Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

    Здравейте колеги, Нов съм във форума и това ми е първо мнение/тема. Сега по същество.
    Та ситуацията е следната- От доста време съм се запалил по Супермото и почти ми е мечта да карам такова. Миналата седмица продадох предишния ми мотор който беше Хонда ЦБР 900 РР
    и сега съм се наточил да си купя СМ . Изчетох всички теми който има в този форум и вместо да си блъскам главата направо реших да си питам- каква машина да си купя??
    за да получа адекватен отговор първо трябва да ви дам малко инфо.
    Досега карах Хонда ЦБР 900 РР 1992 г. Бях го преправил доста(мелез между стриитфаитър и стънт). карах го около 3 години и да си кажа чесно просто не е моя тип мотор.
    Затова сега съм се насочил към СМ.
    1 Не ми се занимава да си копувам ендуро и да го преправям,а и от форума разбрах че е по добре да е заводско
    2 Ще го ползвам 90% градско за да ходя всеки ден на работа с него и 10% оффроуд щот все пак сме в Бг и искаме или не ни се налага да си караме в София все едно че сме в гората
    3 Мотора да е между 400 и 600 сс +/-. както и не е нужно да е много коне- не мисля да го ръчкам и да го карам като професионално СМ.
    4 Да не е нещо екзотично заради което ако се счупи по добре да направя ипотека на апартамента че да го поправя (знам че преувеличавам...)
    5 Не мисля да го позвам за макмунджолъци/простотий - за това беше хондата . Просто искам да си го карам лекичко и да не кисна в трафика сутрин и вечер. Знам че ще ми кажете че затова са скутерите... но не ми се кара чак толкова бавно.
    6 Засега съм се спрял на 2 мотора но незнам дали ми е позволено да пускам линкове към такива страници.
    едното е Honda FMX 650 2006 г , а другото е Suzuki DR-Z 400E 2003. Ако модераторите кажат че е ок ще сложа и линкове към обявите.
    Видях че навсякаде мнението и за двата е че са слабички и не вървели много но мисля че за daily commuter са си почти идеални.
    Само се опасявам че ако се наложи да возя някой дали ще се справят с това.
    7 Това не са единствените мотори който ми хареват, но по това което прочетох в форума - за БГ тези са най- добрия вариант откъм подръжка и части.
    Надявам се да ми дадете мнението си и можеби да предложите други марки и модели. Знам че има доста фенове на КТМ но това със сигурност не е опция -поне докато не направя първият си милион.
    8 Бюджета ми е 4500 +/- . Ако ще тунинговам нещо то ще е на по късен етап- след няколко заплати.
    9 А и аз съм 184 висок около 82-82 килограма.

    Знам че има доста изписано по тоя въпрос в форума но се надявам добре подредената ми тема и лошия опит за хумор да ви предразположи да помогнете на някой на който много ама много му се кара . Благодаря предварително.

    п.п. надявам се да не съм нарушил много форумни правила и темата да оцелее поне няколко дни .

  • #2
    От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

    DRZ-SM е твоят мотор,Хондата не става,голям и тежък пън.Сузукито като се оголи малко и става добре.Иначе има много Хусаберги и Хускварни които ще ти свършат работа и частите ги има и не са скъпи.

    Коментар


    • #3
      От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

      Още едно мнение за ДРЗ-та колега, по-добрата оферта от ФМХ-а, защото е по-лек и върви повечко. Единственото по-добро на ФМХ-а е, че е по-удобен при пътуването на по-дълги разстояния. Под по-дълги разстояния имам в предвид 100-200 км на ден, след което ще си намразиш мотора. Другото, което трябва да знаеш е, че за твоята височина ще пасне по-добре хондата, но все пак сузаната е за предпочитане. Разгледяй снимките в темата за ДРЗ-супермото и ще придобиеш представа за стойката на мотора. Аз съм 181 см, 85 кг. Желая ти късмет в търсенето и покупката подходящия мотор
      SUZUKI DRZ SuperMoto

      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

      Коментар


      • #4
        От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

        Дрз-ката е супер моторче. по-добрия избор от двата.
        Само не разбрах защо трябва да си милионер за да караш КТМ. Кажи си притесненията за оранжевите.
        Ако все пак излезеш от рамката която си си поставил, в момента мой познат продава мноого добро супермото (smr-ова предница, акрапович, антихопинг съединител, брембо радиална спирачна помпа и мн други , двигателя е напълно сервизиран зимата). Цената е малко над твоя бюджет (5000лв). Има го в мобилето във Варна.
        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

        Коментар


        • #5
          От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

          Мдаа май не трябваше да пускам линк към обявата защото са ми изтрили мнението...А може и да не съм го пуснал правилно...

          Както и да е. Колеги благодаря за отговорите. Май найстина ще да е сузукито. В обявата пише че е Suzuki DR-Z 400E . Нали това е All purpose ендурото а не кросовия?
          Идва също и с 2 чифта колела- едндуро и СМ.

          @ Helik - Колега мисля да го карам 40 км макс градско на ден и тва да му е. 100+ само в някой почивен ден .. Темата за дрз-то ч изчетох от до и доста наклони везните в тая посока. Пък и като имам кинти и реша да го тунинговам от там ще черпя инфо.

