Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с глезените ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с глезените ?

    Има и още нещо, ако като ходиш вдигаш краката и стъпваш максимално отвесно, кълченето и паданията се изолират сериозно...

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с глезените ?

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Има и още нещо, ако като ходиш вдигаш краката и стъпваш максимално отвесно, кълченето и паданията се изолират сериозно...
      По-внимателен от мен в ходенето по пресечен терен трудно ще намериш.
      Лошото е, съм под 30, а травмите са сериозни. Ходенето в планината е "нещото" което ме прави " feel alive" варянт да го спра няма, то в като с джипките, всеки път като се разделя с някоя си казвам - НЕ вече НЕ, сега ще си взема скромна иконмична семейна колица с разход под 5 и всеки път като се кача в нещо подобно се разобеждавам с години . Та в общи линии затова спрях Таекуондо-то, ма нещо не помага. Дори редовно правя тренировки за заякване на глезенита ма нъцки. Май е добре да отида на "прован" ортопед, ма на дали ще има ефект.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с глезените ?

        Не съм писал внимателен... Писах краката да се вдигат високо и да се стъпва от горе, леко на подскоци . Ти дюстабан си или нормален свод имаш? Или не знаеш?

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с глезените ?

          Пусни си кръв и постни резултатите.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с глезените ?

            Помислете, всички с такъв проблем,употребявали ли сте антибиотици и добре ли четохте упътването?За някой пише,че има опасност от скъсване на сухожилия.
            Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с глезените ?

              разходи се по докторите ))
              а относно глезенките... )) аз отскоро имам такова чудо: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:malleobrace.JPG
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5495474
              ти какви си ползвал? ))
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с глезените ?

                Ами определено съм ползвал наглезенки без твърди части, че да пасват в обувки. А на тези тея белите ластици ли са или неразтегателни?
                -с плоско стъпало съм. Разбрах го преди 2 месеца

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с глезените ?

                  не се разтяга. лентички с велкро. технически това се води малеоларна ортеза. и си влиза в обувка )) направи си поне стелки )
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с глезените ?

                    Ортопедични стелки имам!
                    Такива наглезенки от къде мога да си намеря?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с глезените ?

                      Като голям любител на планината съм ползвал най различни обувки, маратонки, кецове че дори един път 8 дни из Рила бях на сандали /голяма сгода за краката стига да ходиш внимателно/. Най много обаче съм бил доволен от цяла зимна обувка Дакщайн, леки, удобни, държи стегнато крака и не го уморява. С такива бях 2год. планински водач из Рила преди 20год. Сега има доста голям избор от обувки с дишащи материи и всичко е индивидуално, но обувката е много важна за дългото ходене и трябва да пасва добре на крака. Иначе идват проблеми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с глезените ?

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Ортопедични стелки имам!
                        Такива наглезенки от къде мога да си намеря?
                        От по-добрите аптеки няма как да кажа без да ни метнат в "търговски партньори"
                        моята ми я донесоха за оценка... но пък моят проблем с разглезените глезени е малко по-различен ))
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с глезените ?

                          Освен предпазни средства ми се ще да споделите (особено някой специалист) какво да ям, пия (медикаменти ?) за заздравяване на сухожилията или там каквото е необходимо за предотвратявамне на по-нататъшни травми. Вчера говорех с познат, който ме видя да накуцуквам и се раЗприказвахме. Той сподели, че като млад тренирал и имал сходна на моята контузия. Последвала операция за възстановяване свойствата на глезена на 100%. След доста перипети и един шокиращ белег с дължина 15-тина см каза, че се оправил, уж... Та за да не се стига до там, давайте съвети и предложения

                          Поздрави !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с глезените ?

                            Тахан, нали ти писах... А в планината е редно да се замислиш за по-сериозни обувки! Аз съм имал доста уж високи, но чак сега попаднах на една, която наистина е висока достатъчно и ми държи глезените супер здраво, а и като цяло не позволява да ти се гъне кракО, като това зависи и от формата и от подметката, която не позволява и лесно приплъзване. Тъста се пързаля и пребива с неговото Азоло постоянно и така и не разбра, че трябва убава обувка, а не просто планинска такава...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с глезените ?

                              Ползвам ето това :
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3F0855606VER_bis.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5496749
                              - вече съм му свикнал доста и съм го "поутрошил" ама ако се наложи ще ги сменя.

                              Поздрави !
                              п.п. тахан - халва >? или

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с глезените ?

                                Халва по-добре не, пълна е с бяла захар и ич не е полезна . Има тахан само, продават ги по магазините, но най-добре от арабите на ул. Цар Симеон, до женския пазар. Доста по-високо качество е от българската версия. Можеш да го ядеш и в чист вид /примерно на филийка/, можеш и да си правиш сос-ове, примерно с чесън и кисело мляко. Аз си бъркам и много готин течен шоколад. Тахан, мед и натурално какао на прах... може и ванилия ако ти е мерак да добавиш, но аз не слагам. Жената е с дископатии, та от там знам, че тахана е голяма сила за ставите...

                                Таз обувка не е лоша, но за теб препоръчвам нещо по-високо и с повече кожа и като цяло по-твърдо. Вибрам естествено е задължително условие. Аз сега съм с Мендел и съм особено доволен... Maлко по-различно изглежда моя air-revolution 3.1, но основното е, че не е от най-твърдите, но достатъчно и е доста висок и държи много здраво глезените.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:meindl_air_revolution_3.1_2011.jpg
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:5496751

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X