Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една интересна новина...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Една интересна новина...

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    М нем- няма да дадат. И не за друго - има сключена сделка. А и да дадат - няма да успее да стигне до Сирия. Щото ще има морска и въздушна блокада. А и само по себе си ПВО то не е панацея - дори да е много добро- справка войната от Йом Кипур.
    Разбира се, на мен просто ми е интересно дали наистина е толкова добро колкото го изкарват, че няма да стане е ясно.
    Лопата - друг солдата!!!

    Коментар


    • #32
      От: Една интересна новина...

      Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
      Разбира се, на мен просто ми е интересно дали наистина е толкова добро колкото го изкарват, че няма да стане е ясно.
      Логично е да е добро. От борбата със "звездните войни" дето ги нямаше руснаците са доста напред в тази област.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #33
        От: Една интересна новина...

        Така да се върна малко в моите спомени като служил във ВВС . ПВО е огромна интегрирана система включваща в себе си много компоненти . Само по себе си някакъв вид батарея та било тя и С 300 нищо не означава ако нямаш във въздуха свои изтребители въпрос на време е да я локализират и унищожат . Изтребителите пък не ти вършат никаква работа ако нямаш далекообхватни радари за ранно откриване на целите защото изтребителя има ограничено време във въздуха и не е рентабилно да харчиш горивото за да си търсиш сам целите . Наземните радарни станции трябва да те закарат директно зад тях . За това в последните 20 - 30 години се развиха мобилните зенитни системи които са на базата на една машина и работят в движение .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Една интересна новина...

          Накратко - интегрирана многоешелонната (многослойна) система ПВО.

          Коментар


          • #35
            От: Една интересна новина...

            А нещо за резултатите от симулациите чува ли се?
            Носят се слухове, че хамериканците редовно си тръгвали с подвити опашки след такива учения, та ми е чудно тия как са се представили.

            Коментар


            • #36
              От: Една интересна новина...

              Без да имам никаква информация, слуховете за подвитите американски опашки ми се струват преувеличени.

              А израелските пилоти са най-добрите в света. Със съответния доказан боен опит. Или поне така пише в Уикипедия, в Генералщабните учебници не знам как е
              Ама каквото и да пише в тях, евреите явно не са ги чели.

              Коментар


              • #37
                От: Една интересна новина...

                Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
                Просто не се сещам за поделение ПВО в Южна България,пък май и в северна не се сещам.Та ми е интересно къде е ПВО-то.
                Шабла да речем
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #38
                  От: Една интересна новина...

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Така да се върна малко в моите спомени като служил във ВВС . ПВО е огромна интегрирана система включваща в себе си много компоненти . Само по себе си някакъв вид батарея та било тя и С 300 нищо не означава ако нямаш във въздуха свои изтребители въпрос на време е да я локализират и унищожат . Изтребителите пък не ти вършат никаква работа ако нямаш далекообхватни радари за ранно откриване на целите защото изтребителя има ограничено време във въздуха и не е рентабилно да харчиш горивото за да си търсиш сам целите . Наземните радарни станции трябва да те закарат директно зад тях . За това в последните 20 - 30 години се развиха мобилните зенитни системи които са на базата на една машина и работят в движение .
                  - Ей това всеки да го прочете и да вникне в него - достатъчно е по темата за пво.Не е много сложно - пробвайте!


                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  А нещо за резултатите от симулациите чува ли се?
                  Носят се слухове, че хамериканците редовно си тръгвали с подвити опашки след такива учения, та ми е чудно тия как са се представили.
                  Не ми е ясно кой генерира подобни слухове, ама затрий си ги сам слуховете.То е смешно да се коментират подвитите опашки на щатските летци, и изобщо летците и голяма част от другите в авиацията се различават в голяма степен от останалите служещи в другите родове войски.

                  И като цяло за темата - леле майчице...
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #39
                    От: Една интересна новина...

                    Тва да ти кажа за подвитите опашки..... е доста смехотворно твърдение. Американците пилоти (явно за разлика от доста хора у нас) нямат комплекси и ценят добрият противник. Апропо най много се бяха изкефили на боя срещу Су-25, защото нашите им бяха направили доста мръсни номерца. Средният американски пилот има около 5-600 часа нальот и поне доста опит в обслужване на "наземни цели". А за съжаление в реални бойни действия нашите самолети просто нямат шансове- уви са ни много стари Въздух-Въздух ракетите та ще ни свалят с някой AIM-120D преди да имат шансовете за каквото и да е било.

                    За заинтересуваните- "добрите" български пилоти имат средно около 100-200 часа нальот. Това общо. Тези с нальот над 500 часа се броят на пръсти. В САЩ преди бюджетните съкращения правеха 250 на година. В Турция мисля правят около 150 на година. Който му се чете и гледа - ето списъка на пилотите в света които имат над 1000 часа на Ф-16:

                    http://www.f-16.net/pilots.html
                    Последно редактирано от Mad Dog; 20-06-13, 08:55.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Една интересна новина...

