Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с глезените ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с глезените ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Опитвах едни обувки тип гети, които се държаха що-годе добре, но определено лятото с такова нещо няма как да движа в планината (краката ми стават на г@з).
    * отворен съм към всякакви предложения
    Освен обувките, трябват и правилни чорапи. Това ако краката ти се потят. Намери си хубави gore-tex-ови високи обувки с правилните за тях чорапи и ще се родиш. Моите крака се потят зверски, ама с правилните обувки, чорапи и хигиена изобщо не помня да съм имал мазоли, гъбички или други проблеми.

    А за кокалите - времето, неговата кожица. И мен ме преболява това-онова, и то без да съм имал сериозни контузии. Цяла зима чаках зима, сега остава и цяло лято да чакаме лято, и съвсем ще се скапем. Преди 5 дни се събудих препариран - явно съм се изпотил, лежейки по гръб, после съм се завъртял на една страна, по някое време е станало хладно, и ето ти беля. От тогава си оставям и печката на 22 градуса, та поне да закрепя положението. Юни месец - срам и резил. Миналата година горе-долу по това време бях на море - и тогава поради някакъв щур късмет уцелихме единствената свястна седмица от целия Юни.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с глезените ?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Освен обувките, трябват и правилни чорапи. Това ако краката ти се потят. Намери си хубави gore-tex-ови високи обувки с правилните за тях чорапи и ще се родиш. Моите крака се потят зверски, ама с правилните обувки, чорапи и хигиена изобщо не помня да съм имал мазоли, гъбички или други проблеми.

      А за кокалите - времето, неговата кожица. И мен ме преболява това-онова, и то без да съм имал сериозни контузии. Цяла зима чаках зима, сега остава и цяло лято да чакаме лято, и съвсем ще се скапем.
      По точка 1 - обувките са с готексова мембрана, краката ми не се потят, но пак ползвам точните чорапи. Просто ми е дискомфортно да имам "ботуш" с връзки на краката при +40 градуса. Не че е проблем де, но определено обувките не са проблема, а зад обувното устройство.

      По точка 2 - освен на времето няма на какво да го отдадем, тъй като откъм физическа дейност с тоз прибор съм увеличил само карането. Преди спортувах активно и не съм се и сещал за глезена...

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с глезените ?

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        По точка 1 - обувките са с готексова мембрана, краката ми не се потят, но пак ползвам точните чорапи. Просто ми е дискомфортно да имам "ботуш" с връзки на краката при +40 градуса. Не че е проблем де, но определено обувките не са проблема, а зад обувното устройство.
        Е, щото спомена че краката ставали на трътка, та затова. Не ти трябват чак до коляно. Трябва ти нещо с височината примерно на обикновени кубинки, а може и малко по-ниски. Въпроса е да ти хващат хубаво глезена и да ста достатъчно твърди и здрави за да не позволяват изкълчване. Друг начин няма - на последнито софийско форумно събитие висях половин ден на наклонен терен - въобще не съм прилагал усилие, и глезените ми бяха във всекидневното си нормално състояние. Ако бях направил грешката да отида с маратонки на втория час глезените ми вярно щяха да станат на гъз, независимо че проблеми с тях засега нямам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с глезените ?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Е, щото спомена че краката ставали на трътка, та затова. Не ти трябват чак до коляно. Трябва ти нещо с височината примерно на обикновени кубинки, а може и малко по-ниски. Въпроса е да ти хващат хубаво глезена и да ста достатъчно твърди и здрави за да не позволяват изкълчване. Друг начин няма - на последнито софийско форумно събитие висях половин ден на наклонен терен - въобще не съм прилагал усилие, и глезените ми бяха във всекидневното си нормално състояние. Ако бях направил грешката да отида с маратонки на втория час глезените ми вярно щяха да станат на гъз, независимо че проблеми с тях засега нямам.
          Аз ползвам няколко модела Dolomite, всичките са тествани и от познати планинари - никакви забележки. Аз пред блока да излезна и стъпвам на криво.

          Каръшка история, май ще си купя катър и ще скирам по планините, възпира ме разхода, пък и не търпи газифицирамюне

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с глезените ?

            Таханът може и да ти оправи киселините в стомаха, ама глезените... Имах подобен проблем преди време и единственото което върши работа е смяната на обувката. Висока обувка от добра марка и висок клас. Летните преходи ги правя с високо пустинни тактически обувки, зимата-хубави обувки тип ЛОВНИ, не ТУРИСТИЧЕСКИ. Разликата е във височината-ловните са по-високи, с възможност за сгъване в глезена само по една ос-правилната

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с глезените ?

              От дълбока древност са миели краката на пътниците с вода ...
              По работа обикалям планини и гори. Имах подобни проблеми. Последните няколко години, всеки ден след ходене пеша, си мия краката със студена вода докато мога да търпя студа. От тогава до сега - никакви болки и оттоци.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с глезените ?

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                От дълбока древност са миели краката на пътниците с вода ...
                По работа обикалям планини и гори. Имах подобни проблеми. Последните няколко години, всеки ден след ходене пеша, си мия краката със студена вода докато мога да търпя студа. От тогава до сега - никакви болки и оттоци.
                Аз откак се помня си мия краката със студена вода, при нас, особено на пролет е не повече от 4 градуса на чучура на чЕшмата...

                Добре де, дайте линк към ннякакви обуща, пък да отида да пробвам, а?!

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с глезените ?

                  Например за зимата-нещо такова, доволен съм а и цената е доста поносима за този клас обувка.

                  https://www.extreme-bg.com/lovNi-obu...s-sympatex-lov

                  Лятото-конкретно тези:

                  http://www.magnumboots.com/sp/boots/...ite-spider-80/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с глезените ?

                    Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                    Например за зимата-нещо такова, доволен съм а и цената е доста поносима за този клас обувка.

                    https://www.extreme-bg.com/lovNi-obu...s-sympatex-lov

                    Лятото-конкретно тези:

                    http://www.magnumboots.com/sp/boots/...ite-spider-80/
                    Ще се поогледам в местните спортшопове, пък да видим ...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X