          @4ef40 - човече аз много харесвам кмт-те , ама много- но мисля че за първи СМ мотор сузикито е по добрия вариант. като навляза повечко в света на тези машини тогава със сигурност ще карам някой хубав портокал .

          Чесно казано не съм още сигурен какво да взема - доста клоня към дрз и с най голямо удоволствие бих прочел и вашето мнение за мотора който съм си харесал от обявата, но немога да я пусна в форума. Даже се чудех дали някой който е член тук не я е пуснал...

          Коментар


          • #6
            От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

            Скачай тогава смело на сузукито
            Не се притеснявай не е крос, те са RM и RMZ (съответно 2Т и 4Т).
            Също нещо много важно, седни и на двата и виж кой е твоя мотор
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #7
              От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

              Здравейте колеги, пак имам запитване. Заслужава ли си дрз 2003 година, всичко платен,изрядни документи, см и ендуро джанти и гуми за 4700 лв? Мотора е в София и се чудя дали не му е малко висока цената. Казвайте за да обмислям, докато събера още кинти.

              Коментар


              • #8
                От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                Ако искаш пусни ми на лични някакъв линк на обявата или пък го метни тук, за да придобием поне визуална представа за мотора. Другото което е, ако решиш нещо, може да го видя в София преди да дойдеш, за да не биеш напразно път. И накрая, ако все пак решиш да дойдеш да го видиш, ако ми е удобно, мога и аз да му метна едно око Относно цената 4700 лв., мисля че за мотор с два комплекта гуми, ако е в отлично състояние е добра, но съм сигурен и че продавача е предвидил някакъв коментар, така че тя ще падне надолу с някой и друг лев
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #9
                  От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                  Тука имаше малко объркване с тоя мой пост. Бях го написал преди няколко дни и докато го одобрят модераторите обявата замина. НО се появи друга обява която е още по добра.
                  Ето я и нея - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3btx9h
                  Надявам се да си продам някви неща за да мога да го взема тоя мотор че вече почнах да сънувам супермото....

                  Helik май съм дал грешно впечатление за себе си но да ти кажа и аз съм от София. Просто като съм написал "мотора в е София" съм искал да локализирам обявата. Иначе искрено благодаря за предложението. Прекрасно е да намериш все още добри хора и в нашата държавица.

                  Коментар


                  • #10
                    От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                    Няма проблем, може да се разберем да го видим заедно. Сега за обявата която си пуснал. Нещо не ми харесва в този мотор, като започна от кормилото му, подменените пластмаси, някак вирнатата опашка, липсата на стоп и мигачи, тапицираната седалка и т.н. Мисля, че парите са му множко, така че действай в тази посока. В интерес на истината съм виждал доста по-читави екземпляри около тази цена, така че майката му е в търпението, въпреки че те разбирам с тези сънища...
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                      И като го гледам с тоя десен волан /виж огледало/ си мисля, че изобщо не е каран в БГ, а е взет само за търговия, което е нож с две остриета Лично аз не бих купил такъв мотор, освен ако цената не му е повече от изгодна
                      SUZUKI DRZ SuperMoto

                      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                        Колега Kaneda кутията ти е пълна и не мога да ти пратя ЛС, изтрий някое съобщение
                        SUZUKI DRZ SuperMoto

                        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                          Защо не погледнеш и не толкова напилените портокали?
                          Някоя лц4-ка е добър вариант за градско мото. Поддръжката не му е голяма, а и има доста сила като ти се прииска да вдигнеш адренелина.
                          За нещо подобно говоря
                          http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3csyqs

                          Коментар


                          • #14
                            От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                            @Chemomche - Незнам колега за КТМ. имам няколко приятеля който карат тая марка и ми казват че са доста трошливи в сравнение с японските. Доста пари им отивало за подръжка и ако нямало кой да ги спонсорира(богати бащи) Нямало да карат такива. Знам че Ктм са много добри и голяма тръпка но ще са ми над бюджета за подръжка. Иначе и на мен ми се иска да карам такъв
                            То като гледам докато намеря това което ми влиза в критерийте то ще вземе да свърши сезона ...

                            Едит: а можеби трябва да погледна над нещата по друг начин. Някакво едндуро до към 3800 и да си намеря джанти и гъми за СМ - а не направо готово СМ. Поразгледах и се продават разни но някой да ми каже дали всички СМ колела стават на всички ендурота или има някакви специфини размери за който трява да гледам?
                            Последно редактирано от Kaneda; 30-06-13, 12:44.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                              Ако така си решил, то си купи ДРЗ в ендуро вариант, а аз ще ти осигуря комплект джанти за супермото За СМ колелата, там е сложна работата, повечето биха станали с някакви промени и доработки, които обаче не те съветвам да правиш. Както ти казах, ако си намериш изгодно ендуро ДРЗ, аз имам втори комплект джанти за моя, така че ще се разберем нещо Относно КТМ-ите, аз лично съм фен на дюка и изобщо на ЛЦ4-ката, като точно тези модели си мисля, че не са толкова претенциозни от към обслужване и части
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X