа е на 50 км от Пловдив и ще се прави събота и неделя,та ще е трудно ако нещо липсва да се намери.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #18
        От: И аз да се похваля с новата КИА

        Оригиналните болтове не стават - къси са за ръчния хъб. Размер не мога да дам, но съвет да - отвий един болт, виж спрямо ръчния хъб какъв размер трябва и търси в специализиран магазин за болтове. Също така - при демонтиране на стария хъб, да се остави механизма който законтря гайката!

        Коментар


        • #19
          От: И аз да се похваля с новата КИА

          Благодаря на всички,които се включиха.
          За сега реших да ги демонтирам,почистя и да се опитам да ги направя по метода на Димо от Ямбол пък да видим какво ще сътворя.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #20
            От: И аз да се похваля с новата КИА

            Успешно се преборих с хъбовете под ръководството на Димо.Сега са тип капачки,постоянно зацепени.Ще видим как ще се държи,колко ще харчи пък ще мислим дали да ги сменяме с автоматични или ръчни.
            Благодаря!
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #21
              От: И аз да се похваля с новата КИА

              Здравейте колеги.
              Да съживя малко темата за джипката на баща ми,която от днес вече е в зимна експлоатация.
              Сменени анг.р-к,ролки и водна помпа.Масло в ДВГ 5/40,маслен филтър,и другите,без горивния,че е много странно захванат с едни букси и ми се стори,че ще се налага рязане и смяна на тръбите,а тя вече е с ГИ на Фобос и на бензин само ще пали.
              Сменихме и масло на заден диф,че беше бая черно и странно,дано няма проблем с него,другите места ги проверих и маслото беше бистро и на ниво.
              Обрахме луфт на предните главини,но от ляво се расвири това прословуто иглено
              лагерче,при малка скорост се чува едно свирукане,което при по-голяма изчезва.Мисля за сега така да я караме пък,като стане фрапиращо да правим втулки.
              Оказа се,че охлаждащата перка е напукана между отделните звена,но е стабилна,виското е изтекло и перката се движи само от инерцията на шайбата.
              Това мисля,че няма да е проблем за зимата,тъй като не дава никакви признаци за загряване при каквито и да е условия.Така докъто намерим втора употреба или съберем пари за нов комплект.
              За сега това е,ако се сетя друго ще спомена.
              Забравих за новите гуми BFG WINTER SLALOM 215/75/15,направо и заспаха,мисля,че това е най-добрия размер за стандартна КИЯ.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #22
                От: И аз да се похваля с новата КИА

                А в задния диф какво масло сложихте, че повечето са с ЛСД.

                Коментар


                • #23
                  От: И аз да се похваля с новата КИА

                  Сложих такова,каквото успях да намеря в близкия магазин MANNOL 75W90.И да е имало ЛСД е заминало вече,защото не е работело никога пък и на дифа нищо не пишеше,въпреки че като го смених първоначално си внуших,че прави опити да се задейства,но не.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз да се похваля с новата КИА

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    ...
                    Оказа се,че охлаждащата перка е напукана между отделните звена,но е стабилна,виското е изтекло и перката се движи само от инерцията на шайбата.
                    Това мисля,че няма да е проблем за зимата,тъй като ...

                    А ако баща ти се окопае в някоя преспа и се поразвърти повечко напред-назад, дали няма да прегрее? Виждал съм доста коли прегряли в такава ситуация. Вярно, че Кията е 4х4 и по-трудно ще се окопае, но помисли, дали си заслужава риска
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз да се похваля с новата КИА

                      Еми ние ще търсим виско но в момента ресурса е изчерпан та ще я наблюдава и дано да няма проблем.
                      Лошото е че бая взеха да свирукат тея иглени лагерчета та май ще са приоритетни.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз да се похваля с новата КИА

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131103_154534.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5533651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131103_154543.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5533652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131103_154603.jpg
Прегледи:1
Размер:180.4 КБ
ID:5533653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131103_154525.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5533654Здравейте колеги.Та приоритетите на баща ми се смениха и ето я Кията с нов твърд таван.Горе долу бива,но като цяло не ме кефи.Отваря я на външен вид но......,прозорците трябваше да са стъклени,а тези са плексиглас.Задната част са я направили абсолютно неотваряема,отваря се само вратата на багажника и трябва да се дупиш.Като цяло груба изработка,некачествено тапициране,15 дена труд и висока цена.Това се случи във фирма Валспорт.Не бих я препоръчал на никой,но бащами сам си ги намери и отиде при тях без да пита. Мек таван вече не може да се монтира освен ако не се премахне изцяло това произведение.Всичките му карантии ще бъдат качини в мястото за продажба.
                        Последно редактирано от dvdimov; 03-11-13, 17:31.
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз да се похваля с новата КИА

                          Колко пари ви излезе твърдия таван.

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз да се похваля с новата КИА

                            От първоначална оферта 1600,стигнахме до 1100,но заради огромното забавяне станаха 1000 лв.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз да се похваля с новата КИА

                              А мекия таван продаваш ли го.

                              Коментар


                              • #30
                                От: И аз да се похваля с новата КИА

                                Голяма грозотия този таван!
                                Дано въпреки външния вид да си изпълнява функциите - да не тече, да е топло и сигурно....
                                Иначе самата Кия изглежда много запазена и хубава. Къде монтирахте газовата бутилка? Преди време се заглеждах по дълга база и мислех да слагам бутилката под багажника, защото резервоара е пред задния мост. При късата база възможно ли е това?
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X