                      Не мога да намеря в момента ( може и да е изтрито ) в един от големите БГ авио форуми, където редовно пишат безмерци и пловдивчани. Та за едно от последните учения бяха писали за "реалните" резултати от тренировките ( догфайт ) и нашите бяха "свалили" повече от янките. Та това за подвитите опашки е по-скоро избор на изразни средства.. не съм бил там, не знам как точно са реагирали на резултатите .

                      Ако успея да намеря точните писания, веднага ще ги пусна.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Една интересна новина...

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        Не мога да намеря в момента ( може и да е изтрито ) в един от големите БГ авио форуми, където редовно пишат безмерци и пловдивчани. Та за едно от последните учения бяха писали за "реалните" резултати от тренировките ( догфайт ) и нашите бяха "свалили" повече от янките. Та това за подвитите опашки е по-скоро избор на изразни средства.. не съм бил там, не знам как точно са реагирали на резултатите .

                        Ако успея да намеря точните писания, веднага ще ги пусна.
                        Догфайта пич, е много готино нещо и е нещо като своеобразен спаринг- лошото е че да разчиташ на него в реални бойни действия е като да отидеш на престрелка въоръжен с нож. по отношение на маневреността естествено МиГ 29 има определени преимущества. Ето ти статията - при това в АМЕРИКАНСКО списание:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tsafm02.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5494777

                        Още една интересна статия:
                        http://aeropress-bg.com/categoryblog...elin-2008.html
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Една интересна новина...

                          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                          Не мога да намеря в момента ( може и да е изтрито ) в един от големите БГ авио форуми, където редовно пишат безмерци и пловдивчани. Та за едно от последните учения бяха писали за "реалните" резултати от тренировките ( догфайт ) и нашите бяха "свалили" повече от янките. Та това за подвитите опашки е по-скоро избор на изразни средства.. не съм бил там, не знам как точно са реагирали на резултатите .

                          Ако успея да намеря точните писания, веднага ще ги пусна.
                          Със симулацията на дог файт в съвременните условия се тренират летателни умения.В съвременния въздушен бой тактиката е една - локализираш целта от възможно по-далечно разстояние, прихващаш я и изстрелваш въздуд-въздух, следва маньовър и бягаш.Именно в свързаните с това системи американците (или пък в случая израелците) са на по-високо технологично ниво и са се приспособили да водят съвременен въздушен бой, при който крайно рядко и при твърде специфични условия може да се стигне до дог файт.Дог файт на дистанциите при които е ефективно скорострелното оръдие на машината е възможен в по-голяма степен при сблъсъци на по-бедни въздушни армии, които нямат възможност да са въоръжени със съвременни типове с-ми и хора добре подготвени да ги използват с пълния им капацитет.
                          В тази връзка, като цяло е прието, че руските изтребители биха били по-ефективни и даващи известни предимства при дог файт, спрямо американските, и това е факт, който руснаците признават и правят опити да наваксат технологичното си изоставане в аспектите на съвременния въздушен бой, за да бъдат адекватни при овладяването на въздушното пространство.
                          Последно редактирано от Самодържец; 20-06-13, 09:36.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #43
                            От: Една интересна новина...

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Със симулацията на дог файт в съвременните условия се тренират летателни умения.В съвременния въздушен бой тактиката е една - локализираш целта от възможно по-далечно разстояние, прихващаш я и изстрелваш въздуд-въздух, следва маньовър и бягаш.Именно в свързаните с това системи американците (или пък в случая израелците) са на по-високо технологично ниво и са се приспособили да водят съвременен въздушен бой, при който крайно рядко и при твърде специфични условия може да се стигне до дог файт.Дог файт на дистанциите при които е ефективно скорострелното оръдие на машината е възможен в по-голяма степен при сблъсъци на по-бедни въздушни армии, които нямат възможност да са въоръжени със съвременни типове с-ми и хора добре подготвени да ги използват с пълния им капацитет.
                            На фона на горе казаното, точно сутринта гледах видеа от представянето на СУ-35С на ЛаБурже . Явно братушките продължават да считат маневреността за важна характеристика.
                            Иначе да, нормално е в един хай-тек свят догфайта да остава на заден план...
                            Но как да е, като цяло идеята ми беше, че нашите летци с по 40 часа нальот на година, явно успяват на излезат на опашките на чуждите пилоти с пъти повече часове. Мернах също така, че и с евреите са правили спарки, та се зачудих дали са се представили по-добре от американците.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Една интересна новина...

                              Определено летците ни при никаквото ниво на практическа подготовка се справят отлично.Иначе, естествено, не само руснаците считат маневреността и свръх-маневреността за важна и значима, все още изтребителите не използват хипер-звукови ракети.
                              Последно редактирано от derhunter; 21-06-13, 00:16.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #45
                                От: Една интересна новина...

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Накратко - интегрирана многоешелонната (многослойна) система ПВО.
                                Ох, тази от времето на Матиас Руст я знаем как работи. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...83%D1%81%D1%82
                                Що фуражки отлетяха тогава.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X