Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер за карабина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фенер за карабина

    Здравейте,
    Има ли колега ползващ фенер на карабината при чакане на хищник?
    Полза от него има ли, или само на връщане от стървилището да си светиш докато влезеш в колата?
    Ако има полза, кои марки, какви дистанционни и видове фенери са за предпочитане? Халоген или Cree? Продаваните в България читави ли са?
    Пушкалото е чешко CZ 527 .223 Rem
    LZ1AIV

  • #2
    От: Фенер за карабина

    Решено. Ключ.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Фенер за карабина

      Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
      Решено. Ключ.
      Защо ключ колега??
      Сподели решението с нас. Сложи някое фото, какво е това "решено, ключ"!
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #4
        От: Фенер за карабина

        Да колега. Разкажи ако си намерил някакви отзиви. И аз се заглеждам по американските сайтове отдавна, но все не се престрашавам да поръчам, защото не намирам отзиви от колеги ловци дали вършат работа подобни джаджи.
        LZ1GIB
        TOYOTA HZJ80,
        TOYOTA LC150

        Коментар


        • #5
          От: Фенер за карабина

          Монтирал съм си собственоръчно един малък прожектор ,тип полицейски,но много мощен бие на точка на 100,150 метра синя ослепителна светлина ,много гадна, ослепява те за момент като погледнеш в нея !Изпробвано при дребни животни,нямам голям опит в лова,просто ми дойде като идея и го приспособих,от дясната страна на удобно място за включване с показалеца и натискам спусъка със средния /свиква се/,но не е нужно ,имаш време, фенера като е яко заслепителен ти го осигурява!Отделно съм боядисал задната околярна страна на мерника с жълта фосфоресцираща боя,а мушката си е черна и е много удобно за бързо прицелване през деня ,в сумрак и въобще!Повтарям нямам много опит,просто обичам да стрелям и ми идват разни собственоръчни иновации,това мога да сподела!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Фенер за карабина

            По принцип на дулото на карабината не трябва да се слага нищо , но прожектора за нощен лов на хищници е задължителен . На Tikka-та съм монтирал прожектор тип полицейски със бутон за бързо включване на поставен ложата .Върши ми добра работа , макар че рядко го ползвам защото оптиката ми ми дава достатъчно добра видимост нощем и само в най тъмната част се налага да го използвам защото светлината пропъжда хищника от стървилището .
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              От: Фенер за карабина

              Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
              Решено. Ключ.
              Ами дали не е прав колегата....Разрешен ли е лова нощем...Може да съм пропуснал ..този момент.....
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Фенер за карабина

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                Ами дали не е прав колегата....Разрешен ли е лова нощем...Може да съм пропуснал ..този момент.....
                Нощния лов на хищници на стървилище си е напълно законен при наличието на съответното разрешително , виж лова на фар никъде не се толерира ...
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: Фенер за карабина

                  Пуснете поне някоя снимка за сведение
                  Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                  Dacia Duster 4WD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фенер за карабина

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    По принцип на дулото на карабината не трябва да се слага нищо , но прожектора за нощен лов на хищници е задължителен . На Tikka-та съм монтирал прожектор тип полицейски със бутон за бързо включване на поставен ложата .Върши ми добра работа , макар че рядко го ползвам защото оптиката ми ми дава достатъчно добра видимост нощем и само в най тъмната част се налага да го използвам защото светлината пропъжда хищника от стървилището .
                    На ложата отдясно на един показалец разстояние,бутона е отзад на фенера,страшно удобно!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фенер за карабина

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      На ложата отдясно на един показалец разстояние,бутона е отзад на фенера,страшно удобно!
                      Моят е с кабел и съм го закрепил на ложата така че да мога да го натискам с палеца
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фенер за карабина

                        На стървилище, за хищник (лисица или чакал, които обикновено излизат малко преди мръкване) фенера си е наложителен. Не е забранено от закона за лова. Ходих няколко пъти с приятели и винаги поради тъмницата изстрела беше проблемен. Та рекох да попитам, никой не се отзова и предположих, че темата не интересува никой.
                        Купих Nextorch TA3 Set за 150лв. Първоначалния ми скептицизъм беше незабавно преодолян в момента, когато се премерих на тъмно с пуснат фенер по цел на около 120м. Ако изпуснете лисицата на това разстояние, няма да е виновно осветлението ако разполагате с горното фенерче. Не мога да дам категорични сравнителни оценки, защото не познавам много подобни продукти. Това е от което имах необходимост.
                        Ето как изглежда: https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фенер за карабина

                          Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                          На стървилище, за хищник (лисица или чакал, които обикновено излизат малко преди мръкване) фенера си е наложителен. Не е забранено от закона за лова. Ходих няколко пъти с приятели и винаги поради тъмницата изстрела беше проблемен. Та рекох да попитам, никой не се отзова и предположих, че темата не интересува никой.
                          Купих Nextorch TA3 Set за 150лв. Първоначалния ми скептицизъм беше незабавно преодолян в момента, когато се премерих на тъмно с пуснат фенер по цел на около 120м. Ако изпуснете лисицата на това разстояние, няма да е виновно осветлението ако разполагате с горното фенерче. Не мога да дам категорични сравнителни оценки, защото не познавам много подобни продукти. Това е от което имах необходимост.
                          Ето как изглежда: https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink

                          Не е редно фенерчето да бъде закрепено на цевта, както по-горе колегата спомена - вибрации цев , точност и т. н....
                          Имам такъв фенер и основния недостатък са скъпите батерии, затова при избор на фенер едно от основните ми изисквания е цената на този консуматив.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фенер за карабина

                            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                            Не е редно фенерчето да бъде закрепено на цевта, както по-горе колегата спомена - вибрации цев , точност и т. н....
                            Имам такъв фенер и основния недостатък са скъпите батерии, затова при избор на фенер едно от основните ми изисквания е цената на този консуматив.
                            Батериите, с които работя са 18650, акумулаторни презареждаеми. 4,70$/парче не го намирам за скъпо. Li-Ion, китайски, напазарувани от dx.com. Ползвам от две години такива батерии и впечатлението ми за тях е добро. Другите ми фенери и челници са също с 18650.
                            Не практикувам бенчрест и при прострелването на 100 м със закрепен фенер, не установих отклонения в групата (окръжност с диаметър 50мм).
                            Ето ги: https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink
                            Последно редактирано от asenv; 27-06-13, 07:50. Причина: Не ще снимките
                            LZ1AIV

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фенер за карабина

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              По принцип на дулото на карабината не трябва да се слага нищо , но прожектора за нощен лов на хищници е задължителен . На Tikka-та съм монтирал прожектор тип полицейски със бутон за бързо включване на поставен ложата .Върши ми добра работа , макар че рядко го ползвам защото оптиката ми ми дава достатъчно добра видимост нощем и само в най тъмната част се налага да го използвам защото светлината пропъжда хищника от стървилището .



                              как точно го закрепваш на ложата. и аз имам тика

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X