Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с глезените ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с глезените ?

    Е добре де, освен тахан, какво друго да преживам, да си заздравя кекавите глезени.
    Специалисти няма ли? -нещо медикаменти?

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с глезените ?

      Пробвай това (поне за зимата, макар че аз и лято ги нося):


      Случвало ми се е нееднократно да се "подгъна", но без последствия за глезена. Някак не позволяват да се стигне чак до изкълчване.

      Не съм никакъв запален турист, а по-скоро лаик. Баща ми обаче със същите навърта поне 30-ина километра ежеседмично и ми е споменавал същото. Не са твърди - тоест не стоят като дървени върху краката. Гънат се, подметката отвътре има някакво пружиниране, но добре стегнати около глезена не позволяват (поне при мен и баща ми) изкълчване. На офроуд-феста например си ходех странично по наклона без никакво усилие, напрежение в глезените, умора или нещо от сорта. А откарах едни 2-3 часа в такова положение и ходейки и стоейки.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с глезените ?

        Е щото са високи, също като менделите дето пуснах... а неговите са с 1 кука по-ниски. Има и още по-високи. Просто няма как да сгъне глезена, щото обувката стига доста над него, а не само да го покрие или дори и това не. А и позволяват добре да се стегнат, което е особено важно. Хубава обувка ми изглежда.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с глезените ?

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Е щото са високи, също като менделите дето пуснах... а неговите са с 1 кука по-ниски. Има и още по-високи. Просто няма как да сгъне глезена, щото обувката стига доста над него, а не само да го покрие или дори и това не. А и позволяват добре да се стегнат, което е особено важно. Хубава обувка ми изглежда.
          6 години плътно носене от късна есен до средата на пролетта - кажи-речи 4 месеца. И инцидентно през останалото време. Няма отлепване, скъсване, разбридани шевове, миришещи крака и т.н. На 3-тата година като се накиснеш в някоя река може и да пуснат малко, ама то вечна мембрана няма. При нормално ходене в киша не пускат и до днес. Тая зима обзаведох и себе си и всичкото домашно 'сиган + баща ми със същите. Недоволни няма. Пък и факта че оттатък голЕмата вода от 6 години продават един и същ модел говори сам по себе си. Всяка зима има разпродажби и като поръчаш 4-5 чифта със все куриери, транспори, ДДС-та и прочие полюции пак излизат горе-долу тънко.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с глезените ?

            Говорих с ортопед и реахабилитатор, човек е доста добър, лекува националите по волейбол и ски. Чат пат ходя на масажи за врата (дискоопатия ) та се разприказвахме. Каза, че освен някакви упражнения с ластици и хубави галоши няма друго спасение. Каза, че ще се поинтересува за конкретни храни, напитки и добавки.

            - тук някой доктор да се изрази ?

            Поздрави !

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с глезените ?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Говорих с ортопед и реахабилитатор, човек е доста добър, лекува националите по волейбол и ски. Чат пат ходя на масажи за врата (дискоопатия ) та се разприказвахме. Каза, че освен някакви упражнения с ластици и хубави галоши няма друго спасение. Каза, че ще се поинтересува за конкретни храни, напитки и добавки.

              - тук някой доктор да се изрази ?

              Поздрави !
              Нагласи си мислите, че тая травма остава за цял живот.
              Бях на 17 год. като си подвих глезена за първи път. Сега съм на 60 и няма лек. Хубавото е че не се умира от това, но се страда.
              През годините неволно си изработваш защитни реакции. Няма да те интересува толкова дали вали или пече. Ще те интересува единствено къде стъпваш и как.
              Дано няма развитие травмата, защото там има и един нерв, който също се поврежда.
              При мен именно този нерв ми прави големи бели и се стигна до там, че едва минавах 100м. и от болки сядах където намеря за да ми мине.
              Ходих във ВМА и там бяха ми насрочили дата да ме режат нещо. Обаче срещам случайно един познат и като му разказах той каза:
              "Значи калните бани в Поморие са ти на 10 км. от Несебър. Иди пробвай първо там, поне няма да ти навредят."
              Така и направих и за моя голяма изненада още на шестата баня почувствах огромно облекчение.
              Ходих два пъти по 10 процедури през 6 месеца и направо си оздравях.
              Тази есен пак ще направя процедури в Поморие, защото тая зима ме сви отново болката и лежах в болница 5 дни на системи.
              Мина ми, но от калните бани бях по-доволен.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с глезените ?

