Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нивата ми тресе много силно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • нивата ми тресе много силно

    помагайте колеги, закарах нивата да ми сменят фланеца, който се закрепва за междинното каре, майстора смени и металният пръстен, който се поставя на оста, която излиза от ск. кутия и влиза в фланеца на гуменото каре. След като бяха сменени взех колата, и си тръгнах, след като включих на трета се появи страшна вибрация и последва як удар от към раздатката, та при което после я качих на канала и видях, че се е скъсала конзолата с гуменият тампон на скоростната кутия. Смених тампона с конзолата, поставих лоста на раздатката в неуътрално положение, включих на скорост и пак я имаше тази вибрация.
    Моля помагайте, кажете съвет!

  • #2
    От: нивата ми тресе много силно

    Синхронизира ли скоростната кутия с раздатъчната кутия ?? След тези операции ?
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: нивата ми тресе много силно

      По-скоро трябва да се центрова раздатката с подложни пластини като преди това да се провери пода дали не е изгнил и от там да се мени геометрията.
      Това е една од детските болести на нивата щото няма шаси.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        По-скоро трябва да се центрова раздатката с подложни пластини като преди това да се провери пода дали не е изгнил и от там да се мени геометрията.
        Това е една од детските болести на нивата щото няма шаси.
        Многократно съм свалял и качвал тези части, когато съм сменял скоростни кутии, но е нямало проблем, не затягам болтовете на кутията и раздатката включвам лоста на раздатката на неутрална, включвам на трета, газ и където застанат затягам и е нямало проблем! Съмненията ми са да не би да е проблема в това, че е поставена втулката (пръстена) на оста на скоростната кутия, защото досега нямаше такава втулка!

        Повече ме съмнява дали не трябва да махна втулката, която е поставена на оста на скоростната кутия, понеже досега нямаше такава!
        Иначе многократно съм свалял тези части, когато съм сменял скоростните кутии. Действам така не затягам докрай планката, на която е закрепен тампона на скоростите не затягам и раздатката оставям я на неутрална включвам на трета газ и където застане затягам!
        Последно редактирано от CarTest™; 25-06-13, 21:09.

        Коментар


        • #5
          От: нивата ми тресе много силно

          Можеш да имаш вибраций от:

          1. Разхлабена гайка на опашката на скоростите.
          2. Скъсана греда/лястовица на скоростите, скъсан тампон на греда на скоросите
          3. Крив/разбит карадан
          4. Калпаво гумено каре, при смяна вместо нивовско да ти е праснато от жигулатор, което е по-тънко и се огъва
          5. Разтегнати болтове на захват - раздатка, греда/лястовица скорости - уш ги стягаш, а цялата дандания е хлабава
          6. Спекли карета на кардана
          7. Аксиален луфт на раздатъчната кутия - там е голям дженк, сменят се цифра лагери, който са цифра пари

          Коментар


          • #6
            От: нивата ми тресе много силно

            Първоначално публикуван от armanis81 Преглед на мнение
            Многократно съм свалял и качвал тези части, когато съм сменял скоростни кутии, но е нямало проблем, не затягам болтовете на кутията и раздатката включвам лоста на раздатката на неутрална, включвам на трета, газ и където застанат затягам и е нямало проблем! Съмненията ми са да не би да е проблема в това, че е поставена втулката (пръстена) на оста на скоростната кутия, защото досега нямаше такава втулка!

            Повече ме съмнява дали не трябва да махна втулката, която е поставена на оста на скоростната кутия, понеже досега нямаше такава!
            Иначе многократно съм свалял тези части, когато съм сменял скоростните кутии. Действам така не затягам докрай планката, на която е закрепен тампона на скоростите не затягам и раздатката оставям я на неутрална включвам на трета газ и където застане затягам!
            Втулката я махаш задължително.
            Иначе гуменото каре работи под напрежение.
            При мен като сменях 5 степенната кутия с 4 степенна именно 4 степенната беше с втулка и едвам успях да хвана гумето каре към лястовицата-/всичко стана под напрежение,последваха и силни вибрации по време на движение/.
            Веднага се усетих,свалих РК и демонтирах въпросната втулка от опашката на СК.

            Коментар


            • #7
              От: нивата ми тресе много силно

              Благодаря за съветите колеги, тия дни ще се опитам да огледам по-обстойно всичко, ще махна втулката и ще пиша за резултата!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X