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                Нагласи си мислите, че тая травма остава за цял живот.
                Бях на 17 год. като си подвих глезена за първи път. Сега съм на 60 и няма лек. Хубавото е че не се умира от това, но се страда.
                През годините неволно си изработваш защитни реакции. Няма да те интересува толкова дали вали или пече. Ще те интересува единствено къде стъпваш и как.
                Дано няма развитие травмата, защото там има и един нерв, който също се поврежда.
                При мен именно този нерв ми прави големи бели и се стигна до там, че едва минавах 100м. и от болки сядах където намеря за да ми мине.
                Ходих във ВМА и там бяха ми насрочили дата да ме режат нещо. Обаче срещам случайно един познат и като му разказах той каза:
                "Значи калните бани в Поморие са ти на 10 км. от Несебър. Иди пробвай първо там, поне няма да ти навредят."
                Така и направих и за моя голяма изненада още на шестата баня почувствах огромно облекчение.
                Ходих два пъти по 10 процедури през 6 месеца и направо си оздравях.
                Тази есен пак ще направя процедури в Поморие, защото тая зима ме сви отново болката и лежах в болница 5 дни на системи.
                Мина ми, но от калните бани бях по-доволен.
                Ми и аз г/д на тези години се контузих за пръв път толкова жестоко. Сега чат пат ме "пречуква" и напомня за себе си, но дано да няма особени проблеми занапред.
                * механизма за който говориш вече подсъзнателно съм го изградил ...

                Май ще мина на повече разходки с джипа и по-малко и по-кратки в планината , добре че на млади години пошетах

                Поздрави !

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с глезените ?

                  Не знам аз, подвих си глезена на 22-3 и до сега вече 10 години проблеми нЕма. Но нищо не те спира да лягаш и да мреш. Въпрос на избор...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с глезените ?

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Не знам аз, подвих си глезена на 22-3 и до сега вече 10 години проблеми нЕма. Но нищо не те спира да лягаш и да мреш. Въпрос на избор...
                    - аз вече не се плаша, след 5-тото навехване не ми прави особено впечатление, дори се научих да карам джипа без съединителя

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с глезените ?

                      Кфо има да се плашиш, то просто обущата ти са калпави

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с глезените ?

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        - аз вече не се плаша, след 5-тото навехване не ми прави особено впечатление, дори се научих да карам джипа без съединителя

                        Поздрави !
                        И аз ще кажа, че процедури в Поморие няма да ти навредят.
                        Иди опитай там и пак ще говорим.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с глезените ?

                          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                          И аз ще кажа, че процедури в Поморие няма да ти навредят.
                          Иди опитай там и пак ще говорим.
                          * там има роднини

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с глезените ?

                            Здравейте, този проблем ме мъчи и мен, хубавото е че още спадам към най-бързо възстановяващите се(под 20 години). Занимавам се активно с тенис(ходя по състезания от 12 годишен), а покрай тениса започнах и лека атлетика с която се занимавах 2 години, като допълнителна физическа подготовка към тениса, а в момента тренирам във фитнеса 3 пъти седмично плюс тенис, но с повишено внимание заради поредната травма.
                            Проблемите ми са от последните няколко години-главно с глезените и един път ми се напълни коляното с кръв.Започнах ударно с пукане на десния глезен на състезание в зала София-доктора на турнира като ме видя направо се опули защото бях издържал две точки с този глезен и ме изпрати в Пирогов....следва 25 дена гипс(това беше януари 2011 и имаше доста сняг- ако не беше баща ми и ферозата нямаше да мога да изляза от вкъщи)...След свалянето на гипса започна раздвижване и като го прибавя към отвратителното време прекарано с гипс сега като чуя тази дума и дори и да имам болка в крака я забравям и бягам с 200.... Последваха 2-3 леки навяхвания на същия глезен, мисля че само едно на левия и допълнението с коляното(пак на десния крак)-това в период от около година и половина.Тъкмо успях да изкарам повече време без контузия, но преди месец и половина реших да покарам с колелото в гората, в следствие на падане се оказа, че имам скъсани мускулни връзки(поне така твърдеше лекаря), но сега да обясня какво точно стана-падането стана в петък, а отидох на лекар в понеделник и все още имаше лек оток въпреки мерките, че правих всичко по учебник(от опит и многобройни разговори с лекари и рехабилитатори съм наясно какво да правя при такава ситуация-компреси с риванол, масажи с дийп релийф, лиотон 1000, обливане с малко топла и после повече студена вода, слагане на лед, вдигане на кракът на високо). Доктора само като видя кракът ми заби диагноза гипс, но каза да отида все пак да го снимам(да се отбележи, че чаках в чакалнята 40 минути прав, защото беше пълно), но ми каза на другия ден да дойда със придружител защото с гипса нали(а цялата му идея беше, че най-малко имам разкъсани мускулни връзки)....Още като го чух това "поздравих сърдечно всички жени от рода му"(на ум разбира се) и отидох да снимам глезена, в клиниката където направих снимката лекарката се оказа позната на майка ми и я помолихме за мнение-"Няма счупено, но щом доктора е каза, че трябва гипс....".От там веднага прозвънях няколко познати физиотерапевти и още вечерта отидох при единия-той видя снимката задава дежурните въпроси "така боли ли.., а така..." и като видя, че си ходя съвсем нормално(без ни най-малко накуцване) каза, че гипс не е нужен просто трябва порядъчна почивка и поне още 3-4 дни да си седя вкъщи.На другата сутрин отидох при друг, който е един от физиотерапевтите на футболния отбор "Пирин" неговия отговор беше същия, но тъй като бях притеснен и го питах каква ще е разликата след година, ако сега сложа гипс и ако не сложа, но почивам и не натоварвам глезена поне един месец.Отговора беше че няма да има разлика, но трябва много да го пазя защото при ново стъпване на криво в периода на месец два рискувам да се получи хронична болка и хлабава става.
                            След обед отидох при доктора(този дето искаше да ми забие гипс) и той човека готов да ми вземе над 100лв за пластмасов гипс, погледна снимката и каза, че имам скъсани връзки и нали айде отивай в другата стая за гипс....Обясних му че този път ще се въздържа и се прибрах да почивам...До сега нямам проблеми с глезена(да чукна на дърво) дано и за напред да е така, вече намалявам тениса и наблягам на упражненията за заякване на глезените във фитнеса.Гледам да се пазя повече и в планината винаги ходя с високи обувки(е от последната случка не съм ходил никъде) и се надявам да успявам да се предпазя от подобни травми.
                            Пиша това защото и аз се интересувам от някакви медикаменти за заздравяване на ставите и евентуално да помогне на някого като идеи какво да се прави при навехнат глезен, надявам се адаша да не се сърди, че му използвам темата.
                            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с глезените ?

                              Бързо уздравяване, адаш

                              - за сега май само ламаринени наглезенки помагат

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с глезените ?

                                Здравейте, не съм писал отдавна, но това е така най-вече заради липсата на каквото и да е време за да се сещам за болежките... Но сега прибирайки се пак ме наболя глезена и реших да пиша. Напоследък "болният" глезен ми напомня за себе си. От известно време пътувам доста и го отдавам на това, но няма как. Мажа го редовно с някакъв мехлем с дяволски нокът и разни други неща вътре дето бил за такива болежка като моите, но ефекта е нулев. Ходих на един доктор, който се изрази крайно компетентно - така ще е докато си жив, дори и да се оперира....
                                А няма да ви обяснявам как ми се ходи по планината, но все отлагам или по-скоро си намирам извинения - я времето е лошо, я съм прекалено уморен, я нещо друго но всъщност дълбоко в себе си знам, че глезена ме спира най-много. Вече не знам към кого/какво да се обърна за помощ . Опитвах едни обувки тип гети, които се държаха що-годе добре, но определено лятото с такова нещо няма как да движа в планината (краката ми стават на г@з).
                                * отворен съм към всякакви предложения

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X